Statistika našeho portálu

  • 84 875 Akcí v kalendáři
  • 5 368 Ubytovacích zařízení
  • 24 150 Míst a památek

Slavnostní zahájení sezóny - Zámek Slavkov u Brna

22.03.2018 Zámek Slavkov u Brna

Dovolujeme si vás co nejsrdečněji pozvat na slavnostní zahájení nové sezony Zámku Slavkov – Austerlitz, které se ponese v duchu první republiky. Světoznámé kostičky, sraz automobilových veteránů i mučení v podzemí. Zámek Slavkov otevírá své brányZámek Slavkov – Austerlitz otevírá 22. března své brány. Láká na výstavu světoznámých kostiček, sraz automobilových veteránů i unikátní expozici o právu…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Slavkov u Brna
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Vyškov
Obec
Slavkov u Brna

Fotogalerie k článku

Dovolujeme si vás co nejsrdečněji pozvat na slavnostní zahájení nové sezony Zámku Slavkov – Austerlitz, které se ponese v duchu první republiky.

Světoznámé kostičky, sraz automobilových veteránů i mučení v podzemí.

Zámek Slavkov otevírá své brány

Zámek Slavkov – Austerlitz otevírá 22. března své brány. Láká na výstavu světoznámých kostiček, sraz automobilových veteránů i unikátní expozici o právu útrpném v zámeckém podzemí.

Motto letošní turistické sezóny je "hrajeme si". Zábavu si přitom nemusí užívat pouze děti. V zámeckých galeriích od 22. března až do 31. srpna bude k vidění dosud největší výstava projektu Svět kostiček – putovní výstavy exponátů ze stavebnice LEGO® od předních českých stavitelů. Exponáty ze světoznámé stavebnice obsadí obě zámecké galerie. Součástí je i herna, kde si návštěvníci můžou sami sestavit své modely. Na děti a jejich rodiče budou v průběhu roku zaměřeny i další výstavy jako například Fyzika hrou.

Zámek pokračuje i v úspěšných prohlídkách zaměřených na dětské skupiny. Novinkou letošní sezóny je zatraktivnění hlavní trasy Historické sály, kde děti mohou během výkladu vyplňovat zábavné úkoly. I nadále bude přístupná speciální trasa, kde nejmenší návštěvníci řeší záhadu ztracené koruny. A ani letos nebudou v programu chybět populární pohádky odehrávající se v kulisách jedné z největších moravských památek.

Zámek Slavkov – Austerlitz neopomíjí ani dobu spojenou se vznikem Československého státu. "Připomenutí atmosféry první republiky se samozřejmě logicky nabízí, jednou z největších ozdob setkání budou totiž vozy pamatující i tuto dobu. Podmínkou účasti na Veteranfestu bude stáří vozu nad třicet let. Věříme, že zde představíme kolem tisícovky vozů. Návštěvníci pak v doprovodném programu zažijí stylovou tančírnu, přehlídku dobové módy či tematický fotokoutek," přiblížila ředitelka Zámku Slavkov – Austerlitz Eva Oubělická.

Od prvního července pak ožije i gotické podzemí. Unikátní prostory ze čtrnáctého století dají kulisy jedné z neatraktivnějších expozic - Právo útrpné na Slavkovsku. "Historici zámku sesbírali příběhy trestaných, vyslýchaných a odsouzených obyvatel Slavkovska a zasadí je do prostředí, které evokuje drsnou dobu minulých staletí. V kombinaci s 3D technologiemi a speciálními efekty tak vznikne stálá expozice, která přiblíží hrůzu soudnictví z období mezi 13. – 18. stoletím, kterou návštěvníci pocítí doslova na vlastní kůži," popsala ředitelka Eva Oubělická.

Zámek tradičně ožije i mnoha koncerty a významnými událostmi. Historický sál bude hostit závěrečný koncert festivalu Concentus Moraviae, zámecký park pak například festival česko-slovenské hudby TOPFEST. Nádvoří zámku ožije swingovými rytmy Ondřeje Havelky a Melody Makers nebo hudební scénou Městského divadla Brno. Do Slavkova zamíří i Michal David.

Chybět nebudou ani tradiční akce jako jsou například Dny Slavkova, Napoleonské hry, oblíbené jarmarky, jízda svatého Huberta a program vzpomínkových akcí na bitvu u Slavkova. Novinkou letošního programu jsou oslavy ke dni české státnosti 28. října a akce pro rodiny s dětmi – Sousedská sklizeň, Bramboriáda a Zámecké dýňobraní.

Zámek Slavkov – Austelitz bude žít letos i významnými stavebními akcemi, které ale neovlivní chod zámku a ani pohodlí návštěvníků. Opravovat se budou zámecké valy a povodní poničená zeď a čínský altán. V parku budou pracovat také restaurátoři, kteří budou renovovat barokní sochy.

Zámek Slavkov – Austerlitz zavírá své brány 9. prosince 2018 a patří tak mezi památky s nejdelší otevírací dobou v Česku.

Co zámek připravuje na zahájení sezóny od 22. března

• Výstava Svět kostiček – putovní výstava exponátů ze stavebnice LEGO®
• Výstava obrazů Ivy Hűttnerové (17. 5. Prodejní beseda s autorkou)
• Výstava Momenty jara žáků speciální školy Ibsenka Brno
• Průvodce s pastelkou – tradiční prohlídková trasa zaměřená na děti
• 24. – 25. 3. Velikonoční prodejní výstava

Nejvýznamnější akce sezóny 2018

od 22. března SVĚT KOSTIČEK
Filmová tvorba do 31. 8.
Technické modely do 27. 5.
4. 4. Divadlo Járy Cimrmana – České nebe
21. 4. JARNÍ TRHY + JARNÍ VÝJÍŽDKA
19. 5. J. Strauss Orchestr – Z operety do operety
31. 5. – 14. 6. Výstava osobností O. B. Mierny
31. 5. – 3. 6. DNY SLAVKOVA
8. 6. Festival muzejních nocí
9. 6. TOPFEST 2018
14. 6. Concentus Moraviae
30. 6. VETERANFEST SLAVKOV
24. 7. – 9. 12. FYZIKA HROU – výstava
28. 7. ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS
29. 7. – 5. 8. Letní filmový festival
11. 8. NAPOLEONSKÉ HRY
25. 8. Sousedská sklizeň
1. 9. Bramboriáda
7. 9. – 8. 9. MUZIKÁLY NA NÁDVOŘÍ
6. 9. – 9. 12. Výstava Apple
6. 9. – 25. 11. Výstava Dr. Václav Kounic
15. 9. Prohlídka depozitářů
22. 9. VÁCLAVSKÝ JARMARK
KONCERT MICHALA DAVIDA

30. 9. Mezinárodní den seniorů
14. 10. Zámecké dýňobraní
20. 10. Hubertova jízda
28. 10. OSLAVY 100. LET OD ZALOŽENÍ ČESKOSLOVENSKÉHO STÁTU
30. 11. – 1. 12. TENKRÁT VE SLAVKOVĚ 1805 – vzpomínkové akce na 213. Výročí bitvy u Slavkova
9. 12. UKONČENÍ SEZÓNY 2018

Otevírací doba

Březen a duben út – ne 9:00 – 16:00
květen út – ne 9:00 – 17:00
červen – srpen celý týden 9:00 – 17:00
září út – ne 9:00 – 17:00
říjen – prosinec út – ne 9:00 – 16:00

Vstupné – základní trasa

Dospělý 120 Kč
Dítě od 6 let 70 Kč
Senior 80 Kč
Rodinné vstupné 340 Kč

Bohatý výběr akcí, dětských, akcí na hradech a zámcích, v muzeích, historických, folklorních, gastronomických atd., po celé České republice najdete zde

Děkujeme vám za přízeň.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 15. prosinec

Dnes má svátek Radana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí najdete a do 2 minut sjednáte až s 50% slevou na srovnávači cestovního pojištění Srovnejto.cz

Vaše cestovní pojištění od ePojisteni.cz může trvat pár dní, ale i celý rok.

Na Atlase Česka dále najdete