Statistika našeho portálu

  • 94 305 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 186 Míst a památek

Vltavu rozsvítí lampiony s přáním dětí z dětských domovů

28.11.2019 Praha

Rozsviťte s námi Prahu! Budou se pouštět lampiony, které ponesou přání dětí a mladých lidí bez stabilního rodinného zázemí. Do benefiční akce se může na místě zapojit každý - právě zakoupením a vypuštením lampionu. Výtěžek poputuje na sociálně-terapeutické pobyty, startovací bydlení nebo asistenční služby.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Praha na malostranském břehu Vltavy
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Nevzdávat se svých snů a pomáhat překonávat životní překážky pomáhá dětem a mladým lidem bez stabilního rodinného zázemí organizace Letní dům. Jedním ze způsobů, jak se do těchto aktivit může zapojit široká veřejnost, je akce s názvem Řeka přání – vypouštění lampionů na Vltavu, z nichž každý nese jedno přání.

Přestože konání letošního, v pořadí již šestého ročníku bylo v ohrožení, nakonec se díky zaměstnancům Sodexo a záštitě starosty Prahy 1 Pavla Čižinského uskuteční, a sice ve čtvrtek 28. listopadu 2019 od 17 hodin na malostranském břehu Vltavy. Světelný happening bude moderovat patron Letního domu Petr Vacek, veřejnost se může těšit také na koncert kapely Hammjazz, divadelní představení a možná přijde i kouzelník.


Řeka přání je symbolickým vyjádřením toho, že v každé situaci máme světélko naděje. Přání, která děti a mladí lidé píšou, jsou spíše v emocionální rovině. Najdeme na nich věty jako: "Chci se jednou sejít s rodiči a se všemi sourozenci u nedělního oběda," nebo "Přeji si s příchodem na vysokou zvládnout i samostatné bydlení," či "Chci poznat, jaké to je mít doma pejska." Jsou to přání, která se nedají snadno koupit, přesto má akce benefiční rozměr. "Každý, kdo na akci přijde a bude chtít dětem pomoci, si může za 100 Kč zakoupit lampion a vybrat přání, které ponese. Rozsvícený lampion pak pustí po proudu řeky," vysvětluje Jan Bárta z Letního domu.


Aktivity Letního domu přispívají k tomu, aby se mladí lidé po opuštění ústavní péče mohli postavit na vlastní nohy a stát se samostatnými a dospělými osobnostmi. Organizace pro ně už více než 20 let chystá sociálně-terapeutické pobyty v přírodě, startovací bydlení na zkoušku nebo asistenci při zařizování každodenních povinností dospělých. Dlouhodobá je i spolupráce se společností Sodexo, která na výletech a společenských akcích zajišťuje občerstvení. Letos poprvé se její zaměstnanci pustili také do zařizování kapely, techniky a dalších organizačních úkonů. "S Letním domem nás pojí dlouhodobá spolupráce a přátelství. Když jsme zjistili, že by se letos Řeka přání kvůli nedostatečným kapacitám nemohla uskutečnit, řekli jsme si, že uděláme všechno pro její záchranu. Z pozice hlavního partnera ji tak Sodexo podpoří nejen finančně, ale řada zaměstnanců se zapojí i osobně," popisuje Michal Svoboda, specialista zdraví, bezpečnosti a společenské odpovědnosti v Sodexo – Služby u klienta.


Světelný happening proběhne ve čtvrtek 28. listopadu 2019 od 17 do 19 hodin v Praze nedaleko Cihelné ulice, přibližně na půl cesty mezi Karlovým a Mánesovým mostem. Moderování se ujme patron Letního domu Petr Vacek. Dobrou náladu podpoří hudba, divadlo i kouzelnické vystoupení.

Další akce v okolí

Lunchmeat Festival - Praha

28.09.2020 - 03.10.2020
Praha, různá místa

11. ročník audiovizuálneho dobrodružstva s názvom Lunchmeat Festival sa bude konať od 28. septembra do 3. októbra.

Online Medzinárodní konference: Dep…

29.09.2020 - 02.10.2020
Praha

Online konference proběhne v dnech od 29.9.2020 do 2.10.2020.

Oktoberfest na Andělu - Praha

30.09.2020 - 01.10.2020
Praha

Slavnosti piva inspirované mnichovským festivalem.

Film a architektura - Praha

30.09.2020 - 07.10.2020
Praha

Dvacítku filmů o architektuře, urbanismu a designu představí již devátý ročník festivalu Film a architektura, který se…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 1. říjen

Dnes má svátek Igor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete