Statistika našeho portálu

  • 95 701 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

S dětmi v Praze: Rodinná výzva prověří pohybovou zdatnost i týmového ducha

12.09.2020 Praha 4

V sobotu 12. září se Centrální park Prahy 11 opět promění v rozmanité hřiště plné aktivit. Přes 20 stanovišť se soutěžními úkoly pro děti i dospělé, hodnotné ceny pro nejlepší týmy, stánek s odbornou FYZIOporadnou a další doprovodný program – to vše nabídne zdarma jednodenní akce Rodinná výzva. Pro účast v pohybových disciplínách je nutné se předem přihlásit na www.fyzioklinika.cz.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Centrální park Prahy 11 u metra Háje
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

"Program je velmi populární mezi rodinami s dětmi od tří do 15 let a mezi aktivními prarodiči. Náročnost soutěžních úkolů se vždy umí přizpůsobit věku účastníka. Loni se nám sešlo 315 soutěžních týmů a celkem 944 účastníků. Každým rokem akce roste, letos nabídne přes 25 stanovišť. Abychom byli schopni zajistit plynulost akce, bez velkých front, žádáme všechny zájemce o včasnou on-line registraci na přesný čas. Kapacity jednotlivých stanovišť jsou omezené a už měsíc před termínem evidujeme desítky přihlášených týmů," uvedl Zdeněk Bílek, ředitel FYZIOkliniky, která Rodinnou výzvu v rámci Dnů Prahy 11 pořádá, a to ve spolupráci s dalšími partnery a sportovními kluby.

V rodinném týmu, který tvoří alespoň jeden dospělý a jedno dítě, si mohou všichni společně zasoutěžit v disciplínách zaměřených na přesnost, rychlost, rovnováhu, ale například i na logické myšlení. Chybět nebude tradiční závod na koloběžkách, lukostřelba, dovednosti s fotbalovým míčem nebo ukázky bojového umění. "Nově se k akci připojí také pořadatelé Street festivalu, kteří zajistí taneční ukázky a soutěže na hlavním pódiu. Přivítali jsme také spolupráci s SKV Praha, který na svém stanovišti připraví slalom na vozíku, poznávání pomůcek pro hendikepované a handbike trenažer. Dále se mohou návštěvníci akce těšit například na stanoviště klubu Squash Point s trampolínami nebo překážkovou dráhu dětské skupiny Tom Talent," popsal Zdeněk Bílek.

V pořadí už desátá Rodinná výzva bude zahájena v sobotu 12. září v 10 hodin dopoledne uprostřed Centrálního parku v Praze 11. Přesný čas startu a doba plnění úkolů už záleží na každé rodině zvlášť. "Splnění úkolů na všech stanovištích zabere zhruba dvě až tři hodiny, není však nutné absolvovat všechna stanoviště, týmy si mohou vybírat, které aktivity se jim líbí, a plnit je v časovém rozmezí, které jim vyhovuje. Celá rodina se takto zabaví klidně na celý den. Výsledky i průběžné pořadí týmů zaznamenává on-line mobilní aplikace, což umožňuje okamžité vyhlášení výsledků a předání cen nejlepším týmům po ukončení akce v 17 hodin," popsal Zdeněk Bílek.

Vedle soutěžních disciplín se od loňska rozrostl také doprovodný program. "Řada zábavných stanovišť se chystá i mimo soutěž pro všechny návštěvníky akce, děti se budou moci vyřádit ve skákacím hradu, dospělé zaujme stánek s nácvikem první pomoci nebo fyzioterapeutickou poradnou zdarma. Navíc bude na místě zajištěno občerstvení a stánek se zmrzlinou," doplnil Zdeněk Bílek.

HARMONOGRAM AKCE:

Začátek: 10:00
Poslední startující týmy: 15:00
Ukončení soutěže: 16:45
Vyhlášení výsledků: 17:00

Další akce v okolí

Jóga mezi obrazy - Praha

26.07.2021 - 26.07.2021
Pragovka Gallery

Pojďte dosáhnout klidu mysli a harmonie těla v jedinečném prostředí galerie, soustředící se na to nejnovější ze…

Příměstský cyklo kemp 2021 - Praha

26.07.2021 - 30.07.2021
Areál Cukrkandl -…

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Příměstský in-line kemp s angličtin…

26.07.2021 - 30.07.2021
Praha

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do…

iShorts představí největší talenty …

28.07.2021 - 28.07.2021
Praha

iShorts opět představí největší talenty českých filmových škol!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 26. červenec

Dnes má svátek Anna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete