Statistika našeho portálu

  • 98 926 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Skupovy Strakonice 2018 - Strakonice

23.03.2018 - 25.03.2018 Strakonice

Zřejmě každý obyvatel naší země se někdy v životě setkal s vypečenou domácností loutkových hrdinů pana Spejbla a jeho nezbedného syna Hurvínka. Stejně tak známou skutečností je fakt, že otcem těchto dřevěných hrdinů byl Josef Skupa. Ovšem málokdo si vybaví rodné Skupovo město, kterým jsou malebné Strakonice. A právě připomínkou zdejšího významného rodáka je každoroční březnový festival "Skupovy…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kulturní dům Strakonice
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Strakonice
Obec
Strakonice

Zřejmě každý obyvatel naší země se někdy v životě setkal s vypečenou domácností loutkových hrdinů pana Spejbla a jeho nezbedného syna Hurvínka. Stejně tak známou skutečností je fakt, že otcem těchto dřevěných hrdinů byl Josef Skupa. Ovšem málokdo si vybaví rodné Skupovo město, kterým jsou malebné Strakonice. A právě připomínkou zdejšího významného rodáka je každoroční březnový festival "Skupovy Strakonice", který ve zdejším Městském kulturním středisku baví a inspiruje diváky po jeden vybraný víkend.

Co na akci uvidíte

Jedná se o krajskou loutkářskou přehlídku, která má bezmála padesátiletou tradici. Její zaměření se soustředí převážně na nejmladší publikum, ovšem v posledních letech se na ní stále častěji objevují i představení určená pro mládež a dospělé. Ti nejlepší loutkáři se svými představeními postupují do oblíbené celostátní přehlídky Loutkářská Chrudim, konané na začátku letních prázdnin.

Návštěvníkům strakonických představení nabídne přehlídka více než deset různorodých představení, která jsou předváděna profesionálními i amatérskými účinkujícími. Setkáte se zde s pohádkovými bytostmi, zvířecími mazlíčky či fantaskními kulisami plnými pestrých barev. O kvalitě i oblibě festivalu nejlépe svědčí fakt, že jej každoročně navštíví mnoho stovek převážně dětských diváků.

Skupovy Strakonice 2018

 

Těšíme se na vás ve dnech 23. - 25. 3. 2018.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete