Statistika našeho portálu

  • 94 439 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Terakotová armáda - výstava - Obchodní centrum Silesia Opava

05.10.2012 - 11.11.2012 Opava

UNIKÁTNÍ TERAKOTOVÁ ARMÁDA OBSADÍ NAŠE OBCHODNÍ CENTRUM!Pojďte s námi už od 5.10. nahlédnout do podzemního světa živých mrtvých a to díky jednomu z nejcennějších artefaktů čínské historie. Výstava soch hliněných bojovníků vás přesvědčí o tom, že tento unikátní historický nález si své označení "osmý div světa" skutečně zaslouží.Čím je Terakotová armáda tak výjimečná?Touha po…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Obchodní centrum Silesia Opava Těšínská 2914/44
Oblast
Moravskoslezsko
Kraj
Moravskoslezský kraj
Okres
Opava
Obec
Opava

Fotogalerie k článku

UNIKÁTNÍ TERAKOTOVÁ ARMÁDA OBSADÍ NAŠE OBCHODNÍ CENTRUM!

Pojďte s námi už od 5.10. nahlédnout do podzemního světa živých mrtvých a to díky jednomu z nejcennějších artefaktů čínské historie. Výstava soch hliněných bojovníků vás přesvědčí o tom, že tento unikátní historický nález si své označení "osmý div světa" skutečně zaslouží.

Čím je Terakotová armáda tak výjimečná?

Touha po nesmrtelnosti, strach ze smrti a zároveň rysy silné osobnosti - to vše dohnalo krutého, přesto však velmi schopného císaře ČChin - Š´Chuang- Ti k tomu, aby za svého života nechal zbudovat hluboko v podzemí unikátní hliněné vojsko. Vojsko, ze kterého jde strach, vojsko, které budí respekt a při pohledu na něj mrazí…

Hliněná armáda v nadživotní velikosti střežila čínského vládce v podzemí přes 2000 let. Teprve v roce 1974 byla čínskými rolníky náhodně objevena a spatřila tak poprvé světlo světa. Od té doby počala zem vydávat své tajemství. Do současné doby je nalezeno kolem 8 000 soch válečníků, 600 koní z terakoty a 125 vozů ze dřeva.

Bojovníci jsou propracováni do nejmenších detailů. Každý má svůj vlastní výraz ve tváři a přirozenou pózu. Fascinující je to, že ani jeden z vojáků není stejný – tak přesně armáda kopírovala živé. Z vojska živých mrtvých naskakuje husí kůže i po více než dvou tisících letech…

Císařská hrobka Prvního císaře, nalézající se poblíž západočínského města Xi´anu, patří mezi mauzolea největšího rozsahu, nejzvláštnější konstrukce a nejbohatšího obsahu na celém světě. Do dnešního dne bylo v jejím místě nalezeno více jak 8000 terakotových unikátních bojovníků.

Přijďte se do našeho obchodního centra Silesia podívat v termínu 5.10. - 11.11.2012, odhalte tajemství nesmrtelnosti a ponořte se do dávné historie, z níž i po letech mrazí.

Navíc jsme pro všechny zákazníky připravili několik soutěží o sochy bojovníků. Soutěžit je jednoduché. Stačí nakoupit, vyplnit hrací kartu a mít trochu štěstí :-)

Speciální soutěž bude připravena pro školy.

A aby toho nebylo málo, tak všichni zájemci o sošku si ji budou moci i zakoupit přímo u nás v obchodním centru.

Sochy pocházejí z Číny, dokonce přímo z provincie, v níchž se nachází originál Terakotová armáda. V součastnosti se jedná o nejlepší repliky Terakotové armády na světe. Sochy na naší výstavě jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako originály.

V případě zájmu o další informace nás neváhejte kontaktovat na info@oc-silesia.cz

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

čtvrtek 29. říjen

Dnes má svátek Silvie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete