Statistika našeho portálu

  • 90 537 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 170 Míst a památek

Svatohubertská slavnost na Valdštejně - Turnov

28.09.2019 Turnov

vatohuberstská slavnost je určená pro nejširší mysliveckou a občanskou veřejnost všech věkových kategorií. Smyslem této slavnosti je osvěta a propagace myslivosti jako činnosti ve vztahu k volně žijící zvěři, spolková občanská aktivita udržující tradice a zvyky, které jsou součástí českého národního dědictví. Svatý Hubert je považován za patrona myslivců a po tomto světci je tato slavnost nazvána.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Akce bude zahájena na Valdštejně 28. září 2019 ve 13:00 hodin, poté bude probíhat program skládající se z ukázek lovecké hudby, loveckých signálů a hlaholů, ukázek různých druhů vábniček a vábení divoké zvěře, předvedení populárně naučnou formou ukázek plemen loveckých psů, představení loveckých dravců, včetně letových ukázek, ze slavnostního pasování na myslivce po úspěšně vykonaných mysliveckých zkouškách a vyhlášení nejlepších dětských výtvarných prací z mateřských škol. Při akci budou přítomni výrobci a prodejci stříbrného a dřevěného mysliveckého šperku. Celá akce bude doprovázena delegací Řádu Svatého Huberta. K poctě české myslivosti bude slavnost po 16 hodině zakončena Svatohubertskou mší v kostele Sv. Jana Nepomuckého na hradu Valdštejn.

Po celou dobu konání akce budou pro děti připraveny soutěže z mysliveckých a lesnických dovedností a znalostí. Bude soutěženo v poznávání stromů, stop zvěře, preparátů a v dalších disciplínách. Splnění každého úkolu je potvrzeno do účastnické listiny a nakonec účast odměněna malým dárkem. Dále zde bude připravena výtvarná dílna, kde si děti budou moci z převážně přírodních materiálů vyrobit své dílko. V sálu hradu bude instalována výstava dětských výtvarných prací dětí s tématem "Les očima dětí". Dále uvidíme ukázky práce se sekerou včetně hodu oboustrannou sekerou dle mezinárodních pravidel, včetně možností vyzkoušení sekery pro návštěvníky.

V době konání slavnosti je vstup do hradu od 12 hodin na Valdštejn zdarma. Občerstvení je zajištěno v předhradí.

Slavnost je pořádána Městem Turnov, odborem životního prostředí, za pomoci, spolupodílení a účasti Českomoravské myslivecké jednoty Okresního mysliveckého spolku Semily, Klubu sokolníků, kynologů a vábičů, Mysliveckého sdružení Radeč a Valdštejn, Lesů České republiky, s. p., Lesní správy Hořice, Pěveckého sboru Antonín Dvořák, Loveckého kvarteta Valdštejn, Řádu svatého Huberta, Turnovských památek a cestovního ruchu, Hradu Valdštejn, Valdštejn občerstvení, Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Semilech, Mateřské školy Turnov – Mašov, Sboru dobrovolných hasičů v Turnově - Pelešany, Pivovaru Rohozec a dalších organizací a osob.

Mapa

Další akce v okolí

Autoimunita – MUDr. Jan Vojáček - T…

24.10.2019 - 24.10.2019
RECALL CENTRUM

Přednáška. Jaký je kontext autoimunitních poruch z pohledu funkční medicíny a výživy a proč jsou tyto poruchy na…

Bleší trhy Tuhaň a Čurdovo pivo - S…

20.10.2019 - 20.10.2019
Obec Tuhaň na Semilsku

Akce s téměř 40letou tradicí, dříve známá pod názvem - burza Chuchelna. Nyní v obci Tuhaň na Semilsku, rodná vesnice…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 17. říjen

Dnes má svátek Hedvika

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete