Statistika našeho portálu

  • 96 804 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 200 Míst a památek

Sportovci mají koule - Galerie Vaňkovka Brno

31.05.2013 - 09.06.2013 Brno

Výstava fotografií kalendáře na podporu projektu Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK bude probíhat od 31. 5. do 9. 6. 2013.Olympijští vítězové cyklo-biker Jaroslav Kulhavý a pětibojař David Svoboda, stříbrní z londýnské olympiády vodní slalomář Vavřinec Hradílek a skifař Ondřej Synek, ale i olympijský vlajkonoš badmintonista Petr Koukal či zlatý z nedávného mistrovství Evropy v judu Lukáš…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Brno, Galerie Vaňkovka, Ve Vaňkovce 1
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Výstava fotografií kalendáře na podporu projektu Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK bude probíhat od 31. 5. do 9. 6. 2013.

Olympijští vítězové cyklo-biker Jaroslav Kulhavý a pětibojař David Svoboda, stříbrní z londýnské olympiády vodní slalomář Vavřinec Hradílek a skifař Ondřej Synek, ale i olympijský vlajkonoš badmintonista Petr Koukal či zlatý z nedávného mistrovství Evropy v judu Lukáš Krpálek. To jsou jména jen některých sportovců, kteří se stali "tvářemi" nástěnného kalendáře pro rok 2014 a rozhodli se tak podpořit kampaň projektu MÁŠ KOULE. Tento projekt je iniciován Klinikou dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno a probíhá pod záštitou Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK.

První představení nástěnného kalendáře s dvanácti špičkovými sportovci se uskuteční ve Vaňkovce v pátek 31. května od 16 hodin za účasti vybraných protagonistů. Bude u toho také jeden z dalších podporovatelů Nadačního fondu KRTEK, brněnský herec Robert Jícha, který se společně s Alešem Slaninou a Davidem Deylem postará o hudební složku. Zatančí skupina LiL Piraně, step předvedou Step RIO a zajímavé jistě bude sledovat i skupinu POINT 3 CREW, která bude na speciálních panelech tvořit graffiti. Budete si moci prohlédnout i velkoplošné fotografie dvanácti sportovců, mezi kterými je také brněnský rodák, v současné době náš nejúspěšnější krasobruslař Michal Březina. Celou akci bude moderovat Barbora Černošková. Výstava fotografií ve Vaňkovce následně potrvá do 9. června.

"Nádory varlat patří mezi nejčastější zhoubná onemocnění u dospívajících chlapců a mladých mužů. Jejich výskyt bohužel neustále narůstá, za posledních 20 let se ztrojnásobil. Přesto jsou informace a znalosti o tomto typu nádoru, jeho výskytu, příznacích, rizikových faktorech a možnostech prevence či metodách časného záchytu v široké veřejnosti minimální," vysvětluje podstatu medializace projektu odborná garantka kampaně primářka MUDr. Viera Bajčiová, CSc. "Jsme rádi a vážíme si toho, že kromě herců a umělců, za které chci jmenovat Jirku Mádla, který pro naše webové stránky www.maskoule.cz natočil instruktážní video k samovyšetření varlat, se k nám přidali i sportovci. Všichni do jednoho, které uvidíme v kalendáři, si uvědomují závažnost nádorových onemocnění a rozhodli se přidat k těm, kteří na možnost prevence a včasného léčení této zákeřného nemoci budou poukazovat. Prvním z nich byl Petr Koukal, který s touto nemocí již sám úspěšně zabojoval."

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Agadir: Na strunách naděje, Raúl Zu…

24.02.2022 - 24.02.2022
Knihovna Jiřího Mahena,…

Básnická sbírka s názvem Zurita zachycuje západ slunce, noc a svítání dne 10. září 1973, kdy se v Chile odehrál…

Pro tebe cokoliv - Brno

23.01.2022 - 23.01.2022
Jakubské náměstí 5, Brno

Francouzská komedie o tom, že i lež pronesená z čisté lásky zůstává pořád lží a jako taková má krátké nohy.

Urban Challenge Brno - Brno

28.05.2022 - 28.05.2022
Areál Integrované…

Máme tu 6. ročník překážkových závodů Urban Challenge 2022! Čekat tě bude opět 5 km dlouhá trať a více jak 25…

Příměstský in-line kemp s angličtin…

11.07.2022 - 15.07.2022
CESA VUT

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 23. leden

Dnes má svátek Zdeněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete