Statistika našeho portálu

  • 87 120 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 158 Míst a památek

Recitál Yukiko Kinjo a Petra Smetáčka - Mělník

09.10.2018 Mělnické kulturní centrum - MEKUC, U Sadů

Recitál vynikající japonské sopranistky, sólistky českého Národního divadla, Yukiko Kinjo za klavírního doprovodu na Mělníku dobře známého Petra Smetáčka.V programu zazní světové operní árie, česká písňová tvorba a skladby Petra Smetáčka.Yukiko KinjoV roce 2000 úspěšně dokončila studia na Univerzitě Ryukyu, kde se též po celou dobu zaměřovala na zpěv a studium hudby. V roce 2002 vyhrála konkurz…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Mělnické kulturní centrum - MEKUC, U Sadů
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Mělník
Obec
Mělník

Fotogalerie k článku

Recitál vynikající japonské sopranistky, sólistky českého Národního divadla, Yukiko Kinjo za klavírního doprovodu na Mělníku dobře známého Petra Smetáčka.

V programu zazní světové operní árie, česká písňová tvorba a skladby Petra Smetáčka.

Yukiko Kinjo
V roce 2000 úspěšně dokončila studia na Univerzitě Ryukyu, kde se též po celou dobu zaměřovala na zpěv a studium hudby. V roce 2002 vyhrála konkurz Japonské vlády o stipendia pro studium zpěvu v Itálii. V Itálii se zdokonalovala na hudební akademii v Miláně a od roku 2003 též na konzervatoři v Parmě u profesorky Lucetty Bizzi a Eugenia Furlottiho. Od října 2005 žije v Praze, kde pokračovala ve studiu na Pražské konzervatoři u prof. Jiřího Kotouče. V roce 2008 debutovala ve Stavovském divadle v Praze rolí Zerliny (Mozart – Don Giovanni). Od roku 2009 zpívá roli Adiny (Donizetti – Nápoj lásky) v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, jako Papagena (Mozart – Kouzelná flétna) hostovala ve Státní opeře v Praze, v roli první žínky (Dvořák – Rusalka), Mozartovy Zerliny, Barbariny (Figarova svatba), Despiny (Cosi fan tutte), Blondy (Únos ze serailu) a Papageny (Kouzelná flétna) a také Čarovné dívky (Wagner – Parsifal) a Amora (Gluck – Orfeus a Eurydika) se představila v Národním divadle v Praze. Od listopadu 2012 je sólistkou Opery Národního divadla.

Petr Smetáček
Skladatelem, aranžér, multi-instrumentalista (především však klavírista), kapelník souborů LOS RUMBEROS a v neposlední řadě též pedagog. V roce 2010 úspěšně završil šestileté studium skladby na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka ve třídě fenomenálního Karla Růžičky st. Již během školních let se začlenil do profesionálního hudebního světa četnými angažmá, např. v opeře Beng! (Národní divadlo) či v německém muzikálu Mambo Mambo (Berlín). Současně se zakončením studia rovněž vydal své debutové CD Afro Cuban Suite, které je vůbec prvním českým autorským nosičem v žánru označovaném jako salsa. Na tu se specializuje, ovšem s chutí se zapojuje též do projektů odlišných zaměření, zejména klasických či jazzových. Slýchat ho tak můžete v četných sestavách na pódiích domácích i zahraničních (Francie, Německo, Rakousko, Slovensko, Turecko ad.). V roce 2012 natočil společně s hudebníky z Kuby, Peru a Čech komornější CD Los Rumberos Trio, jehož publikování se ujalo prestižní vydavatelství Českého rozhlasu, RADIOSERVIS. Na sklonku následujícího roku se stal firemním hráčem proslulého výrobce perkusí PEARL v České republice. V letech 2014 a 2016 publikoval prostřednictvím významného hudebního nakladatelství Muzikus dvě knižní práce: Afro-kubánská hudba aneb mnoho příchutí salsy a Salsové hrátky. Od dubna 2017 učí a korepetuje na ZUŠ Slaný, externě též vyučuje na pražské ZUŠ Donovalská. Mezi jeho nejnovější projekty patří spolupráce s peruánským perkusistou Carlem Zegarrou a japonskou operní zpěvačkou Yukiko Kinjo.

Mapa

Další akce v okolí

Doprovodný program - Mělník

10.04.2019 - 25.04.2019
Mělnické kulturní…

10. 4. | 14.00 | knihovna KLUB Co se děje v lese Povídání a čtení o lese, jeho obyvatelích a tajemstvích. 25. 4. |…

Prague Rhythm Kings - Mělník

24.04.2019 - 24.04.2019
Mělnické kulturní…

Koncert z cyklu Nalaďte se na jazz

Jméno - Mělník

25.04.2019 - 25.04.2019
Mělnické kulturní…

Představení Divadla Verze

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

neděle 21. duben

Dnes má svátek Alexandra

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete