Statistika našeho portálu

  • 98 401 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Stezka se opět otevírá návštěvníkům - Krkonoše

07.12.2020 - 06.01.2021 Janské Lázně

tezka korunami stromů Krkonoše se svým návštěvníkům opět otevřela dnes, v pondělí 7. prosince. Návštěvníci si tak mohou znovu užít naučnou Stezku v krásné krkonošské přírodě, se zimními výhledy do krajiny a na čerstvém vzduchu. Navíc Stezka prodloužila platnost již zakoupených nevyčerpaných dárkových poukazů.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Stezka korunami stromů Krkonoše, Jánské Lázně
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Trutnov
Obec
Janské Lázně

Fotogalerie k článku

Na návštěvníky ode dneška opět čeká krkonošská Stezka korunami stromů se vším, co za standardních okolností nabízí. Během naučné procházky po Stezce, která je celá bezbariérová, návštěvníci vystoupají až do výšky 45 metrů na vyhlídkovou věž, kde se jim rozprostře výhled do krásné krkonošské zimní krajiny. Pro ty, kdo by se po procházce rádi ohřáli, bude otevřena restaurace s tradiční českou kuchyní. Samozřejmě při zachování stávajících bezpečnostních podmínek. Otevřen bude také obchod, kde lze bez front a tlačenic zakoupit i nápadité vánoční dárky. Kromě suvenýrů totiž nabízí zábavné knihy pro děti, řadu regionálních produktů z keramiky a dřeva nebo stylové turistické oblečení do každého horského počasí.

 

Informace návštěvníkům, kteří ještě nestihli vyčerpat již zakoupené dárkové poukazy platné do konce roku 2020 - platnost těchto poukazů je prodloužena do konce března 2021 a tak si budou moci vychutnat návštěvu Stezky v bílém zimním kabátě. Návštěvníci mohou svým blízkým také nakupovat dárkové poukazy s platností na celý příští rok. V prodeji jsou v eshopu, na webových stránkách Stezky a od pondělí budou k dostání i přímo na Stezce a to pro jednotlivce i rodiny. Od ledna bude možné nově zakoupit také celoroční permanentku pro pravidelné návštěvníky, kteří si výhledy ze Stezky rádi dopřávají napříč ročním obdobím.

 

O Stezce

Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Jedná se o vyhlídkovou věž, která je vysoká 45 metrů. Na trase v celkové délce 1 511 metrů se vydáte od kořenů až ke korunám stromů. Na rozdíl od běžného výletu do lesa vám Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice vám nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy.  Každý návštěvník se na informačních tabulích dozví o tom, co vlastně půda je a jak se pozná, že je půda živá. 

Při stoupání do výšky 24 metrů vás čeká 40 skleněných cedulek s kukátky. Pohledem skrze ně se dozvíte zajímavosti o lese kolem vás. Kromě kukátkových cedulek jsou pro vás připraveny tři vyhlídky do lesa, kde zjistíte, jaká je rozdíl mezi "pěkným" a "nepěkným" lesem. Dozvíte se ale i o houbách a zvířatech, která zde žijí. Nejen děti, ale i dospělí si mohou vyzkoušet, jaký je to pocit pohybovat se ve výšce 24 metrů a pod sebou mít zdánlivě nebezpečnou propast. Když vystoupáte na vrchol Stezky do výšky 45 metrů, budete si moci vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa a do celé krajiny kolem. Cestu dolů si pak můžete zkrátit a urychlit tobogánem, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí letíte v tobogánu rychlostí 30 km/h, za špatného počasí tobogánem sjet možné není. Rychlost, kterou byste (podpořeni napršenou vodou) jeli, by mohla dosáhnout totiž až 80 km/h.

Stezka je vhodná pro všechny ty, kdo se zajímají o českou přírodu, vyhledávají aktivní odpočinek, dobrodružství a rádi se dozví nové a zajímavé informace. Jelikož je Stezka v celé své délce bezbariérová, mohou ji navštívit i návštěvníci s hendikepem nebo rodiny s dětmi v kočárku. 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 24. září

Dnes má svátek Jaromír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete