Statistika našeho portálu

  • 94 752 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

S dětmi v Praze: Rodinná výzva prověří pohybovou zdatnost i týmového ducha

12.09.2020 Praha 4

V sobotu 12. září se Centrální park Prahy 11 opět promění v rozmanité hřiště plné aktivit. Přes 20 stanovišť se soutěžními úkoly pro děti i dospělé, hodnotné ceny pro nejlepší týmy, stánek s odbornou FYZIOporadnou a další doprovodný program – to vše nabídne zdarma jednodenní akce Rodinná výzva. Pro účast v pohybových disciplínách je nutné se předem přihlásit na www.fyzioklinika.cz.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Centrální park Prahy 11 u metra Háje
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

"Program je velmi populární mezi rodinami s dětmi od tří do 15 let a mezi aktivními prarodiči. Náročnost soutěžních úkolů se vždy umí přizpůsobit věku účastníka. Loni se nám sešlo 315 soutěžních týmů a celkem 944 účastníků. Každým rokem akce roste, letos nabídne přes 25 stanovišť. Abychom byli schopni zajistit plynulost akce, bez velkých front, žádáme všechny zájemce o včasnou on-line registraci na přesný čas. Kapacity jednotlivých stanovišť jsou omezené a už měsíc před termínem evidujeme desítky přihlášených týmů," uvedl Zdeněk Bílek, ředitel FYZIOkliniky, která Rodinnou výzvu v rámci Dnů Prahy 11 pořádá, a to ve spolupráci s dalšími partnery a sportovními kluby.

V rodinném týmu, který tvoří alespoň jeden dospělý a jedno dítě, si mohou všichni společně zasoutěžit v disciplínách zaměřených na přesnost, rychlost, rovnováhu, ale například i na logické myšlení. Chybět nebude tradiční závod na koloběžkách, lukostřelba, dovednosti s fotbalovým míčem nebo ukázky bojového umění. "Nově se k akci připojí také pořadatelé Street festivalu, kteří zajistí taneční ukázky a soutěže na hlavním pódiu. Přivítali jsme také spolupráci s SKV Praha, který na svém stanovišti připraví slalom na vozíku, poznávání pomůcek pro hendikepované a handbike trenažer. Dále se mohou návštěvníci akce těšit například na stanoviště klubu Squash Point s trampolínami nebo překážkovou dráhu dětské skupiny Tom Talent," popsal Zdeněk Bílek.

V pořadí už desátá Rodinná výzva bude zahájena v sobotu 12. září v 10 hodin dopoledne uprostřed Centrálního parku v Praze 11. Přesný čas startu a doba plnění úkolů už záleží na každé rodině zvlášť. "Splnění úkolů na všech stanovištích zabere zhruba dvě až tři hodiny, není však nutné absolvovat všechna stanoviště, týmy si mohou vybírat, které aktivity se jim líbí, a plnit je v časovém rozmezí, které jim vyhovuje. Celá rodina se takto zabaví klidně na celý den. Výsledky i průběžné pořadí týmů zaznamenává on-line mobilní aplikace, což umožňuje okamžité vyhlášení výsledků a předání cen nejlepším týmům po ukončení akce v 17 hodin," popsal Zdeněk Bílek.

Vedle soutěžních disciplín se od loňska rozrostl také doprovodný program. "Řada zábavných stanovišť se chystá i mimo soutěž pro všechny návštěvníky akce, děti se budou moci vyřádit ve skákacím hradu, dospělé zaujme stánek s nácvikem první pomoci nebo fyzioterapeutickou poradnou zdarma. Navíc bude na místě zajištěno občerstvení a stánek se zmrzlinou," doplnil Zdeněk Bílek.

HARMONOGRAM AKCE:

Začátek: 10:00
Poslední startující týmy: 15:00
Ukončení soutěže: 16:45
Vyhlášení výsledků: 17:00

Další akce v okolí

Online: Prado - celá ČR

24.01.2021 - 24.01.2021
Praha

V rámci online streamu „Moje kino Live“ proběhne projekce filmu „Prado – sbírka plná divů“.

Online: Útěk z vězení Darkwood - ce…

27.01.2021 - 27.01.2021
Praha

Online detektivní hra, ve které spolu se svým týmem postupně rozplétáte záludný zločin.

Online: Jak vytěžit z Instagramu ma…

28.01.2021 - 28.01.2021
Praha

Školitelka Klára Mouchová, která spolupracovala s klienty jako je Kofola, Nestlé nebo SAZKA, účastníky webináře naučí,…

Online: PR pro nezisk - celá ČR

01.02.2021 - 01.02.2021
Praha

Co je PR? Kdy, kde, jak a proč? Co by měla obsahovat komunikace s veřejností? Jak komunikovat s médii? A jaké je místo…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 24. leden

Dnes má svátek Milena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete