Statistika našeho portálu

  • 95 214 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Rockové Velikonoce v Litovli

30.03.2013 Litovel

Když jsem onemocněla rakovinou prsu, tak jsem po ukončené léčbě byla v lázních v Karlových Varech. Tam jsem se seznámila s primařkou MUDr. Milenou Wittnerovou a PhDr.Miroslavem Cuhrou, který mne inspiroval k založení klubu v České Lípě, kde jsem v té době bydlela. Později jsem byla u založení naše občanské sdružení ARCUS – ONKO CENTRUM. Naše sdružení poskytuje na území celé České republiky pomoc…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Když jsem onemocněla rakovinou prsu, tak jsem po ukončené léčbě byla v lázních v Karlových Varech. Tam jsem se seznámila s primařkou MUDr. Milenou Wittnerovou a PhDr.Miroslavem Cuhrou, který mne inspiroval k založení klubu v České Lípě, kde jsem v té době bydlela. Později jsem byla u založení naše občanské sdružení ARCUS – ONKO CENTRUM. Naše sdružení poskytuje na území celé České republiky pomoc lidem, kteří onemocněli některým z mnoha zhoubných nádorových onemocnění a má v současné době sídlo v Jašově u Litovle. Dokázat se vypořádat s touto skutečností je pro každého nepředstavitelně obtížné, zvláště tehdy, zůstane-li v této situaci osamocen. ARCUS – ONKO CENTRUM svou činnost směřuje jednak k přímé pomoci onkologickým pacientům i jejich rodinným příslušníkům a jednak do oblasti zdravotní prevence. Známé jsou naše ozdravné pobyty u nás i v zahraničí pro pacienty po ukončené onkologické léčbě a jejich rodiny. Tradičně také pořádáme akreditované Mezinárodní onkologické kongresy v Louckém klášteře ve Znojmě, kde se setkávají zástupci pacientských organizací, významní lékaři i zdravotní sestry. Pro naše členy ARCUS – OC vydáváme občasník ARCUS, kde poskytujeme informace o našich akcích a jiné další zajímavé události. Každý rok také vydáváme brožury pro pacienty i jejich rodiny. Naše činnost je závislá na finanční podpoře. Proto také nás můžete podpořit zasláním DMS. Za činnost ve prospěch onkologických pacientů a pomoc jejich rodinám jsme dosáhli mnoha ocenění i mezinárodních uznání. Mezi nejvýznamnější u nás patří Cena Olgy Havlové.

Dne 30. 3. 2013 pořádáme na Záložně v Litovli benefiční akci na podporu našeho centra, které v letošním roce slaví 20. let činnosti. V rámci programu Rockové velikonoce od 18 hod. vystoupí kapely Metallica revival, Venefica, Black bull a Aleš Brichta.

Bližší informace o naší činnosti a kontakty na nás naleznete na www.arcus-oc.org. Ženám, které onemocní, bych chtěla vzkázat, aby se neuzavíraly do sebe.Vzaly nemoc jako šanci, že mohou změnit to, co dělaly špatně. Přehodnotily žebříček svých hodnot. Mě pomohla láska, víra, pokora a odpuštění v této cestě. Na různých našich pobytech jsem měla možnost vidět i úžasné proměny pacientů, kterým pomohlo společenství lidí, kteří byli na stejně "lodi" a dokázali se zapojit do dalšího plnohodnotného života.

Mapa

Další akce v okolí

Dvořák jedinečný – Olomouc

13.05.2021 - 13.05.2021
Reduta

Zahajovací koncert 19. ročníku olomouckého jarního hudebního svátku Dvořákova Olomouc, který se uskuteční ve dnech…

Groteska & Live Orchestra - Olomouc

15.05.2021 - 15.05.2021
Kino Metropol

Frigo, oběť krevní msty, aneb americká groteska na motivy Romea a Julie.

Dvořák & Brahms - Olomouc

17.05.2021 - 17.05.2021
Olomouc

Jak si dva velikáni hudebního romantismu mistrně poradili s formou smyčcového kvartetu či klarinetového kvintetu.

Kdo se bojí baroka? Stará hudba nap…

19.05.2021 - 19.05.2021
Olomouc

S ansámblem Soqquadro Italiano se vydáme na cestu za vysokou kulturou, ale také populární italskou hudbou 17. století –…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 11. květen

Dnes má svátek Svatava

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete