Statistika našeho portálu

  • 99 248 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

ZOO Lešná

20.05.2013 - 27.05.2013 Zlín

Zlínská radnice se dohodla s vedením Zoo Zlín, že ve dvou květnových termínech uspořádá mimořádné samostatné prohlídky zámku Lešná, který se v areálu zoo nachází. Bude se jednat pouze o návštěvu zámku, bez prohlídky zoo."Chceme vyjít vstříc lidem, kteří se zajímají o historii a kulturní památky regionu a rádi by se do zámku Lešná podívali nezávisle na prohlídce areálu zoologické zahrady.…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
ZOO Lešná
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Zlín
Obec
Zlín

Fotogalerie k článku

Zlínská radnice se dohodla s vedením Zoo Zlín, že ve dvou květnových termínech uspořádá mimořádné samostatné prohlídky zámku Lešná, který se v areálu zoo nachází. Bude se jednat pouze o návštěvu zámku, bez prohlídky zoo.

"Chceme vyjít vstříc lidem, kteří se zajímají o historii a kulturní památky regionu a rádi by se do zámku Lešná podívali nezávisle na prohlídce areálu zoologické zahrady. Kromě jiného se návštěvníci seznámí s historií rodu Seilernů, jehož členové měli velký vliv na rozvoj lukovského panství, kam patřila i Lešná, Štípa a Kostelec," uvedl primátor Miroslav Adámek. Kastelánka zámku provede účastníky mimořádné akce i místy, kam obvykle není přístup. Prohlídka bude proto delší, potrvá asi hodinu.

Vypsány jsou dva termíny prohlídek - pondělí 20. a 27. května v 15 hodin, vždy pro skupinu dvaceti předem objednaných osob.

Počet míst je omezený, a proto se musí lidé předem přihlásit na oddělení cestovního ruchu vnitřních a vnějších vztahů Magistrátu města Zlína, kde je kontaktní osobou Světlana Divilková, tel. 604 227 974.

Sraz objednaných účastníků je vždy v 15 hodin u brány areálu zoo,

kde bude přítomen jeden odpovědný pracovník magistrátu. Skupina vedená průvodcem projde od hlavní brány k zámecké budově a po skončení prohlídky zámku opět společně opustí areál zoo.
Na prohlídku zámku bude navazovat mimořádná prohlídka kaple na štípském hřbitově (v 16.30 hod.), kterou rovněž nechali postavit Seilernové a souvisí s historií lukovského panství. V současné době kapli využívá církev Starokatolíků. Po prohlídce kaple se skupina přesune ještě do kostela ve Štípě, kde se bude rovněž konat komentovaná prohlídka. Předpokládaný konec je v 18.00 hodin.
Pokud bude o samostatné prohlídky zámku zájem vyhlásí město Zlín společně se Zoo Zlín další dva termíny v září 2013.

Poznámka:
MHD ze Zlína jede ve 14.30 a 14.35 hodin (linka 34 a 36)
Zámek Lešná je otevřený od dubna do října (během hlavní letní sezony denně) a konají se v něm pravidelné prohlídky. Jeho návštěva je zajímavých zpestřením návštěvy zoologické zahrady Zlín. Pořádají zde různé akce, například během podzimních lampiónových průvodu se konají speciální noční prohlídky zámku

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

8. Festivalový půlmaraton Monet 202…

04.06.2023 - 04.06.2023
Kongresové centrum

Oblíbený běžecký závod ulicemi festivalového Zlína se v roce 2023 uskuteční ve standardním termínu Zlín Film Festivalu,…

Cirkus Varius na ledě - Zlín

10.02.2023 - 10.02.2023
Zimní stadion Luďka…

V únoru 2023 přijede poprvé do České republice Circus Varius se svým programem „Cirkus Varius na ledě“. V ledové show…

Jazzový zámek: Naama Guggenheim - Z…

10.03.2023 - 10.03.2023
Zámek Zlín

Energický soulový hlas kombinovaný s jemným elektronickým beatem v rytmech rocku, gospelu a R’n’B. To vše přiveze do…

Veletrh Stavebnictví-Therm-Domov-Z…

30.03.2023 - 01.04.2023
Sportovní hala DATART,…

31. ročník veletrhu stavebnictví a vytápění, domova a zahrady - Veletrh Stavebnictví-Therm-Domov-Zahrada 2023 ve Zlíně.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 27. leden

Dnes má svátek Ingrid

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete