Statistika našeho portálu

  • 94 752 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Tennessee Williams: Tramvaj do stanice touha

06.05.2013 - 07.05.2013 Třebíč

pondělí  6. 5. 2013 v 18.00 –  II. představení sk. A/1úterý 7. 5. 2013 v 18.00 –   II. představení sk. A/2DIVADLO POD PALMOVKOU PRAHATennessee Williams: TRAMVAJ DO STANICE TOUHAHrají: Zuzana Slavíková, Klára Issová j.h., Martin Stránský j.h., Ivan Jiřík, Kateřina Lojdová j.h., Ondřej Kavan, Otto Rošetzký, Jiří Havel, Jolana Běhounková, Tomáš Havlínek j.h. / Petr Šmíd j.h., Ivan Žák j.h.Režie:…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

pondělí  6. 5. 2013 v 18.00 –  II. představení sk. A/1

úterý 7. 5. 2013 v 18.00 –   II. představení sk. A/2

DIVADLO POD PALMOVKOU PRAHA

Tennessee Williams: TRAMVAJ DO STANICE TOUHA

Hrají: Zuzana Slavíková, Klára Issová j.h., Martin Stránský j.h., Ivan Jiřík, Kateřina Lojdová j.h., Ondřej Kavan, Otto Rošetzký, Jiří Havel, Jolana Běhounková, Tomáš Havlínek j.h. / Petr Šmíd j.h., Ivan Žák j.h.

Režie: Emil Horváth

Drama o touze po věčném mládí, štěstí a právu na porozumění.

Strhující drama vášní a tužeb, které se dotýká i těch nejskrytějších oblastí lidských duší. Jak titul napovídá, je především hrou o touze, která někdy udržuje člověka "nad hladinou", ale jindy vede k pouhému poblouznění. V jižanském prostředí, kde jsou podle představ autora všechny lidské vášně

přirozenou součástí života, se odehrává drama několika postav, které jsou okolnostmi nuceny k sobě i přes propastné rozdíly hledat cestu. Jádrem hry je střet mezi vyhraněně mužským a vyhraněně ženským světem: Stanley, který na vše reaguje svou tělesností, je nucen se pokoušet o soužití s přecitlivělou, stárnoucí a alkoholu propadající jižanskou kráskou Blanche. Divoký a emocemi všeho druhu přetékající souboj pohlaví, povah i přístupů k životu se nám zjevuje v mnoha podobách, aby nakonec přešel v erotické třeštění, a skončil ve chvíli, kdy jedna ze stran nedobrovolně opustí pomyslné bojiště. Podle Williamsovy úspěšné divadelní hry vznikl v režii Elii Kazana slavný film, který získal čtyři Oscary.

 

 

Zbylé vstupenky od 15. 4. 2013

Mapa

Další akce v okolí

Caveman - Třebíč

26.01.2021 - 26.01.2021
Národní dům, Karlovo…

Divadelní představení.

Jak Honza s duchem zatočil - Třebíč

31.01.2021 - 31.01.2021
Divadlo Pasáž,…

Pohádka pro rodiče s dětmi

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 23. leden

Dnes má svátek Zdeněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete