Statistika našeho portálu

  • 94 737 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Stezka pro děti s méďou Jiřím na Konopiště

01.04.2013 - 30.04.2013 Benešov

Pojďte se s námi seznámit s méďou Jiřím na Konopiště. Než tam ale dorazíte, podívejte se i na nejkrásnější památky v Benešově (od Prahy 35 km, cca 20 minut autem). Po celé cestě na snadné trase budete v herním plánu méďovi sbírat med.Navštívíte také pivovar, kde zjistíte, jak a z čeho se vaří benešovské pivo. Pro ty nejmenší je tu několik připravených atrakcí. V návaznosti na dané úkoly a rébusy…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Konopiště, Turistické informační centrum Masarykovo náměstí 230 Benešov
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Benešov
Obec
Benešov

Fotogalerie k článku

Pojďte se s námi seznámit s méďou Jiřím na Konopiště. Než tam ale dorazíte, podívejte se i na nejkrásnější památky v Benešově (od Prahy 35 km, cca 20 minut autem). Po celé cestě na snadné trase budete v herním plánu méďovi sbírat med.
Navštívíte také pivovar, kde zjistíte, jak a z čeho se vaří benešovské pivo. Pro ty nejmenší je tu několik připravených atrakcí. V návaznosti na dané úkoly a rébusy je stezka doporučena pro děti od 6ti let. Samozřejmě jej mohou absolvovat i děti mladší, těm však doporučujeme kočárek, kolo nebo odstrkovalo.

Výlet je možný absolvovat s kočárkem, na kole i se psy. Poté projdete starý Karlov, kde uvidíte torzo minoritského kláštera. Z náměstí se potom necháte svézt červeným městským ekovláčkem na nedaleký zámek Konopiště, kde se na vás těší pávy v Růžové zahradě, daňci, jeleni a mufloni v nové lesní oboře, která se rozléhá naproti Staré myslivně. Až tohle všechno zhlédnete a doplníte odpovědi k jednotlivým hádankám a rébusům v herním plánu, můžete si dojít do Turistického informačního centra na hrázi rybníka na Konopišti pro poklad, a to tak trošku "medový". Po celém městě i na zámku Konopiště je možnost občerstvení.

Zpátky do Benešova můžete opět využít ekovláček, který vás zaveze až zpět na parkoviště v Táborské ulici v Benešově, kde je uveden START a kde doporučujeme parkovat (zastávka pivovar Ferdinand). Celodenní jízdenka pro okružní jízdu ekovláčkem stojí 20 Kč, děti do 6ti let jezdí ZDARMA. Vláček jezdí v intervalu cca 1,5 hodiny každý den.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 20. leden

Dnes má svátek Ilona

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete