Statistika našeho portálu

  • 94 762 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Vltavu rozsvítí lampiony s přáním dětí z dětských domovů

28.11.2019 Praha

Rozsviťte s námi Prahu! Budou se pouštět lampiony, které ponesou přání dětí a mladých lidí bez stabilního rodinného zázemí. Do benefiční akce se může na místě zapojit každý - právě zakoupením a vypuštením lampionu. Výtěžek poputuje na sociálně-terapeutické pobyty, startovací bydlení nebo asistenční služby.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Praha na malostranském břehu Vltavy
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Nevzdávat se svých snů a pomáhat překonávat životní překážky pomáhá dětem a mladým lidem bez stabilního rodinného zázemí organizace Letní dům. Jedním ze způsobů, jak se do těchto aktivit může zapojit široká veřejnost, je akce s názvem Řeka přání – vypouštění lampionů na Vltavu, z nichž každý nese jedno přání.

Přestože konání letošního, v pořadí již šestého ročníku bylo v ohrožení, nakonec se díky zaměstnancům Sodexo a záštitě starosty Prahy 1 Pavla Čižinského uskuteční, a sice ve čtvrtek 28. listopadu 2019 od 17 hodin na malostranském břehu Vltavy. Světelný happening bude moderovat patron Letního domu Petr Vacek, veřejnost se může těšit také na koncert kapely Hammjazz, divadelní představení a možná přijde i kouzelník.


Řeka přání je symbolickým vyjádřením toho, že v každé situaci máme světélko naděje. Přání, která děti a mladí lidé píšou, jsou spíše v emocionální rovině. Najdeme na nich věty jako: "Chci se jednou sejít s rodiči a se všemi sourozenci u nedělního oběda," nebo "Přeji si s příchodem na vysokou zvládnout i samostatné bydlení," či "Chci poznat, jaké to je mít doma pejska." Jsou to přání, která se nedají snadno koupit, přesto má akce benefiční rozměr. "Každý, kdo na akci přijde a bude chtít dětem pomoci, si může za 100 Kč zakoupit lampion a vybrat přání, které ponese. Rozsvícený lampion pak pustí po proudu řeky," vysvětluje Jan Bárta z Letního domu.


Aktivity Letního domu přispívají k tomu, aby se mladí lidé po opuštění ústavní péče mohli postavit na vlastní nohy a stát se samostatnými a dospělými osobnostmi. Organizace pro ně už více než 20 let chystá sociálně-terapeutické pobyty v přírodě, startovací bydlení na zkoušku nebo asistenci při zařizování každodenních povinností dospělých. Dlouhodobá je i spolupráce se společností Sodexo, která na výletech a společenských akcích zajišťuje občerstvení. Letos poprvé se její zaměstnanci pustili také do zařizování kapely, techniky a dalších organizačních úkonů. "S Letním domem nás pojí dlouhodobá spolupráce a přátelství. Když jsme zjistili, že by se letos Řeka přání kvůli nedostatečným kapacitám nemohla uskutečnit, řekli jsme si, že uděláme všechno pro její záchranu. Z pozice hlavního partnera ji tak Sodexo podpoří nejen finančně, ale řada zaměstnanců se zapojí i osobně," popisuje Michal Svoboda, specialista zdraví, bezpečnosti a společenské odpovědnosti v Sodexo – Služby u klienta.


Světelný happening proběhne ve čtvrtek 28. listopadu 2019 od 17 do 19 hodin v Praze nedaleko Cihelné ulice, přibližně na půl cesty mezi Karlovým a Mánesovým mostem. Moderování se ujme patron Letního domu Petr Vacek. Dobrou náladu podpoří hudba, divadlo i kouzelnické vystoupení.

Další akce v okolí

Online: Pomoc znamenala život - cel…

26.01.2021 - 27.01.2021
Praha

Tři filmy, tisíce osudů.

Online: Až na Severní pól - celá ČR

27.01.2021 - 27.01.2021
Praha

Kino MAT se připojuje k online projekcím v rámci „Moje kino Live“.

Online: LiStOVáNí - celá ČR

27.01.2021 - 27.01.2021
Praha

Online verze scénického čtení „LiStOVáNí“.

Online: Benefiční stream pro sedmič…

29.01.2021 - 29.01.2021
Praha

Benefiční stream pro Klub 007 Strahov.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 27. leden

Dnes má svátek Ingrid

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete