Statistika našeho portálu

  • 94 431 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Seminář: zdravá a šťastná - Praha

18.10.2019 - 12.11.2019 Praha

Zdraví a pocit spokojenosti spolu velmi úzce souvisí a abychom je dokázali pozitivně ovlivňovat, potřebujeme kvalitní informace. Proto vznikl seminář Zdravá a šťastná, který poprvé proběhne v úterý 12. listopadu 2019 od 16:30 v galerii kavárny Louvre v Praze. Se svou přednáškou vystoupí a celou akci moderuje sexuoložka a odbornice na partnerské vztahy Laura Janáčková a těšit se můžete na další odborníky, kterými jsou gynekologové Vladimír Dvořák, Tomáš Fait, a Petr Křepelka, sexuolog Zlatko Pastor, onkoložka Petra Tesařová, nebo dermatolog Radek Litvík. Dozvíte se aktuální a podložené informace o tématech jako reprodukční zdraví a antikoncepce, prevence HPV infekce a souvisejících onemocnění, onkologická prevence, péče o krásnou pleť a zdravé tělo a partnerské vztahy. Více informací a vstupenky na www.zenske-zdravi.cz/seminar. Pro všechny účastnice jsou připraveny dárky v hodnotě 1500 Kč od sponzorů akce.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Seminář ZDRAVÁ A ŠŤASTNÁ
přinese ženám a dívkám ověřené informace od špičkových odborníků

 

Zdraví a pocit spokojenosti spolu velmi úzce souvisí. Nejen, že se ovlivňují vzájemně, díky moderním poznatkům a zkušenostem odborníků je můžeme pozitivně ovlivnit i my sami. S dynamickou dobou posledních desetiletí navíc nabývá na významu otázka ženského (nejen) reprodukčního zdraví.

Ženy jsou dnes nejen matkami, ale také profesionálkami. V koloběhu povinností a záplavě informací z různých zdrojů je stále důležitější mít k dispozici vědecky podložené poznatky a zkušenosti z praxe. Ověřená fakta by také měla být pevným základem pro objektivní zvažování alternativních přístupů.

Právě se záměrem přinést kvalitní informace vznikl seminář Zdravá a šťastná, který poprvé proběhne v úterý 12. listopadu 2019 od 16:30 v galerii kavárny Louvre v Praze. "Toto setkání přináší jedinečnou příležitost získat rady a doporučení těch nejpovolanějších. Na jednom pódiu se sejdou přední lékaři v oblasti ženského zdraví, kteří se podělí o své zkušenosti z dlouholeté praxe. Poradí, co opravdu funguje v oblasti ženského zdraví a krásy a osvětlí nejčastější mýty a omyly. Nejen formou přednášek, ale také otevřené diskuse, aby se každá žena mohla ptát na to, co ji zajímá nejvíce," doplňuje Hana Trková ze společnosti Medibay, která provozuje projekty HPV College Fórum antikoncepce. Tyto edukační platformy pod záštitou České gynekologické a porodnické společnosti ČLS JEP se na organizaci semináře podílejí.

Se svou přednáškou vystoupí a celou akci moderuje sexuoložka a odbornice na partnerské vztahy doc. PhDr. Dr. phil. Laura Janáčková CSc. (Sexuologický ústavu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy).

Dále na semináři vystoupí:

Gynekolog MUDr. Vladimír Dvořák, Ph.D.,

Předseda České gynekologické a porodnické společnosti ČLS JEP

Vedoucí lékař Centra gynekologie a primární péče, Brno

 

Onkoložka doc. MUDr. Petra Tesařová, CSc.

Onkologická klinika 1. LF UK a VFN Praha

 

Sexuolog doc. MUDr. Zlatko Pastor, Ph.D.

Gynekologicko-porodnická klinika 2. LF UK FN Motol

 

Dermatolog MUDr. Radek Litvík

Kožní oddělení Fakultní nemocnice Ostrava

 

Gynekolog doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D.

Gynekologicko-porodnická klinika 2. LF UK FN Motol

 

Gynekolog MUDr. Petr Křepelka, Ph. D.

Ústav péče o matku a dítě, Praha

 

Těšit se můžete také na další odborníky a hosty, kteří se s vámi podělí o vlastní zkušenosti.

Sledujte program na www.zenske-zdravi.cz/program

Tematické okruhy semináře

Reprodukční zdraví žen a antikoncepce. Seminář je zaměřen především na téma ochrany a podpory reprodukčního zdraví. Dozvíte se vše potřebné o rizicích sexuálního života a prevenci sexuálně přenosných onemocnění, vhodném výběru antikoncepce a zachování plodnosti.

HPV infekce, rakovina děložního čípku a další související onemocnění. HPV infekce je nejčastější sexuálně přenosná infekce současnosti. Za život se s ní setká 80 % z nás. Gynekologové, kteří mají s HPV onemocněními u žen největší zkušenosti, vysvětlí všechny souvislosti ohledně přenosu HPV, rozvoje HPV onemocnění, včasné léčby a očkování.

Onkologická prevence. Otevřeme téma ženských onkologických onemocnění a poradíme, jak se jim vyhnout nebo je včas rozpoznat a efektivně řešit. 

Krásná pleť a zdravé tělo. Odborníci z řad dermatologů poradí prověřené kroky k získání a udržení krásné a zdravé pleti. Specialisté na výživu vás poté provedou labyrintem mnohých výživových doporučení a prozradí co opravdu funguje a co je pouhý marketingový trik. 

Partnerské vztahy. Na závěr se přední sexuologové podělí o tajemství přitažlivosti a šťastných vztahů.

Odměna za účast

Do tvorby programu se mohou zapojit také návštěvnice semináře. Dotazy k tématům, které vás zajímají, můžete psát na info@medibay.cz. Pro 50 vylosovaných je připravena odměna v podobě knihy Laury Janáčkové.

Dárky pro všechny účastnice v celkové hodnotě 1500 Kč věnovali partneři akce, kterými jsou společnosti působící v oblasti životního stylu:

  • Roční předplatné nového časopisu ŽENSKÉ ZDRAVÍ věnuje společnost MEDIBAY, která se zabývá poskytováním ověřených informací z medicíny laické i odborné veřejnosti.  
  • Přípravky k péči o pleť věnuje AVÈNE, francouzská značka kosmetiky s termální vodou pro citlivou pleť. 
  • Potravinový doplněk Captafer, který přispívá ke vstřebávání železa z potravy, věnuje NORDIC PHARMA.  
  • Neomezený přístup ke stovkám video lekcí pro zdraví, krásu a sebevědomí věnuje portál GYMBEE.CZ

Vstupenky na seminář zakoupíte za 290 Kč na GoOut.cz

Další akce v okolí

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

30.10.2020 - 30.10.2020
Sál JZ, Soukenická…

Společenství Josefa Zezulky. Hledáš? Ve svém tichu? Všichni hledáme cestu poznání a moudrosti.

Sama pěšky z Mexika do Kanady - Pra…

16.11.2020 - 16.11.2020
Kino Lucerna

Lucie Kutrová se však rozhodla změnit svůj pohodlný a prázdný život tím, že přežije v divočině.

Noc vědců - Praha

27.11.2020 - 27.11.2020
Praha

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci…

Grand Veteran - Praha

24.04.2021 - 24.04.2021
Psychiatrická lečebna…

Srdečně Vás zveme na jedinečnou akci všech klubů historických vozidel v ČR Grand Veteran. Na jednom místě se veřejnosti…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 27. říjen

Dnes má svátek Šarlota / Zoe

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete