Statistika našeho portálu

  • 92 569 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Swingový večer - Laco Deczi & Celula New York - Mělník

07.11.2018 Mělník

Swingový večer. Vystoupení světově uznávaného trumpetisty a skladatele v doprovodu jeho kapely.začátek: středa, 7. 11. 2018, 19.00 hod., divadelní sál MKDkonec: středa, 7. 11. 2018, 21.00 hod.vstupné: zdarmaBěhem večera proběhne slavnostní udělení cen města Mělníka významným osobnostem mělnické kulturní scény.Vstup zdarma – místenky budou k dispozici 90 minut před začátkem představení na pokladně…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Mělnické kulturní centrum - MEKUC, U Sadů
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Mělník
Obec
Mělník

Fotogalerie k článku

Swingový večer. Vystoupení světově uznávaného trumpetisty a skladatele v doprovodu jeho kapely.

začátek: středa, 7. 11. 2018, 19.00 hod., divadelní sál MKD

konec: středa, 7. 11. 2018, 21.00 hod.

vstupné: zdarma

Během večera proběhne slavnostní udělení cen města Mělníka významným osobnostem mělnické kulturní scény.
Vstup zdarma – místenky budou k dispozici 90 minut před začátkem představení na pokladně MKD.

Účinkují:
Laco Deczi – trumpeta
Vaico Deczi – bicí
Jan Aleš – klávesy
Michael Krásný – basová kytara

Trumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř Laco Deczi se narodil v roce 1938 ve vesnici Bernolákovo na Slovensku. V roce 1962 odešel z Bratislavy do Prahy, kde působil až do své emigrace v roce 1985. Po několika měsících strávených v Západním Německu nakonec definitivně zakotvil ve Spojených státech, kde dodnes žije.

Zájem o hraní na trumpetu projevil už na základní škole po vzoru svého strýce–muzikanta. Na střední škole prošel několika hudebními soubory a v době základní vojenské služby vystupoval v Praze jako host Studia 5 a později i jako host Jazzového studia. Poté začal působit v Sextetu divadla Rokoko a následně v souboru Jazz Outsiders. Následuje angažmá v souboru S+HQ Karla Velebného a Reduta kvartet, kde se stal frontmanem.

V roce 1967 založil formaci Jazz Celulla, kde postupně hrál s muzikanty Laco Troppem, Svatoplukem Košvanecem, Josefem Vejvodou, Karlem Růžičkou a Petrem Králem. V tomto období byl vybrán do tehdejšího reprezentativního Czechoslovak All Star Band.

V sedmdesátých letech se stal členem Jazzového orchestru Československého rozhlasu (JOCR) a Tanečního orchestru Československého rozhlasu (TOCR). Nahrál několik sólových alb, mezi nejznámější patří "Sentimental Trumpet” v doprovodu smyčcového orchestru. Jako sólista byl členem orchestru při nahráváni desky "Jazz Goes To Beat” Václava Zahradníka, nebo Jazz ze studia A. V této době se naplno také věnoval skládání celé řady orchestrálních skladeb. Ještě před emigrací nahrál duety s kytaristou Zdeňkem Šárkou Dvořákem a složil velké množství filmové hudby, mezi nejznámější patří Kalamita Věry Chytilové z roku 1981.

V USA vystupoval s velkou řadou skvělých jazzových muzikantů, jako jsou Elvin Jones, Bill Watrous, Junior Cook, Dave Weckl a Sonny Costanzo. Pravidelně koncertuje se svojí kapelou Celula New York v oblasti států New York a Connecticut.

Od roku 1990 pravidelně dvakrát do roka jezdí koncertuje po České republice a Slovensku. Výjimkou nejsou ani zastávky v Polsku, Rakousku a především Německu. V intervalech jednoho až dvou let vydává studiové nebo live desky, v posledních letech také DVD z koncertů. Dohromady má na kontě již přes dvacet alb a video nosičů.

V roce 2003 vychází kniha "Na plný plyn", zobrazující průřez Lacova muzikantského i osobního života. Autor knihy je Jiří Šebánek, jeden ze spoluautorů knih a inscenací Jára da Cimrmann. Vedle hudebních aktivit je Laco také zdatným malířem. Na kontě má několik desítek děl, většinou olejomaleb. V roce 2005 vychází kniha "Pravdy" zobrazující Lacovu malířskou tvorbu společně s historkami k jednotlivým obrazům.

Mapa

Další akce v okolí

Mělnický masopust - Mělník

23.02.2020 - 23.02.2020
Regionální muzeum,…

Budeme zpívat a dovádět, jak jen to půjde! Průvod projde středem města a těšit se můžete na tradiční zabijačkové hody.…

Ples českých vinařů - Mělník

21.03.2020 - 21.03.2020
Zámek Mělník

Cech českých vinařů pořádá v sobotu dne 21. března 2020 ples v reprezentačních prostorách zámku Mělník. Všichni vinaři…

Masopustní průvod - Mělník

23.02.2020 - 23.02.2020
Mělník

Připojte se k masopustnímu průvodu, který projde středem města. Přijďte v maskách tradičních i neobvyklých.

Kokořínský jarmark

04.04.2020 - 04.04.2020
Kokořín

Rok se s rokem sešel, pár týdnů pomine a brzo je tu podzim a s ním i náš tradiční podzimní jarmark. Přijměte tedy tímto…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 22. únor

Dnes má svátek Petr

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete