Statistika našeho portálu

  • 94 737 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Strašidelné prohlídky a Dušičky na zámku v Čechách pod Kosířem

01.11.2019 - 03.11.2019 Zámek Čechy pod Kosířem

Kdo se bojí, nesmí na zámek!

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Během loňských strašidelných prohlídek jsme viděli, kam až může zajít takové obyčejné vyvolávání duchů. To bylo kdysi velmi oblíbenou kratochvílí šlechty, a tak se nakonec mladý hrabě Fritz nechal svou snoubenkou Marií přemluvit. Jenže se vyvolávání trochu zvrtlo, a zámek rázem zaplavili duchové více či méně spjatí s rodinou Silva-Tarouca. S tou je ovšem také spojeno ošklivé prokletí, které duchům nedopřeje chvíli klidu…

Vyslechli jsme si tak příběh hraběnky Gizely, jejíž muž se každý měsíc proměňoval v obrovského vlka. Dále dávné zakladatelky rodu Rhey Silvii, matky Romula a Rema, které vychovala vlčice. Nebo třeba slavného vojevůdce Evžena Savojského, jehož naopak vlkodlačí prokletí Emanuela Silva-Taroucy zachránilo. A o tom, co vše musel prožít mořeplavec Fernaõ de Magalhães raději ani nemluvě!

Naštěstí vše dobře dopadlo, a my jsme zjistili, že se poslední generaci rodu podařilo z něj proradnou kletbu sejmout.

Máte pocit, že už nemůže přijít nic horšího? Spíte klidně? Máte tušení, k čemu můžou člověka dohnat jeho sny? A co když sny ožijí? Odpovědi na tyto i další otázky získáte při návštěvě kostýmovaných prohlídek o "dušičkovém" víkendu – v pátek 1. a v sobotu 2. listopadu.

Pokud máte pro strach uděláno, a k tomu se rádi pobavíte, rezervujte si svá místa předem na 773 784 110 nebo rezervacecpk@seznam.cz.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 20. leden

Dnes má svátek Ilona

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete