Statistika našeho portálu

  • 87 729 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

Seznamte se s Vivienne Westwood – s jednou z nejvýraznějších osobností ze světa módy a extravagance - Praha

18.04.2019 Kino Dlabčov

Vivienne Westwood – slavná britská módní návrhářka a zároveň matka punkové módy, která svými extravagantními modely zásobuje přehlídková mola již desítky let, nyní pouští veřejnost do svého osobního života a zároveň do zákulisí módní branže. Návštěvníci Kina Dlabačov budou mít jedinečnou příležitost poznat tuto výstřední a ráznou dámu, která nedávno oslavila své 78. narozeniny, v pravém světle. Ve čtvrtek 18.4. se zde představí dokument s výstižným názvem Westwood: Punk, Icon, Activist!

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kino Dlabčov
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Není milovníka módy, který by neznal jméno Vivienne Westwood. Excentrická majitelka módního impéria byla vždy nepřehlédnutelná, a to nejen díky své typické křiklavě zrzavé hřívě, ale především díky své originální návrhářské práci. Nespoutaná dáma, která byla vždy tvrdým odpůrcem konformity a pravidel, si i přes své často šokující módní kousky postupně dokázala získat uznání módního průmyslu i široké veřejnosti. Původem učitelka z anglického venkova, která po krátké době vyměnila učebnice za jehlu a nit a popustila uzdu své fantazii, se během svého života se svým kontroverzním stylem dokázala vypracovat mezi světovou návrhářskou elitu.

Celým jménem Vivienne Isabel Westwood vykročila k vlastní punkové tvorbě, se kterou se zapsala do dějin módy jako jedna z nejvýraznějších návrhářek 20. století. Mimo jiné oblékala kapelu Sex Pistols, ale v jejím portfoliu nechyběla například ani kolekce inspirovaná královským dvorem, za kterou ji byl britskou královnou dokonce udělen Řád britského impéria. Kromě módní tvorby se celý život věnovala také otázce lidských práv a životnímu prostředí, v čemž nepolevuje ani ve svých 78 letech. Svou oranžovou kštici sice již vyměnila za krátký bílý sestřih, ale aktivní členkou Greenpeace zůstává i nadále.

Westwood: Punk, Icon, Activist

V polovině 70. let vtrhla na hudební scénu anglická punková skupina Sex Pistols, která dala vzniknout novému směru – punku. Byla u toho i Vivienne Westwood se svým tehdejším druhým manželem a zároveň manažerem Sex Pistols, Malcomem McLarenem. Od té doby, tedy již přes čtyři dekády, redefinuje tato osobitá dáma anglické módní směry. Film Westwood: Punk, Icon, Activist je dokonale vyváženým mixem zrekonstruovaných archivních záběrů dospívající Vivienne a pozdějších záznamů její tvůrčí práce. Nechybí ani rozhovory se spolupracovníky a kolegy z dob, kdy už její modely brázdily mola předních světových módních metropolí. Dokument zachycuje její celoživotní dílo, originální směry, extravaganci, punk, ale i její neutuchající boj za zlepšení životního prostředí. Film vzdává hold jedné z nejlepších a nejextravagantnějších módních návrhářek naší doby.

  • Režie: Lorna Tucker  • Hrají: Vivienne Westwood, Andreas Kornthaler, Kate Moss, Naomi Campbell, André Leon Talley

Kdy? čtvrtek 18.4. od 18:30

Cena: 100 Kč


Kde?

Kino Dlabačov, které pravidelně zařazuje na svůj program zajímavé festivaly a dokumenty, promítá na nejkvalitnější digitální projektor 4K Sony v DCI standardu na plátně o velikosti 11x4,6 metru. Kino najdete na Praze 6 hned vedle OREA Hotelu Pyramida, který je nejlépe dostupný tramvají
č. 22, 23, 25 a 97/ Bus 143 a 194 (zastávka Malovanka) nebo autobusem 149 (zastávka Pod Královkou).

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji na: www.dlabacov.cz.

Další akce v okolí

Program divadla Kalich/ květen 2019…

01.05.2019 - 30.05.2019
Divadlo Kalich

Zveme vás do Divadla Kalich, kde pro vás připravujeme bohatý program.

The Watcher: taneční a hudební extá…

06.05.2019 - 12.06.2019
La Fabrika, Komunardů…

Živelný proud tance a hudby, dechberoucí taneční a akrobatické výkony a nezapomenutelný umělecký zážitek, tak lze…

Live music v Hard Rock Cafe Praha

08.05.2019 - 31.05.2019
Malé náměstí 3

Přijďte si užít živou muziku do Hard Rock Cafe. Vstup na všechny koncerty je pro návštěvníky ZDARMA. Skvělá party s…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Tip na dovolenou v autokempu

Pokud patříte mezi ty, kteří už nyní dopředu plánují svou letní dovolenou, zkuste se nechat inspirovat rozkošnou dovolenou na Rozkoši v autokempu Rozkoš.

Více na stránce Rozkošná dovolená na Rozkoši.

Kategorie

středa 22. květen

Dnes má svátek Emil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete