Statistika našeho portálu

  • 86 056 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Recitál Yukiko Kinjo a Petra Smetáčka - Mělník

09.10.2018 Mělnické kulturní centrum - MEKUC, U Sadů

Recitál vynikající japonské sopranistky, sólistky českého Národního divadla, Yukiko Kinjo za klavírního doprovodu na Mělníku dobře známého Petra Smetáčka.V programu zazní světové operní árie, česká písňová tvorba a skladby Petra Smetáčka.Yukiko KinjoV roce 2000 úspěšně dokončila studia na Univerzitě Ryukyu, kde se též po celou dobu zaměřovala na zpěv a studium hudby. V roce 2002 vyhrála konkurz…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Mělnické kulturní centrum - MEKUC, U Sadů
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Mělník
Obec
Mělník

Fotogalerie k článku

Recitál vynikající japonské sopranistky, sólistky českého Národního divadla, Yukiko Kinjo za klavírního doprovodu na Mělníku dobře známého Petra Smetáčka.

V programu zazní světové operní árie, česká písňová tvorba a skladby Petra Smetáčka.

Yukiko Kinjo
V roce 2000 úspěšně dokončila studia na Univerzitě Ryukyu, kde se též po celou dobu zaměřovala na zpěv a studium hudby. V roce 2002 vyhrála konkurz Japonské vlády o stipendia pro studium zpěvu v Itálii. V Itálii se zdokonalovala na hudební akademii v Miláně a od roku 2003 též na konzervatoři v Parmě u profesorky Lucetty Bizzi a Eugenia Furlottiho. Od října 2005 žije v Praze, kde pokračovala ve studiu na Pražské konzervatoři u prof. Jiřího Kotouče. V roce 2008 debutovala ve Stavovském divadle v Praze rolí Zerliny (Mozart – Don Giovanni). Od roku 2009 zpívá roli Adiny (Donizetti – Nápoj lásky) v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, jako Papagena (Mozart – Kouzelná flétna) hostovala ve Státní opeře v Praze, v roli první žínky (Dvořák – Rusalka), Mozartovy Zerliny, Barbariny (Figarova svatba), Despiny (Cosi fan tutte), Blondy (Únos ze serailu) a Papageny (Kouzelná flétna) a také Čarovné dívky (Wagner – Parsifal) a Amora (Gluck – Orfeus a Eurydika) se představila v Národním divadle v Praze. Od listopadu 2012 je sólistkou Opery Národního divadla.

Petr Smetáček
Skladatelem, aranžér, multi-instrumentalista (především však klavírista), kapelník souborů LOS RUMBEROS a v neposlední řadě též pedagog. V roce 2010 úspěšně završil šestileté studium skladby na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka ve třídě fenomenálního Karla Růžičky st. Již během školních let se začlenil do profesionálního hudebního světa četnými angažmá, např. v opeře Beng! (Národní divadlo) či v německém muzikálu Mambo Mambo (Berlín). Současně se zakončením studia rovněž vydal své debutové CD Afro Cuban Suite, které je vůbec prvním českým autorským nosičem v žánru označovaném jako salsa. Na tu se specializuje, ovšem s chutí se zapojuje též do projektů odlišných zaměření, zejména klasických či jazzových. Slýchat ho tak můžete v četných sestavách na pódiích domácích i zahraničních (Francie, Německo, Rakousko, Slovensko, Turecko ad.). V roce 2012 natočil společně s hudebníky z Kuby, Peru a Čech komornější CD Los Rumberos Trio, jehož publikování se ujalo prestižní vydavatelství Českého rozhlasu, RADIOSERVIS. Na sklonku následujícího roku se stal firemním hráčem proslulého výrobce perkusí PEARL v České republice. V letech 2014 a 2016 publikoval prostřednictvím významného hudebního nakladatelství Muzikus dvě knižní práce: Afro-kubánská hudba aneb mnoho příchutí salsy a Salsové hrátky. Od dubna 2017 učí a korepetuje na ZUŠ Slaný, externě též vyučuje na pražské ZUŠ Donovalská. Mezi jeho nejnovější projekty patří spolupráce s peruánským perkusistou Carlem Zegarrou a japonskou operní zpěvačkou Yukiko Kinjo.

Mapa

Další akce v okolí

Kocour Modroočko - Mělník

17.02.2019 - 17.02.2019
Mělnické kulturní…

Představení v rámci 47. ročníku přehlídky amatérských divadelních souborů Divadlo dětem.

Nit z přízraků - Mělník

21.02.2019 - 21.02.2019
Mělnické kulturní…

Nit z přízraků vypráví příběh muže posedlého zničující dokonalostí. Muže natolik soustředěného na každičký detail, že…

Bitva na Mělníku aneb Devátá bitva …

03.08.2019 - 03.08.2019
Mělník

Devátý ročník Bitvy na Mělníku - 3.8.2019. Uvidíte nejen velkou BITVU, které se účastní 250 bojovníků, ale i rytířský…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete