Statistika našeho portálu

  • 99 255 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Sportovci mají koule - Galerie Vaňkovka Brno

31.05.2013 - 09.06.2013 Brno

Výstava fotografií kalendáře na podporu projektu Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK bude probíhat od 31. 5. do 9. 6. 2013.Olympijští vítězové cyklo-biker Jaroslav Kulhavý a pětibojař David Svoboda, stříbrní z londýnské olympiády vodní slalomář Vavřinec Hradílek a skifař Ondřej Synek, ale i olympijský vlajkonoš badmintonista Petr Koukal či zlatý z nedávného mistrovství Evropy v judu Lukáš…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Brno, Galerie Vaňkovka, Ve Vaňkovce 1
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Výstava fotografií kalendáře na podporu projektu Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK bude probíhat od 31. 5. do 9. 6. 2013.

Olympijští vítězové cyklo-biker Jaroslav Kulhavý a pětibojař David Svoboda, stříbrní z londýnské olympiády vodní slalomář Vavřinec Hradílek a skifař Ondřej Synek, ale i olympijský vlajkonoš badmintonista Petr Koukal či zlatý z nedávného mistrovství Evropy v judu Lukáš Krpálek. To jsou jména jen některých sportovců, kteří se stali "tvářemi" nástěnného kalendáře pro rok 2014 a rozhodli se tak podpořit kampaň projektu MÁŠ KOULE. Tento projekt je iniciován Klinikou dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno a probíhá pod záštitou Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK.

První představení nástěnného kalendáře s dvanácti špičkovými sportovci se uskuteční ve Vaňkovce v pátek 31. května od 16 hodin za účasti vybraných protagonistů. Bude u toho také jeden z dalších podporovatelů Nadačního fondu KRTEK, brněnský herec Robert Jícha, který se společně s Alešem Slaninou a Davidem Deylem postará o hudební složku. Zatančí skupina LiL Piraně, step předvedou Step RIO a zajímavé jistě bude sledovat i skupinu POINT 3 CREW, která bude na speciálních panelech tvořit graffiti. Budete si moci prohlédnout i velkoplošné fotografie dvanácti sportovců, mezi kterými je také brněnský rodák, v současné době náš nejúspěšnější krasobruslař Michal Březina. Celou akci bude moderovat Barbora Černošková. Výstava fotografií ve Vaňkovce následně potrvá do 9. června.

"Nádory varlat patří mezi nejčastější zhoubná onemocnění u dospívajících chlapců a mladých mužů. Jejich výskyt bohužel neustále narůstá, za posledních 20 let se ztrojnásobil. Přesto jsou informace a znalosti o tomto typu nádoru, jeho výskytu, příznacích, rizikových faktorech a možnostech prevence či metodách časného záchytu v široké veřejnosti minimální," vysvětluje podstatu medializace projektu odborná garantka kampaně primářka MUDr. Viera Bajčiová, CSc. "Jsme rádi a vážíme si toho, že kromě herců a umělců, za které chci jmenovat Jirku Mádla, který pro naše webové stránky www.maskoule.cz natočil instruktážní video k samovyšetření varlat, se k nám přidali i sportovci. Všichni do jednoho, které uvidíme v kalendáři, si uvědomují závažnost nádorových onemocnění a rozhodli se přidat k těm, kteří na možnost prevence a včasného léčení této zákeřného nemoci budou poukazovat. Prvním z nich byl Petr Koukal, který s touto nemocí již sám úspěšně zabojoval."

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Circus Varius - Brno

11.02.2023 - 11.02.2023
Křídlovická 911/34, Brno

V únoru 2023 přijede poprvé do České republice Circus Varius se svým programem „Cirkus Varius na ledě“. V ledové show…

Agadir: Na strunách naděje - Brno

09.03.2023 - 09.03.2023
Kobliřná 4

ZA OSOBNÍ ÚČASTI AUTORKY! Pohled do života rodiny, kterou spojuje vzájemné pouto, úcta k tradicím i živelná radost ze…

Slavnosti moravského uzeného a vína…

25.02.2023 - 26.02.2023
Hrad Veveří

Největší uzenářsko-vinařská show (možná) na světě, v Česku určitě Opět zavoní uzené, vinaři otevřou své nejlepší lahve.

Urban Challenge Night - Brno

19.05.2023 - 19.05.2023
Brno-město

Urban Challenge NIGHT je noční běh. Startovat se bude muset s čelovkou a celý běh bude koncipovaný jako zážitkový,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 30. leden

Dnes má svátek Robin

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete