Statistika našeho portálu

  • 94 418 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Rockové Velikonoce v Litovli

30.03.2013 Litovel

Když jsem onemocněla rakovinou prsu, tak jsem po ukončené léčbě byla v lázních v Karlových Varech. Tam jsem se seznámila s primařkou MUDr. Milenou Wittnerovou a PhDr.Miroslavem Cuhrou, který mne inspiroval k založení klubu v České Lípě, kde jsem v té době bydlela. Později jsem byla u založení naše občanské sdružení ARCUS – ONKO CENTRUM. Naše sdružení poskytuje na území celé České republiky pomoc…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Když jsem onemocněla rakovinou prsu, tak jsem po ukončené léčbě byla v lázních v Karlových Varech. Tam jsem se seznámila s primařkou MUDr. Milenou Wittnerovou a PhDr.Miroslavem Cuhrou, který mne inspiroval k založení klubu v České Lípě, kde jsem v té době bydlela. Později jsem byla u založení naše občanské sdružení ARCUS – ONKO CENTRUM. Naše sdružení poskytuje na území celé České republiky pomoc lidem, kteří onemocněli některým z mnoha zhoubných nádorových onemocnění a má v současné době sídlo v Jašově u Litovle. Dokázat se vypořádat s touto skutečností je pro každého nepředstavitelně obtížné, zvláště tehdy, zůstane-li v této situaci osamocen. ARCUS – ONKO CENTRUM svou činnost směřuje jednak k přímé pomoci onkologickým pacientům i jejich rodinným příslušníkům a jednak do oblasti zdravotní prevence. Známé jsou naše ozdravné pobyty u nás i v zahraničí pro pacienty po ukončené onkologické léčbě a jejich rodiny. Tradičně také pořádáme akreditované Mezinárodní onkologické kongresy v Louckém klášteře ve Znojmě, kde se setkávají zástupci pacientských organizací, významní lékaři i zdravotní sestry. Pro naše členy ARCUS – OC vydáváme občasník ARCUS, kde poskytujeme informace o našich akcích a jiné další zajímavé události. Každý rok také vydáváme brožury pro pacienty i jejich rodiny. Naše činnost je závislá na finanční podpoře. Proto také nás můžete podpořit zasláním DMS. Za činnost ve prospěch onkologických pacientů a pomoc jejich rodinám jsme dosáhli mnoha ocenění i mezinárodních uznání. Mezi nejvýznamnější u nás patří Cena Olgy Havlové.

Dne 30. 3. 2013 pořádáme na Záložně v Litovli benefiční akci na podporu našeho centra, které v letošním roce slaví 20. let činnosti. V rámci programu Rockové velikonoce od 18 hod. vystoupí kapely Metallica revival, Venefica, Black bull a Aleš Brichta.

Bližší informace o naší činnosti a kontakty na nás naleznete na www.arcus-oc.org. Ženám, které onemocní, bych chtěla vzkázat, aby se neuzavíraly do sebe.Vzaly nemoc jako šanci, že mohou změnit to, co dělaly špatně. Přehodnotily žebříček svých hodnot. Mě pomohla láska, víra, pokora a odpuštění v této cestě. Na různých našich pobytech jsem měla možnost vidět i úžasné proměny pacientů, kterým pomohlo společenství lidí, kteří byli na stejně "lodi" a dokázali se zapojit do dalšího plnohodnotného života.

Mapa

Další akce v okolí

Slavnostní koncert ke Dni vzniku sa…

27.10.2020 - 27.10.2020
Reduta

Koncert Moravské filharmonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu.

Sen noci… Skladatelé ovlivnění Shak…

05.11.2020 - 05.11.2020
Reduta

Koncert Moravské filharmonie navozující atmosféru shakespearovské letní noci.

Český Honza: Písničky z pohádek - O…

08.11.2020 - 08.11.2020
Reduta

Nedělní matiné pro rodiče s dětmi od 3 let pořádané Moravskou filharmonií Olomouc.

Lidová poezie v písních - Olomouc

09.11.2020 - 09.11.2020
Reduta

Komorní koncert Moravské filharmonie Olomouc nabízí jedinečný prožitek intimní atmosféry.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 25. říjen

Dnes má svátek Beáta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete