Statistika našeho portálu

  • 96 809 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 200 Míst a památek

Zámek Letovice

01.05.2013 - 30.06.2013 Letovice

Nabízíme výlety pro školy, mateřské školy i jiná zařízení. Termíny výletů si můžete zvolit sami v měsíci květnu a červnu(včetně pondělků). Akce se koná na zámku Letovice asi 40 km od Brna v dopoledních hodinách.Progam začíná prohlídkou zámku. Prohlídce zámku předchází výklad o historii, poté můžete prozkoumat celý komplex budov bez omezení. Dosud je možná prohlídka celého objektu, což později po…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Letovice
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Blansko
Obec
Letovice

Fotogalerie k článku

Nabízíme výlety pro školy, mateřské školy i jiná zařízení. Termíny výletů si můžete zvolit sami v měsíci květnu a červnu(včetně pondělků). Akce se koná na zámku Letovice asi 40 km od Brna v dopoledních hodinách.

Progam začíná prohlídkou zámku. Prohlídce zámku předchází výklad o historii, poté můžete prozkoumat celý komplex budov bez omezení. Dosud je možná prohlídka celého objektu, což později po dokončení prací již nebude možné, jelikož část zámku bude uzavřena. Je možné si prohlédnout též zámecké sklepení kde se nachází i hladomorna, mučírna, vinný sklep a 65m hluboká zámecká studna. Přízemí bývalo původně hradem a prohlídka je podobná hradu, první i druhé patro jsou již zámecké komnaty. Z balkónu je výjimečný výhled na město Letovice a široké okolí. Točitým schodištěm se dostanete do jízdárny.
V ceně návštěvy je i prohlídka aktuální výstavy obrazů.

Po prohlídce je připraven zajímavý a poutavý pohled do historie. Na připraveném řemeslném nádvoří si můžete prohlédnou i vyzkoušet práci různých řemeslníků. Vyzkoušíte si zdobení látek v tiskařské dílně, dřevěnými razidly. Ozdobíte se v dílně mistra šperkaře. V keramické dílně si můžete nazdobit drobnou keramiku a v krámku s ovčí vlnou se podíváte jak se plstí rouno. Dílničky jsou za drobnou úplatu, výrobky si děti odvezou domů – jako netradiční památku, dáreček. U řemeslníků si můžete i nakoupit drobné řemeslné výrobky.

Součástí uzavřeného areálu je muzeum zemědělské techniky, možnost prohlídky a krmení domácích zvířat – kozy, ovce, prasata....

V případě nepříznivého počasí využijeme náhradní prostory, kde proběhne program s minimálním omezením. Přímo v zámku je možné využít služby v místní restaurace. Změna programu je vyhrazena, řemesla se mohou lišit podle aktuální nabídky.
Přijet můžete na 9.00 nebo na 10.30, podle vzdálenosti a možností.

Nabízíme tři varianty výletů.

Varianta A: Zahrnuje prohlídku zámku, návštěvu řemeslného nádvoří, praktické ukázky života v podzámčí. Cena za osobu 130,-Kč ( na deset dětí jeden dospělý zdarma + káva zdarma )

Varianta B: Zahrnuje prohlídku zámku, návštěvu řemeslného nádvoří, praktické ukázky života v podzámčí. Pro každé dítě svačina – ovoce, párek (možnost vlastního pečení na ohni nebo ohřátý jemný párek) a pečivo. Cena za osobu 149,-Kč ( na deset dětí jeden dospělý zdarma + káva zdarma )

Varianta C: Zahrnuje prohlídku zámku, návštěvu řemeslného nádvoří, praktické ukázky života v podzámčí. Pro každé dítě oběd – polévka + hlavní chod, který se podává přimo v zámecké restauraci. Cena za osobu 199,-Kč ( na deset dětí jeden dospělý zdarma + káva zdarma )

Přihlášky, dotazy můžete zasílat na mail :

zamecka-jizdarna@seznam.cz nebo tel. 603 147 282

Program připravuje Dita Spáková s kolektivem.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 25. leden

Dnes má svátek Miloš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete