Statistika našeho portálu

  • 101 436 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

STO LET ZLÍNSKÉHO DESIGNU - Zlín

07.05.2022 - 15.05.2022 Zlín

Unikátní projekt Zlínského kreativního klastru ke sto letům zlínského designu se uskuteční od 7. do 15. května 2022 na několika místech ve městě v symbióze s festivalem Zlín Design Week.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Areál Svit budova 61
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Zlín
Obec
Zlín

Unikátní projekt Zlínského kreativního klastru ke sto letům zlínského designu se uskuteční od 7. do 15. května 2022 na několika místech ve městě v symbióze s festivalem Zlín Design Week. Přinese kromě ohlédnutí do historie zlínského designu i ukázky z různých oborů soudobého průmyslového designu, tvorbu designérů v kraji a další konferenční program.

100 let zlínského designu chce poukázat na důležitou součást historie města Zlína, které letos slaví 700 let od první písemné zmínky. Právě hlavní myšlenka oslav - zdůraznění velkého potenciálu všech lidí, jenž historicky tvořili a stále rozvíjí město do jeho současné podoby – přivedla organizátory k záměru vyzdvihnout kreativitu, jako jeden ze základních aspektů Zlína a jeho okolí. Design a průmyslový zvlášť je jednou ze základních činností, který významně ovlivňuje kvalitu našeho života a tento projekt se snaží připomenout nejen jeho kořeny, historickou genezi oboru a důležité osobnosti s ním spojené, ale zároveň reflektovat i současný stav.

S projektem je možné se setkat na několika místech. V prostorách Krajské galerie v budově 14|15 Baťova institutu, kde je umístěna část expozice shrnující historicky období sta let vývoje průmyslového designu na Zlínsku a také prezentace studentského designu a současnou tvorbu absolventů UTB a VŠUP.

Druhá část expozice je instalována v nových výstavních prostorách v 61. budově v baťovském areálu. Zde je k vidění současná tvorba významných představitelů designu ze Zlína a okolí. Ve velkorysém otevřeném prostoru s klenutým stropem a odhalenou ocelovou konstrukcí dojde k unikátnímu propojení vybraných produktů, které reprezentují úspěšné firmy a designéry ze Zlínského kraje. Návštěvníci budou mít také možnost zúčastnit se zde diskusí se zástupci firem nebo zavítat na exkurzi do jejich provozů.

Součástí projektu 100 let zlínského designu bude 9. května v Kongresovém centru přednášková a zážitková konference, na níž vystoupí významní hosté k enviromentální tématice a udržitelnému designu.

Během večera věnovaného podnikatelskému meetingu, pořádaného ve spolupráci se Statutárním městem Zlín, budou 11. května diskutována současná i budoucí témata z oblasti businessu a společnosti.

Vstupné 70 Kč/ zlevněné vstupné 40 Kč / občané Zlína 50 Kč Program a více informací na www.100zd.cz

Mapa

Další akce v okolí

31. Veletrh STAVEBNICTVÍ-THERM-DOMO…

21.03.2024 - 23.03.2024
Zlín

31. ročník veletrhu stavebnictví a vytápění, domova a zahrady

9. Ročník festivalového půlmaratonu…

02.06.2024 - 02.06.2024
nám. T. G. Masaryka…

Festivalový půlmaraton je největší běžecká akce ve Zlínském kraji, která stala již tradiční součástí doprovodného…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete