Statistika našeho portálu

  • 86 078 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

S Bryanem McCormackem se podíváme na uprchlickou krizi trochu jinak - Ostrava

18.07.2018 Smetanovo náměstí 222/8

Středa 18.7. v 10-12 hodin – Bryan McCormack: Beseda a vernisáž projektu Yesterday-Today-Tomorrow; DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz Bryan McCormack je výtvarník a autor děl se sociální tematikou. V letech 2016-2017 pracoval na unikátním kulturním obrazu Yesterday/Today/Tomorrow . Tato práce vizualizuje evropskou uprchlickou krizi pomocí hlasu lidí, "kteří žádný hlas nemají". Bryan navštívil…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Středa 18.7. v 10-12 hodin – Bryan McCormack: Beseda a vernisáž projektu Yesterday-Today-Tomorrow; DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz

Bryan McCormack je výtvarník a autor děl se sociální tematikou. V letech 2016-2017 pracoval na unikátním kulturním obrazu Yesterday/Today/Tomorrow . Tato práce vizualizuje evropskou uprchlickou krizi pomocí hlasu lidí, "kteří žádný hlas nemají". Bryan navštívil uprchlická centra a tábory napříč Evropou a nechal kresbami promluvit tisíce osob z více než 30 zemí světa. Vybrané kresby najdete v naší galerii.

"Each refugee drawing counts. Each refugee drawing is a voice. Every voice counts."

Každá uprchlická kresba se počítá. Každá taková kresba je hlas. Každý hlas se počítá.

 

Bryan neotřelým způsobem zpracovává ožehavá sociální témata, jakými jsou socio-ekonomické rozdíly, nemoci dnešní společnosti/dnešního světa, násilí, terorismus, bezdomovectví, environmentální politika a další. Během posledních 15 let prezentoval svá díla na více než 30 výstavách v muzeích a galeriích po celém světě. Věří, že prostřednictvím umění lze dosáhnout společenské změny a že umění přímo ovlivňuje svět, v němž žijeme.

 

V projektu Yesterday/Today/Tomorrow každý účastník nakreslil tři obrázky:

Yesterday – tak vypadal můj předchozí život

Today – toto je můj současný život

Tomorrow  - takto si představuji svou budoucnost

 

Bryan tyto obrázky sdílel na sociálních sítích a finálně je všechny prezentoval na Venice Biennale 2017.

 

"Všichni tito lidé se podíleli na tvorbě unikátního kulturního obrazu, zatímco se stopa jejich vlastní kultury pomalu vytrácí. Přitom bez zanechání otisku naší existence nejsme nikým."

Tato myšlenka je převzata z medailonku Bryana pro pražskou TEDx konferenci.

DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz se účastní mezinárodního diskuzního fóra Meltingpot v rámci Colours of Ostrava jako jediná externí scéna. Po dobu konání festivalu nabízíme řadu besed s českými i zahraničními hosty. Všichni návštěvníci Meltingpotu, kteří se prokáží identifikačním náramkem Colours of Ostrava, mohou využít slevu ve výši 20 % na veškerý sortiment Domu knihy včetně kavárny.

Ostatním návštěvníkům besedy nabízíme 20% slevu na vybraný titul uvedeného autora, platnou v den události. Sleva vám bude odečtena na pokladně při nákupu na prodejně v DOMĚ KNIHY Knihcentrum.cz. Nevztahuje se na nákup v e-shopu. 

Rezervujte si místo na webových stránkách www.knihcentrum-ostrava.cz/rezervace. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas! 

Besedy se zahraničními autory budou tlumočit překladatelé z jazykové školy 1st English, kde se angličtina vyučuje už od roku 2009.
Informace o akcích v DOMĚ KNIHY naleznete také v mobilní aplikaci Moje Ostrava, kterou lze zdarma stáhnout pro 
Android i iOS. 

 

 

 

Mapa

Další akce v okolí

Sexy ples - Ostrava

01.03.2019 - 01.03.2019
Náměstí SNP

1. ročník plesu, který má jiskřivý nádech.

II. Jarní seniorský bál - Ostrava

11.03.2019 - 11.03.2019
Sál Střední školy prof.…

Zveme Vás na II. Jarní seniorský bál, který se koná v sále Střední školy prof. Z. Matějčka.

Peter Mišák: Rút - Ostrava

21.03.2019 - 21.03.2019
Jurečkova 1750/9,…

Dvojjazyčné pásmo poezie slovenského básníka konkretizuje myšlenku česko-slovenské literární spolupráce.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete