Statistika našeho portálu

  • 94 256 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 186 Míst a památek

Svatohubertská slavnost na Valdštejně - Turnov

28.09.2019 Turnov

vatohuberstská slavnost je určená pro nejširší mysliveckou a občanskou veřejnost všech věkových kategorií. Smyslem této slavnosti je osvěta a propagace myslivosti jako činnosti ve vztahu k volně žijící zvěři, spolková občanská aktivita udržující tradice a zvyky, které jsou součástí českého národního dědictví. Svatý Hubert je považován za patrona myslivců a po tomto světci je tato slavnost nazvána.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Akce bude zahájena na Valdštejně 28. září 2019 ve 13:00 hodin, poté bude probíhat program skládající se z ukázek lovecké hudby, loveckých signálů a hlaholů, ukázek různých druhů vábniček a vábení divoké zvěře, předvedení populárně naučnou formou ukázek plemen loveckých psů, představení loveckých dravců, včetně letových ukázek, ze slavnostního pasování na myslivce po úspěšně vykonaných mysliveckých zkouškách a vyhlášení nejlepších dětských výtvarných prací z mateřských škol. Při akci budou přítomni výrobci a prodejci stříbrného a dřevěného mysliveckého šperku. Celá akce bude doprovázena delegací Řádu Svatého Huberta. K poctě české myslivosti bude slavnost po 16 hodině zakončena Svatohubertskou mší v kostele Sv. Jana Nepomuckého na hradu Valdštejn.

Po celou dobu konání akce budou pro děti připraveny soutěže z mysliveckých a lesnických dovedností a znalostí. Bude soutěženo v poznávání stromů, stop zvěře, preparátů a v dalších disciplínách. Splnění každého úkolu je potvrzeno do účastnické listiny a nakonec účast odměněna malým dárkem. Dále zde bude připravena výtvarná dílna, kde si děti budou moci z převážně přírodních materiálů vyrobit své dílko. V sálu hradu bude instalována výstava dětských výtvarných prací dětí s tématem "Les očima dětí". Dále uvidíme ukázky práce se sekerou včetně hodu oboustrannou sekerou dle mezinárodních pravidel, včetně možností vyzkoušení sekery pro návštěvníky.

V době konání slavnosti je vstup do hradu od 12 hodin na Valdštejn zdarma. Občerstvení je zajištěno v předhradí.

Slavnost je pořádána Městem Turnov, odborem životního prostředí, za pomoci, spolupodílení a účasti Českomoravské myslivecké jednoty Okresního mysliveckého spolku Semily, Klubu sokolníků, kynologů a vábičů, Mysliveckého sdružení Radeč a Valdštejn, Lesů České republiky, s. p., Lesní správy Hořice, Pěveckého sboru Antonín Dvořák, Loveckého kvarteta Valdštejn, Řádu svatého Huberta, Turnovských památek a cestovního ruchu, Hradu Valdštejn, Valdštejn občerstvení, Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Semilech, Mateřské školy Turnov – Mašov, Sboru dobrovolných hasičů v Turnově - Pelešany, Pivovaru Rohozec a dalších organizací a osob.

Mapa

Další akce v okolí

Svatováclavská pouť - Harrachov

28.09.2020 - 28.09.2020
Kostel sv. Václava,…

Svatováclavská pouť, atrakce, kostel, koláče.

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

27.09.2020 - 27.09.2020
Obec Tuhaň - okr. Semily

Všechny zveme na Neděli 27. září 2020 do obce Tuhaň u Semil na tradiční trhy. Více info na www.trhy-tuhan.cz.

Cirk-UFF festival nového cirkusu - …

23.09.2020 - 27.09.2020
Turnov

Tradiční svátek milovníků adrenalinu, euforické zábavy i experimentálního umění Cirk-UFF ovládne Trutnov ve dnech 23. -…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 23. září

Dnes má svátek Berta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete