Statistika našeho portálu

  • 90 611 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 171 Míst a památek

S i t e B o d y E x p l o r a t i o n - Karlovice

26.08.2012 - 01.09.2012 Karlovice

Bohemiae Rosa / Hrubá Skála / 26.8. – 1.9. 2012S i t e B o d y E x p l o r a t i o nMezinárodní interdisciplinární workshop pro tanečníky a umělce zabývající se výzkumem vztahu mezi tělem, uměním a krajinoupod vedením Franka van de Vena (NL) a Miloše Šejna (CZ) / host Václav Cílek (CZ)Workshop je určen umělcům, studentům a dalším zájemcům o performativní umění, tanec,…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Bohemiae Rosa / Hrubá Skála / 26.8. – 1.9. 2012

S i t e B o d y E x p l o r a t i o n

Mezinárodní interdisciplinární workshop pro tanečníky a umělce zabývající se výzkumem vztahu mezi tělem, uměním a krajinou

pod vedením Franka van de Vena (NL) a Miloše Šejna (CZ) / host Václav Cílek (CZ)

Workshop je určen umělcům, studentům a dalším zájemcům o performativní umění, tanec, krajinomalbu, sochařství, fotografii, architekturu, divadlo, vizuální umění, biologii a přírodní vědy.

Frank van de Ven je tanečník a choreograf, který strávil svoje formativní roky v Japonsku, kde spolupracoval s Minem Tanakou a byl členem jeho Maijuku Performance Company. V roce 1993 založil spolu s Katerinou Bakatsaki ‘Body Weather Amsterdam’, platformu pro trénink a performance. Od roku 1995 spolupracuje s Milošem Šejnem na interdisciplinárním projektu Bohemiae Rosa, který propojuje tělo a krajinu s uměním, geologií a architekturou. Jeho zájem o tanec a teorii vedl k projektu ‘How to make yourself a Dancing Body Without Organs’. S Peterem Snowem (Monash University) se podílel na sérii proslulých performancí Thought/Action Improvisations. V současné době tvoří a vystupuje s hudebníkem Danielem Schorno, uměleckým ředitelem hudebního centra Steim Amsterdam.

Miloš Šejn je český výtvarný umělec, performer a autor. Využívá širokého rejstříku výrazových prostředků od kresby a malby, přes nová média a projekty site specific až po realizace v historické krajině; píše teoretické reflexe. Původně se věnoval fotografii a nalezeným objektům, od 70. let zážitky putování krajinou transformuje malbou a kresbou, později přecházející v text a kresbu textem; rozvíjí možnosti autorské knihy. Hledá nové cesty těsného prolnutí vlastního subjektu do výtvarného díla, blízké jsou mu projevy mimoevropských kultur a art brut. Své tělo využívá v krajině jako objekt, přičemž spojuje dva principy – pozorovatelský přístup k přírodě a přístup čistě subjektivní, tělesný a prožitkový. V krajině vytváří takzvané "tělové skulptury", které fotografuje.

Mapa

Další akce v okolí

Autoimunita – MUDr. Jan Vojáček - T…

24.10.2019 - 24.10.2019
RECALL CENTRUM

Přednáška. Jaký je kontext autoimunitních poruch z pohledu funkční medicíny a výživy a proč jsou tyto poruchy na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 22. říjen

Dnes má svátek Sabina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete