Statistika našeho portálu

  • 102 670 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Švandovo divadlo

15.02.2014 Praha

Ve Švanďáku probudí ŠamanaŠaman, hra podle magické i básnické předlohy Egona Bondyho, zavládne od 15. února v suterénním Studiu Švandova divadla. Novelu duchovního otce českého undergroundu, do níž Bondy otiskl svůj oslavný a zároveň nelítostný autoportrét, režíruje Viktorie Čermáková - původně herečka a dívka "divadlem posedlá", z níž vyrostla jedna z nejrespektovanějších současných režisérek.…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Švandovo divadlo
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Ve Švanďáku probudí Šamana

Šaman, hra podle magické i básnické předlohy Egona Bondyho, zavládne od 15. února v suterénním Studiu Švandova divadla. Novelu duchovního otce českého undergroundu, do níž Bondy otiskl svůj oslavný a zároveň nelítostný autoportrét, režíruje Viktorie Čermáková - původně herečka a dívka "divadlem posedlá", z níž vyrostla jedna z nejrespektovanějších současných režisérek. Hlavní roli hraje Robert Jašków.

Fantaskní příběh vypráví o soudruhovi Šamanovi, kdysi mocném kouzelníkovi primitivní lidské tlupy. Jeho sláva a schopnosti však začínají nebezpečně upadat. A co víc, pravěkou společností obchází Tajná bezpečnost, která Šamana chodí průběžně kontrolovat…

"Dali jsme si za cíl vzývat ducha doby," říká Viktorie Čermáková. "Chceme mluvit o naději a zkáze. O tom, jaký lítý boj člověk musí se sebou vést, aby opravdu poznal sám sebe. A také o tom, jak je těžké pak sám se sebou žít - natož pak žít s těmi ostatními lidmi," dodává.

Chystané představení režisérka popisuje jako "poetické, chaotické, egocentrické a morálně naléhavé, ale i hudební, záměrně nedůsledné a vědomě prolhané".

Titulní roli stárnoucího kouzelníka ztvární charismatický Robert Jašków, Gestapačku hraje Kristýna Frejová. Z hostujících herců se objeví Jiří N. Jelínek, Tereza Nádvorníková a Jakub Gottwald, zajímavou roli dostal i básník Vít Kremlička.

Bondyho Šaman je u Švandů už druhým titulem z trojice her o prorocích, vizionářích a básnících: Tou první byla Země Lhostejnost v režii Doda Gombára věnovaná Karlu Krylovi a do konce sezóny uvidíme ještě inscenaci Možná, že odcházíme podle spisovatele Jana Balabána. Tu pro smíchovskou scénu pohostinsky připravuje režisér Martin Františák, premiéra bude 22. března.

 

Těšíme se na vás!

 

Další akce v okolí

Festival pouličního divadla Za dveř…

10.07.2024 - 16.07.2024
Mariánské náměstí

Druhý červencový týden patří v Praze již tradičně pouličnímu divadlu. 16. ročník pražského festivalu pouličního divadla…

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

16.07.2024 - 16.07.2024
Vyšehradská 49

Hudba andělů z oltářního triptychu Hanse Memlinga

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

18.07.2024 - 18.07.2024
Letní refektář

Mozart, Beethoven, Dobrzyński: smyčcové kvartety a sextety

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

22.07.2024 - 22.07.2024
Císařský sál

Věhlas neapoského stylu v Itálii 18. století

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 12. červenec

Dnes má svátek Bořek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete