Statistika našeho portálu

  • 85 457 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 151 Míst a památek

Světový den nealkoholických koktejlů

16.05.2018 Staroměstské náměstí, Praha

Oslavte příchod léta netradičně namíchanými nápoji bez obsahu alkoholu. V sobotu 16. června propukne historicky první Světový den nealkoholických koktejlů. Stejný den se již poosmé koná i mezinárodní soutěž v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink (MGD). Staňte se pro tyto dny také barmanem a nechte se unést nekonečným množstvím variací a chutí. Připravte originální drink pro celou…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Staroměstské náměstí, Praha
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Oslavte příchod léta netradičně namíchanými nápoji bez obsahu alkoholu. V sobotu 16. června propukne historicky první Světový den nealkoholických koktejlů. Stejný den se již poosmé koná i mezinárodní soutěž v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink (MGD). Staňte se pro tyto dny také barmanem a nechte se unést nekonečným množstvím variací a chutí. Připravte originální drink pro celou rodinu a své blízké. 

V sobotu 16. června propukne historicky první Světový den nealkoholických koktejlů. Zároveň se koná poosmé na Staroměstském náměstí v Praze také Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2018 (MGD). Vše tradičně završí zábavný Mattoni koktejl festival. Diváci se mohou těšit na hudební vystoupení Chinaski, Portless, Pavla Calltu, Báru Polákovou a Sebastiana. Celou akcí bude provázet moderátorka Zorka Hejdová. Přijďte podpořit českého reprezentanta, ochutnat jedinečné nealkoholické koktejly, poznat současné trendy v barmanské branži a užít si skvělou hudební show.

Nealkoholické koktejly letos poprvé oslaví svůj světový den, který vznikl v Česku. Zapojte se do oslavy drinků bez kapky alkoholu. Vyzkoušejte si něco nového, naservírujte blízkým vlastnoručně vyrobený drink a vykouzlete jim úsměv na tváři stejně tak, jako se o to budou snažit další lidé u nás i po celém světě. Originální koktejl osvěží v nadcházejících letních dnech, potěší svým vzhledem a je vhodný naprosto pro každého a pro jakoukoliv příležitost.

Neodolatelný nápoj zvládne hravě připravit každý. Stačí dát průchod tvořivosti a fantazii. Vyzkoušejte netradiční ingredience, jako například bylinky a oslňte hosty speciálním drinkem, který si oproti alkoholické variantě může vychutnat opravdu kdokoliv!

Světový den nealkoholických koktejlů, který podporuje stávající trend zdravého životního stylu, si užijete každoročně vždy třetí červnovou sobotu. Podnět k zahájení jeho oslav vzešel od Mezinárodní barmanské asociace (IBA), k čemuž se vyjádřil její prezident Aleš Svojanovský "Obliba nízkoalkoholických a nealkoholických koktejlů v posledních letech setrvale roste. Světoví top barmani kladou na práci s nimi velký důraz a v jejich barech se již nealkoholické drinky kvalitou a užitou kreativitou vyrovnají těm alkoholickým. Ustanovení Světového dne nealkoholických koktejlů proto vnímám jako logický příspěvek k tomuto globálnímu trendu a společnost Karlovarské minerální vody díky aktivitám spojeným se značkou Mattoni jako jednoho z výrazných hráčů na poli nealkoholických koktejlů."

Světový den nealkoholických koktejlů vyvrcholí 16. června 2018 osmým Mistrovstvím světa Mattoni Grand Drink 2018. To se koná pod záštitou Mezinárodní barmanské asociace (IBA). Oficiální vodou IBA, určenou k přípravě koktejlů, se stala díky svým vlastnostem a unikátní chuti přírodní voda Mattoni, která v koktejlu ideálně nese a maximálně rozvíjí všechny jeho nuance a vůně.

Soutěž a vyhlášení vítězů tradičně završí zábavný Mattoni koktejl festival, který proběhne ve stejný den na Staroměstském náměstí v Praze. Zde budou mít diváci možnost ochutnat jedinečné nealkoholické koktejly, poznat současné trendy v barmanské branži a užít si skvělou hudební show. Těšit se budou moct na Portless, Pavla Calltu, Báru Polákovou, Sebastiana a na Chinaski. Celou show bude provázet moderátorka Zorka Hejdová.

 O SOUTĚŽI MATTONI GRAND DRINK

Mattoni Grand Drink je celosvětově uznávaná barmanská soutěž s dlouhou tradicí. Letošní 21. ročník je zároveň osmé oficiální Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů, konané pod záštitou IBA. Svojí dosavadní historií si tato soutěž na mezinárodní scéně vydobyla vysoké renomé. Základem všech soutěžních koktejlů je vždy minerální voda Mattoni.

Mattoni Grand Drink je rovněž znám tím, že určuje trendy v oboru. Ty nejlepší kreace se pak snadno dostávají na nápojové lístky barů na celém světě - Mattoni Grand Drink už totiž ve své historii prošel několika evropskými metropolemi, v Praze se tento rok soutěž koná podesáté a již pátým rokem je v Praze soutěž doprovozena velkýmhudebním festivalem Mattoni Koktejl Festival. Český zástupce dosud zvítězil dvakrát – v roce 2013 se to povedlo Achimu Šiplovi s drinkem Walu Forever Young. Loni skončil na skvělém druhém místě Jan Lukas s drinkem ECO-TTONI.

O HODNOCENÍ

Každého soutěžícího barmana hodnotí čtyřčlenná komise ve stejném stylu jako by to byli hosté za barem. Dávají důraz na příběh a filosofii nápoje, techniku práce, chuť, vůni a vzhled koktejlu. Koktejl musí být snadno připravitelný a splňovat kritéria zdravého a moderního nízkoenergetického míchaného drinku s limitem maximálně 65 kCal/100 ml. Členy poroty jsou prezidenti jednotlivých členských států světové barmanské asociace IBA pod vedením ředitele soutěže a hlavního komisaře Miroslava Černíka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další akce v okolí

Čínský národní cirkus - Kongresové …

25.01.2019 - 26.01.2019
Kongresové centrum Praha

ČÍNSKÝ NÁRODNÍ CIRKUS oslaví své 30. výročí také v České republice! V lednu 2019 se můžete těšit na celkem 7 vystoupení…

Myslivecký ples v Průhonicích

01.02.2019 - 01.02.2019
Kongresové centrum…

Tímto Vás zveme na každoroční ples MS Šeberov s bohatou mysliveckou tombolou, jenž se koná ve všech sálech Kongresového…

The Big Game živě v Hard Rock Cafe …

03.02.2019 - 04.02.2019
Malé náměstí 3

V neděli 3. února 2019 bude mít Hard Rock Cafe Praha prodlouženou otevírací dobu z důvodu promítání přímého přenosu…

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

11.02.2019 - 11.02.2019
Soukenická 1190/21,…

Společenství Josefa Zezulky Vás zve na setkání s biotronikou, v rámci Duchovní univerzity Bytí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete