Statistika našeho portálu

  • 94 551 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Svatojánská pouť - Karlovo náměstí Praha

18.05.2013 Praha

V sobotu 18. května 2013 se na Karlově náměstí a v jeho blízkém okolí uskuteční šestý ročník Svatojánské pouti. Pouť v podobě multikulturního festivalu po celý den nabídne koncerty nejrůznějších žánrů, divadelní představení a pouťové atrakce. Děti se mohou těšit na soutěže, výtvarné dílny i divadlo.Svatojánskou pouť již po šesté pořádá Duchovní správa při kostele sv. Ignáce a občanské sdružení…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Karlovo náměstí Praha
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

V sobotu 18. května 2013 se na Karlově náměstí a v jeho blízkém okolí uskuteční šestý ročník Svatojánské pouti. Pouť v podobě multikulturního festivalu po celý den nabídne koncerty nejrůznějších žánrů, divadelní představení a pouťové atrakce. Děti se mohou těšit na soutěže, výtvarné dílny i divadlo.

Svatojánskou pouť již po šesté pořádá Duchovní správa při kostele sv. Ignáce a občanské sdružení Divadlo VJečné včele s herečkou Janou Radojčičovou. Novinkou letošního ročníku bude propojení poutě s akcí "Kontejnery k světu", v jejímž rámci bude zřízena "fashionbook" čítárna duchovní literatury.
Pouť zahájí ranní pobožnost ke sv. Janu Nepomuckému v kostele sv. Ignáce, odkud v 10.00 hodin vyrazí na Karlovo náměstí průvod, vedený jazzovou kapelou Bridge Band a chůdaři z Long Vehicle Circus. Obě umělecká seskupení pak vystoupí na pódiu v horní části Karlova náměstí, kde si účastníci budou moci vyslechnout také koncerty kapel mnoha žánrů. V podání Jidiš ve třech v čele s Hanou Frejkovou letos zazní staropražské písně. Představí se také pražský smíšený pěvecký sbor Lucky Voice Band, jazz-punková skupina The Háro, Jazzoví kluci s Anou Almeidou, svatoignácká schola Rytmig a večer na Karlově náměstí zakončí kapela JZD. Celým programem budou slovy i kouzly provázet studenti VOŠ herecké v Praze – Michli, Lucie Lichnerová a Jenda Komberec.
Vážné hudbě budou patřit oba poutní kostely. V chrámu sv. Ignáce na pouti již pošesté vystoupí soubor zobcových fléten vedený Blankou Vysloužilovou, Vivat Flauto, a v podání vokálního tria MAKABARA, jehož název představuje složeninu jmen tří talentovaných nevidomých zpěvaček, zde zazní hebrejské písně. V kostele sv. Jana Nepomuckého si účastníci budou moci poslechnout recitál Jany Levitové.

Část Karlova náměstí bude vyhrazena představením Divadla VJečné, které bude svými kramářskými písněmi připomínat životy svatých – sv. Jana Nepomuckého, sv. Cyrila a Metoděje a 14ti umučených bratří františkánů.

Na své si přijdou také děti. Na Karlově náměstí pro ně budou připraveny klasické pouťové atrakce, ale budou si moci také zasoutěžit a rozvíjet svůj talent ve výtvarných dílnách. V zahradě jezuitské rezidence na Ječné 2 prožijí pohádkový den s Divadlem Matky Vackové. Budou si také moci vyzkoušet hru na africké bubny a s paní Miladou Kares se na kytaře vypravit na historickou jízdu světem hudby.
Duchovním vrcholem pouti bude slavnostní mše svatá, kterou bude v kostele sv. Ignáce celebrovat provinciál českých jezuitů Josef Stuchlý. Večerní program v jezuitské rezidenci na Ječné pak završí přednáška výtvarníka a sochaře Petra Váni o jeho vztahu ke sv. Janu Nepomuckému a Panně Marii.
"Otevíráním jara" pouť navazuje na starodávné pražské poutě. Kolem nich se soustředil společenský život, a proto i na Svatojánské pouti si "to svoje" najde každý, od dětí až po jejich prarodiče. Pouť je zaměřena na setkávání a sbližování lidí různých generací, ras, kultur, náboženství i názorů. Chce stavět mosty mezi minoritami a majoritou. S tím souvisí i volba patrona pouti – sv. Jana Nepomuckého, který je patronem České provincie Tovaryšstva Ježíšova, ale také patronem mostů.

Během pouti se rovněž samotné Karlovo náměstí stane jakýmsi duchovním mostem, spojujícím chrám sv. Ignáce s kostelem sv. Jana Nepomuckého na Skalce.

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Online Kino na hranici - celá ČR

23.11.2020 - 29.11.2020
Praha

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že…

Sokolský běh republiky - celá ČR

28.11.2020 - 28.11.2020
Praha

Série běhů pořádaných po celé republice připomene výročí vzniku Československa, tentokrát ale až o měsíc později z…

Mint Market Praha listopad - Praha

28.11.2020 - 29.11.2020
Praha

Připravte se na Vánoce včas a bez stresu. Přijďte o víkendu 28. - 29. listopadu na MINT Market do haly 11 a 13 v areálu…

Online Rozsvícení vánočního stromu,…

29.11.2020 - 29.11.2020
Praha

V rámci online programu Jablonecký advent se můžete těšit nejen na sérii pátečních vystoupení nebo novoroční projev…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 28. listopad

Dnes má svátek René

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete