Statistika našeho portálu

  • 86 078 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Svatojánská pouť - Proseč pod Ještědem

24.06.2018 Proseč pod Ještědem

Na loukách v Proseči pod Ještědem – na překrásném místě s nevšedním rozhledem do kraje – se uskuteční další Svatojánská pouť. Stejně jako v předchozích ročnících představí lidem z Liberecka a Podještědí místní zvyky.V rámci celodenní akce budou už tradičně připravena vystoupení folklórních souborů, ukázky zanikajících řemesel, představena domácí zvířata a péče o ně – v minulých letech diváci…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Na loukách v Proseči pod Ještědem – na překrásném místě s nevšedním rozhledem do kraje – se uskuteční další Svatojánská pouť. Stejně jako v předchozích ročnících představí lidem z Liberecka a Podještědí místní zvyky.


V rámci celodenní akce budou už tradičně připravena vystoupení folklórních souborů, ukázky zanikajících řemesel, představena domácí zvířata a péče o ně – v minulých letech diváci viděli například stříhání ovcí, podkováře či práci koní se dřevem. Stánkaři nabídnou občerstvení z místních zdrojů a prodávané výrobky představí řemeslné tradice regionu. Den, kdy se "zastaví čas", vyvrcholí mší svatou pod širým nebem u kamenného stolce na louce před hostincem U Šámalů.

Pouť bez moderních kolotočářských atrakcí a nepůvodního zboží z tržnic si získává stále větší oblibu, protože v lidech probouzí zdravý patriotismus. Svatojánská pouť na loukách v Proseči pod Ještědem se stává staronovou tradicí.

Mapa

Další akce v okolí

Námořnický maškarní dětský bál - Li…

16.02.2019 - 16.02.2019
Tělovýchovná jednota…

zasíláme pozvánku na Maškarní dětský bál na téma "Námořníci, piráti a mořská stvoření", který proběhne v sobotu…

KIKA Snow Adventure - Liberec

17.02.2019 - 17.02.2019
Skiareál Ještěd

Zábavný den na sněhu, to je KIKA Snow Adventure!

Severská filmová zima 2019

19.02.2019 - 21.02.2019
Liberec

Severský filmový klub již podeváté pořádá tradiční přehlídku kinematografie severských a pobaltských zemí s příznačným…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete