Statistika našeho portálu

  • 96 119 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Rhino Bucket - Klub Modrá Vopice Praha

20.01.2013 Praha

RHINO BUCKET je hard rocková skupina pocházející z Van Nuys, Los Angeles, Kalifornia.Zjednodušeně řečeno se dá říct, že zní podobně jako AC/DC v období Bona Scotta. V žádném případě se však nejedná o nějakou napodobeninu zmíněné skupiny, nýbrž o originální mistrovské dílo tvůrců fantastických hardrockových skladeb. Krom toho si také zaslouží ocenění jako skupina s jedním z neoriginálnějších a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Praha, Klub Modrá Vopice, Spojovací 1109
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

RHINO BUCKET je hard rocková skupina pocházející z Van Nuys, Los Angeles, Kalifornia.

Zjednodušeně řečeno se dá říct, že zní podobně jako AC/DC v období Bona Scotta. V žádném případě se však nejedná o nějakou napodobeninu zmíněné skupiny, nýbrž o originální mistrovské dílo tvůrců fantastických hardrockových skladeb. Krom toho si také zaslouží ocenění jako skupina s jedním z neoriginálnějších a nejbizarnějších názvů historie rocku. Skupina vznikla v roce 1988 ve složení Georg Dolivo (kytara a sólový zpěv), Greg Fields (kytara), Reeve Downes (basa) a Rick Kubach (bicí). V této sestavě vystupovali zhruba rok po losangelesských klubech spolu se svými současníky jako Junkyard, Four Horsemen, Rage Against The Machina a mnoha dalšími. V roce 1989 podepisují smlouvu s Warner Brother, kteří vydávají jejich debutové stejnojmenné album již s novým bubeníkem Liamem Jasonem (ex-WARRIOR). Jejich druhé album "Get Used To It" bylo nahráno v roce 1992 v Memphisu s producentem Terry Manningem (produkoval alba LED ZEPPELIN, ZZ TOP aj.). Album obsahovalo mimo jiné skladbu "Ride With Yourself", která se objevila v kultovním snímku "Wayne´s World". V roce 1993 se ke skupině připojuje bubeník Simon Wright (ex-AC/DC, Dio) a o rok později společně vydávají třetí album "Pain". Následující dva roky se skupina intenzivně věnovala cestování a v roce 1996 vyhlásila pauzu. Po experimentování v různých hudebních projektech se RHINO BUCKET opět spojuje v roce 2001, aby pokračovali v započaté cestě. Postu sólového kytaristy se namísto Fieldse, ujímá Brian "Damage" Forsythe ze skupiny KIX. Skupina se podílela na hudbě k několika filmům, včetně kultovního "Rolling Kansas" a titulní písně k filmu "The Outdoorsmen" – "Blood, Sweat + Beers". Skupina se opět stává pevnou součástí losangelesské hard rockové scény.

V dubnu 2006 vydávají novinku "And Then It Got Ugly" a vydávají se na turné se spřátelenými BROKEN TEETH, THE SUPERSUCKERS a KIX. V roce 2007 přichází vydání dvou nových alb "Pain+Suffering" a "No Song Left Behind". Zatímco první je jejich remasterované album z roku 1994 obsahující pět nových skladeb, druhé je kompilace neuveřejněných skladeb a živých nahrávek. V červenci 2007 se do skupiny vrací Simon Wright při příležitosti festivalu Rocklahoma. V květnu 2009 vydávají RHINO BUCKET album "The Hardest Town" a nahrávají také titulní skladbu "Welcome To Hell" k filmovému trháku "Wrestler" s Mickey Rourkem. Rok 2010 tráví na turné po USA a Evropě a vydávají také zatím poslední řadové album "Who´s Got Mine?". Celý večer startuje jižanská parta BLUE ROCKET, která nedávno vydala nové album a je dostatečně známá nejen množstvím původních skladeb a sólových koncertů, ale také třeba předskakováním zahraničních legend jako Molly Hatchet anebo Kentucky Bridgeburners.

Aktualní sestava RHINO BUCKET:
Georg Dolivo – kytara, zpěv
Brian "Damage" Forsythe – kytara (ex-KIX)
Reeve Downes – basa
Dave DuCey – bicí (ex-WWIII,Warrior)

Vstupné:

400,- Kč

Vstupenky můžete objednat

zde

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Online: Love For Sale -celá ČR

30.09.2021 - 30.09.2021
on-line

Lady Gaga vydává ve spolupráci s Tony Bennettem nové jazzové album Love For Sale. Ještě před oficiálním uvedením alba,…

Slavnostní zahajovací koncert - Pra…

01.10.2021 - 01.10.2021
Rudolfinum (Dům umělců)

Antonín Dvořák: Othello, op. 93 Petr Iljič Čajkovskij: Koncert pro klavír a orchestr č. 1 b moll, op. 23 Igor…

Koncert filmové hudby James Horner …

02.10.2021 - 02.10.2021
Rudolfinum (Dům umělců)

Pražské Rudolfinum se rozezní 2. října filmovou hudbou z pera výjimečného skladatele Jamese Hornera. Ten se podepsal…

SOČR a Petr Popelka - Praha

09.10.2021 - 09.10.2021
Rudolfinum (Dům umělců)

Bohuslav Martinů: Koncert pro housle, klavír a orchestr H 342 Wolfgang Rihm: Ernster Gesang Johannes Brahms:…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 28. září

Dnes má svátek Václav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete