Statistika našeho portálu

  • 95 094 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Studenti AVU se již brzy postarají o zvelebení Prahy

04.05.2013 - 31.12.2014 Praha

S velikým potěšením Vám oznamujeme, že další z pražských podchodů čeká již brzy vylepšení, tentokrát je řeč o podchodu v Holešovicích spojujícím obě stanice metra. Poté, co studenti 3. ročníku oboru Arts Management Vysoké školy ekonomické v Praze, odpovědní za organizaci projektu, vybrali za pomoci odborníka vítěze výběrového řízení, není důvod otálet s realizací. Ta začne již 22. dubna tohoto…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Praha
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

S velikým potěšením Vám oznamujeme, že další z pražských podchodů čeká již brzy vylepšení, tentokrát je řeč o podchodu v Holešovicích spojujícím obě stanice metra. Poté, co studenti 3. ročníku oboru Arts Management Vysoké školy ekonomické v Praze, odpovědní za organizaci projektu, vybrali za pomoci odborníka vítěze výběrového řízení, není důvod otálet s realizací. Ta začne již 22. dubna tohoto roku.

Studenti Akademie výtvarných umění v Praze přenesou na zdi holešovického podchodu, který k výmalbě ochotně poskytl Dopravní podnik hlavního města Prahy, návrh Antonína Matějovského, vedoucího vítězné skupiny. Jedním z hlavních důvodů, proč byl pro realizaci projektu, finančně podporovaného Nadací Vodafone Vpohybu, vybrán právě návrh pana Matějovského, byla jeho hluboká myšlenka.

"Měl jsem ideu, že pod povrchem v průchodu jsou 'zavrtaný' trochu lidi, trochu zvířata a jeden 'padlej' anděl a spí jako v nějaké noře. K tomu citáty 'Není pravda, že sem přicházíme žít, jenom tu spíme, jenom tu sníme' a 'Možná že život je jen sen a na konci vede cesta ven', což je taková nadsázka na tu cestu podchodem, z kterého vyjdeš na světlo…," uvedl talentovaný autor.

Na konání celé akce budou dohlížet studenti VŠE. Práce na výmalbě podchodu budou probíhat do 2. 5. 2013. Den poté bude v 16:00 následovat slavnostní představení hotového díla novinářům a aktérům, jež bude pojato jako jakási vernisáž, chybět nebude symbolické přestřihávání pásky a občerstvení.

Od soboty 4. 5. se bude pohledem na novou podobu podchodu moci pokochat i široká veřejnost, lidé, jejichž spokojenost se zkrášlenými holešovickými prostory je pro realizátory projektu nejdůležitější.

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Online: Kosmonauti (1/2) - celá ČR

12.04.2021 - 15.04.2021
Praha

Vydejte se do vesmíru prostřednictvím Prima ZOOM. 60 let od prvního letu člověka do vesmíru.

Online: Základy programování - celá…

14.04.2021 - 14.04.2021
Praha

Chceš vyzkoušet programování a setkat se online s mentory Green Fox Academy?

Online: Jarní koncert na Nuselské r…

15.04.2021 - 15.04.2021
Praha

Hudební soubor Kvarteto Apollon zahraje opět on-line

Běh Urban Challenge - Praha

17.04.2021 - 17.04.2021
Psychiatrická nemocnice…

5. ročník originálního překážkového závodu v městském prostředí je tady!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 14. duben

Dnes má svátek Vincenc

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete