Statistika našeho portálu

  • 91 158 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Salon filmových klapek v Galerii Vaňkovka - Brno

28.04.2019 - 09.05.2019 Brno-město

V Galerii Vaňkovka Brno se bude od 28. dubna do 9. května konat putovní výstava Salon filmových klapek. Po Praze, Mladé Boleslavi a Olomouci se bude jednat o čtvrtou zastávku výstavy z celkových sedmi. Akce ve Vaňkovce nabídne oproti ostatním jednu specialitu. Kromě 124 originálních děl z letošní kolekce představí i dalších 60 filmových klapek vytvořených žáky brněnských základních uměleckých škol.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Galerie Vaňkovka
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město

Fotogalerie k článku

Přesně 2 369 klapek. Tolik unikátních výtvarných děl vzniklo za dosavadních 21 let existence výstavy Salon filmových klapek. Akce je každoročně součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu – Mezinárodního festivalu pro děti a mládež. Tato putovní výstava od 28. dubna zavítá také do Brna, konkrétně do Galerie Vaňkovka.

 V Brně se navíc do 22. ročníku výstavy zvané také jako Klapka tour zapojila čtveřice základních uměleckých škol. Jejich žáci výtvarně zpracovali přes 200 papírových filmových klapek. Šedesát nejzajímavějších prací pak bude vystaveno vedle děl takových umělců, jakými jsou například Kristián Kodet, Iva Hüttnerová či Jiří Slíva.

"Chtěli jsme brněnskou zastávku Salonu filmových klapek něčím ozvláštnit a úzce ji propojit s jihomoravskou metropolí. Velmi nás těší nejen to, že účast potvrdily všechny čtyři oslovené školy, ale také obrovský počet klapek, které pro výstavu jejich žáci vytvořili," řekl Jan Borůvka, ředitel Galerie Vaňkovka. Soutěž pro žáky je rozdělena do tří věkových kategorií. Mladí autoři pěti nejlepších děl v každé z nich pak získají zajímavé ceny, které do soutěže věnovala nejen Galerie Vaňkovka, ale i obchody Pompo a Papeterie KUP či organizátoři Filmového festivalu Zlín.

"Filmová tvorba a také filmový festival ve Zlíně se mezi našimi žáky těší velké oblibě. Možnost vytvořit vlastní filmové klapky děti opravdu nadchla," uvedla Pavla Dvorská ze Základní umělecké školy Jaroslava Kvapila v Brně. Do soutěže se podle ní přihlásilo skoro sto žáků. Mezi další umělecké školy, které se akce účastní, patří ZUŠ Františka Jílka, ZUŠ Smetanova 8 a ZUŠ Vítězslavy Kaprálové.

Z Brna Klapka tour zamíří přímo do Zlína, kde kromě dvou výstav proběhne také tradiční aukce. Ta se letos uskuteční v neděli 26. května 2019 v Kongresovém centru ve Zlíně v době konání 59. ročníku Zlín Film Festivalu – Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež. Výtěžek aukce bude stejně jako v přechozích letech věnován na podporu autorských snímků studentů filmových škol a dalším začínajícím tvůrcům. V úterý 28. května dopoledne vybere Nadační fond FILMTALENT ZLÍN na základě soutěže projekty, mezi které se výtěžek aukce rozdělí.

Mapa

Další akce v okolí

MINT Market Brno 40

22.11.2019 - 23.11.2019
Brno-město

MINT Market Brno s jubilejním pořadovým číslem 40, proběhne ve třech patrech budovy Tržnice Brno na Zelném trhu už…

Agadir uvádí... Stanislav Kubín - B…

22.11.2019 - 22.11.2019
Sbor Betanie, Nové sady…

Divadlo hudby a poezie Agadir uvádí poezii básníka a esejisty z Liberecka Stanislava Kubína.

Vernisáž a křest básnické sbírky: N…

28.11.2019 - 28.11.2019
Kobližná 4

Vernisáž a křest nově vydané básnické sbírky. Hudební doprovod ve spolupráci s významným českým hudebním skladatelem…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 21. listopad

Dnes má svátek Albert

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete