Statistika našeho portálu

  • 95 747 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 198 Míst a památek

43. Říčanský pohár - otevřená mezinárodní soutěž v tanečním sportu

21.02.2020 - 23.02.2020 Říčany

Třídenní taneční soutěž a Taneční galavečer - finále Taneční ligy seniorů a ples v jednom!

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Sporotvní Hala Říčany
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Praha-východ
Obec
Říčany

Fotogalerie k článku

43.ročník Říčanského poháru je výjimečná akce svým netradičním pojetím jako třídenní soutěže a tanečního galavečera pro širokou veřejnost. Stejně tak i uspořádáním vyšších tříd než obvykle, tedy třídy A(1.liga) v Mládež (Youth 16-18 let) a Adults (Dospělí) a zejména pak nejvyšší třídy (extraliga)– Super Taneční ligy seniorů (jediná a nejvyšší soutěž po Mistovství republiky)

V roce 2018 tančilo 707 tanečních párů (tedy 1414 soutěžících) z Česka, Slovenska, Polska a Rakouska, celkový počet návštevníků akce za víkend byl přes 3000 osob.

V roce 2019 tančilo 797 tanečních párů (tedy 1594 soutěžících) opět z ČR, Slovenka, Polska a Německa. Celkový počet návštevníků za celý víkend byl opět přes 3000 osob.

Počtvrté bude akce pořádána ve sportovní hale a tentokrát jako třídenní soutěž a taneční galavečer v jehož rámci proběhne semifinále a finále soutěží Taneční ligy Seniorů. V pátek večer proběhnou kategorie ProAm (profesionál+amatér), tedy soutěžě kde tančí trenér (profesionál) se svým žákem (amatérem) v těchto soutěžích je hodnocen pouze amatér. Velmi často mají trenéři více svěřenců , každého v jiné kategorii. O víkendu, tedy v sobotu a neděli zde budou klasické soutěže tanečních párů – juniorů, mládeže, dospělých a seniorů v různých výkonnostních třídách.

Cílem je zorganizovat akci s vysokou návštěvností nejen říčanských obyvatel, příležitost pro reprezentaci a zviditelnění tanečního klubu a partnerů a města Říčany jako centra tance, soutěž s vysokými standarty kladenými jak na organizační zajištění, tak na porotu a celkový dojem tanečníků (pečlivě připravený taneční parket, kvalitní ceny do soutěže, vhodný hudební doprovod a početná porota z celé republiky a také ze zahraničí - Polsko, Slovensko, Neměcko). Pro rok 2020 máme potvrzenou účast italské porotkyně a jednáme ještě s TOP porotcem světových soutěží ze Slovinska. Tato akce se může počítat ke kulturním zážitkům, ale pro účastníky jde o sportovní akci, akce se tedy zaměřuje na obě oblasti a je přínosem jak kulturním tak sportovním.

Soutěž patří do celorepublikového (celosvětového) systému soutěží, jde tedy o dopad nejen pro Říčany, soutěže se účastní kategorie Deti 2 EDC (10-12let), Junioři 1+2 EDCB(12-16 let, mládež (16-18 v rámci kat. Dospělí), Dopělí EDCBA(16-30let), Senior 1 EDCBAM (30-45let), Senior 2 EDCBAM (45-55let). (E,D,C,B,A,M – výkonností ligy od nejnižší po nejvyšší). Díky členství ČSTS v mezinárodní organizaci WDSF (world dancesport federation) jsou výsledky ze všech členskcýh soutěží uznávané celosvětově a i díky tomu roste počet účastníků ze zahraničí.

Pro diváky (rodiče, obvytele Říčan a okolí, seniory) jde o kulturní oblast. Po celé dva dny mohou sledovat taneční výkony v různých věkových a výkonnostních kategoriích.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 5. srpen

Dnes má svátek Kristián

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete