Statistika našeho portálu

  • 92 569 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Shotgun Festival - Hrádek nad Nisou

09.09.2016 - 10.09.2016 Hrádek nad Nisou

Shotgun festival  ukázal line up: do Hrádku přijedou Headless Horseman či CommixDruhý zářijový víkend to bude už potřinácté, kdy se na české straně tzv. Trojzemí (CZ/DE/PL) odehraje festival Shotgun. Třináct let se snažíme vybírat ta nejzajímavější jména, která zrovna válcují techno, house a dnb hitparády. Náš hlad po stále nové a nové muzice dal pro letošní rok vzniknout následujícímu line-upu.V…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Areál Kristýna, Hrádek nad Nisou
Oblast
Severovýchod
Kraj
Liberecký kraj
Okres
Liberec
Obec
Hrádek nad Nisou

Fotogalerie k článku

Shotgun festival  ukázal line up: do Hrádku přijedou Headless Horseman či Commix

Druhý zářijový víkend to bude už potřinácté, kdy se na české straně tzv. Trojzemí (CZ/DE/PL) odehraje festival Shotgun. Třináct let se snažíme vybírat ta nejzajímavější jména, která zrovna válcují techno, house a dnb hitparády. Náš hlad po stále nové a nové muzice dal pro letošní rok vzniknout následujícímu line-upu.

V kapuce zahalený, Berghainem ošlehaný, svou vizi techna na Shotgunu představí jedno ze zásadních jmen současného dění, HEADLESS HORSEMAN. Tohle bude jízda! Zážitek z poslechu umocní pohled na podium přervané hardwarem, letošní techno stage totiž nabízí další koncerty umělců, kteří se při svém vystoupení nespokojí s laptopem. Z Polska k nám zavítají producenti CHINO & B.BARAN, dvojice, jež nás uhranula svým vystoupením na posledním Unsoundu. Poměřit svůj um s těmito pány zkusí naše domácí hvězda a čerstvý držitel Anděla HRTL.

Máme velkou radost, že na letošním Shotgunu můžeme po Leně Willikens přivítat dalšího zástupce suprtrupr vydavatelství Cómeme. CHRISTIAN S. z Kolína nad Rýnem své DJské sety zakládá na symbioze techna, disca, acidu, bubínků a všemožných psychedelií. Hardwarovy fetišista ORGUE ELECTRONIQUE poprvé v České Republice. Dlouhodobě hodnocen jako jeden z nejlépe zvukově znějicích liveactů ve svém oboru. K zahraničním jménům přidáváme tři DJské dvojice - ENDLESS ILLUSION, SEED a SELEKTIV MUTISM. A taky DASH nebo liberecký TEKSTRUE.

Druhá stage zaměřená na elektroniku s kořeny v lámaných beatech letos nabídne jeden velký návrat. Dvojice COMMIX vždy patřila mezi přední jména  zastupující deepovou odnož drumandbassu. Jako mnoho dalších kolegů se George (Endian) i Guy (Shifted) postupně vrhli na techno. První jmenovaný nicméně  na drumandbass nezanevřel a my jsme ho chytili ve správný moment – právě letos mu po pěti letech vychází čerstvý hudební materiál na domovském labelu Metalheadz, který předvede v tříhodinovém setu.

Bristolská trojice RUFFHOUSE – další host letošního Shotgun festivalu -  je známá temnými náladami podkreslující klinicky čisté, kovové beaty, často tepající v rytmu halftempa. Upsala je na dBridgeův label Exit, Preshův Samurai či Loxyho Cylon. Loni RUFFHOUSE přišli s vlastním vydavatelstvím UVB-76 Music, kde prozatím vyšly dva singly. Jako djové se nebojí sáhnout k ostřejšímu drumandbassu v duchu známého labelu Renegade Hardware. V Česku se RUFFHOUSE představí vůbec poprvé.
Lipskou djku KALI AVAAZ přivítáme již v květnu na dalším díle Volnýho průběhu Crossem, kde se představí na Shotgun house/techno podiu. Tato dáma si však se stejným umem a šarmem pohrává i se zlomenými rytmy a na samotném festivalu tedy představí na dnb podiu. Svoji vizi polámaných beatů přijede ze Slovenska představit FVLCRVM. Daleko za hranicemi rodné země loni bodoval s epíčkem Notch, participoval na Redbull Bass Campu a remixoval skladbu norské popové zpěvačky Samsaya. Obdivovatel soundtracků a černé hudby si zahrál po boku Hudson Mohawke či Faltyho DL. Jak sám píše, jeho živá vystoupení jsou plná přesných cutů, samplování a změn tempa. Hlavní hosty doplní pražská pětice VOLNEJ PRŮBĚH pořádající večírky v klubu Cross, dále EVA PORATING, ANNITA a D-RESIST.

Vstupné:

334,- Kč

Vstupenky

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Setkání s Ivo Šmoldasem - Český Dub

01.10.2020 - 01.10.2020
Česká beseda

Zábavná talkshow Iva Šmoldase zahrnuje humorné a originální vyprávění, životní příběhy jak ze soukromého, tak z…

Severská filmová zima - Liberec

25.02.2020 - 26.02.2020
Liberec

Festival severské kinematografie v Bar 22, Kino Varšava.

Já jsem ty, miláčku! - Český Dub

29.02.2020 - 29.02.2020
Česká beseda

Konverzační komedie líčící stagnující manželství Rudyho a Blanky v podání Divadelní společnosti Vojan z.s. Český Dub.

Charitativní ples Šance zvířatům - …

29.02.2020 - 29.02.2020
Kulturní centrum…

K tanci zahraje kapela Netřesk a celým plesem vás provede okouzlující moderátorka Lucie Fürstová. Můžete se těšit i na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 22. únor

Dnes má svátek Petr

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete