Statistika našeho portálu

  • 101 845 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Severočeské muzeum v Liberci

07.06.2013 - 01.09.2013 Liberec

Výstava je zaměřená na rodinná loutková divadélka z první poloviny 20. století, především na jejich vizuální a výtvarnou stránku. Potrvá od 7. 6. do 1. 9. 2013. Její vernisáž proběhne 6. 6. od 17:00. Na výstavě jsou představena hlavně divadélka, která byla průmyslově vyráběná, tištěná, na počátku 20. století v Čechách. Dále jsou prezentovány rozličné kolekce loutek jednotlivých výrobců, mezi…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Severočeské muzeum v Liberci
Oblast
Severovýchod
Kraj
Liberecký kraj
Okres
Liberec
Obec
Liberec

Fotogalerie k článku

Výstava je zaměřená na rodinná loutková divadélka z první poloviny 20. století, především na jejich vizuální a výtvarnou stránku. Potrvá od 7. 6. do 1. 9. 2013. Její vernisáž proběhne 6. 6. od 17:00.

Na výstavě jsou představena hlavně divadélka, která byla průmyslově vyráběná, tištěná, na počátku 20. století v Čechách. Dále jsou prezentovány rozličné kolekce loutek jednotlivých výrobců, mezi nimiž upoutají pozornost první české, sériově vyráběné loutky (od roku 1912), tzv. "Alšovky", modelované Karlem Kobrlem dle kreseb Mikoláše Alše aj. Výstava přiblíží též dobovou atmosféru českého loutkového divadla a loutkářství a v neposlední řadě i bohatý repertoár zaměřený ponejvíce na dětského diváka.

Její součástí je možnost vyzkoušet si divadélko na vlastní kůži a dílna, kde si návštěvníci mohou vyrobit prstového maňáska či vybarvit omalovánky. Během letních prázdnin navíc proběhnou workshopy, na kterých se účastníci dozvědí jak s loutkami zacházet a jednu vlastnoručně vyrobenou loutku si odnesou domů.

Na projektu se podílí Moravské zemské muzeum a Naivní divadlo Liberec. Výstava je doprovodnou akcí festivalu Mateřinka "13" mezinárodní přehlídky profesionálních loutkových divadel s inscenacemi pro děti předškolního věku.

Výstava bude přístupná

denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin, ve středu do 18 hodin.

Vstupné:

dospělí 30 Kč, studenti, děti, důchodci 10 Kč.Těšíme se na vaši návštěvu.

 

 

Mapa

Další akce v okolí

Královský košt Liberec 2024

29.11.2024 - 29.11.2024
Liberec

Největší pultová degustace českých a moravských vín.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 22. únor

Dnes má svátek Petr

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete