Statistika našeho portálu

  • 87 123 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 158 Míst a památek

Top dokumenty v září na Dlabačově - Praha

03.09.2018 - 20.09.2018 Bělohorská 24, 169 00 Praha 6

Kino Dlabačov zahajuje od září TOP.DOC - pravidelné pondělky s nejlepšími současnými dokumentárními filmy. Jako první to bude snímek Okupace 1968, kde si připomene 50 let od obsazení Československa vojsky Varšavské smlouvy. Další dokument Human flow pojednává o migrační krizi a snímek King Skate popisuje Československo 70. a 80. let 20. století z pohledu kultovních postav českého a světového…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Bělohorská 24, 169 00 Praha 6
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Kino Dlabačov zahajuje od září TOP.DOC - pravidelné pondělky s nejlepšími současnými dokumentárními filmy. Jako první to bude snímek Okupace 1968, kde si připomene 50 let od obsazení Československa vojsky Varšavské smlouvy. Další dokument Human flow pojednává o migrační krizi a snímek King Skate popisuje Československo 70. a 80. let 20. století z pohledu kultovních postav českého a světového skateboardingu. Dokumentární pondělky budou pokračovat i v následujících měsících výběrem nejaktuálnějších dokumentů z České republiky i ze světa.

 

Okupace 1968

Letos si připomínáme kulaté výročí okupace vojsky Varšavské smlouvy. Dokument natočený očima režisérů ze zemí, které se podílely na okupaci, a to Ruska, Polska, Německa, Maďarska a Bulharska, přináší jiný pohled na tuto událost. Pod vedením mezinárodně uznávaného slovenského dokumentaristy Petera Kerekese můžeme nahlédnout na okupaci očima vojáků různých národností a postavení. Od vojáků na nejnižší úrovni, kteří plnili rozkazy a často ani nevěděli, v jaké zemi se nacházejí, až po ty nejvyšší, kteří plánovali strategii. Výsledný dokument tvoří pět různých pohledů, objeví se zde silné příběhy, ale také překvapivě humor. Ocenit můžeme pečlivou práci s archivy jednotlivých výrazných osobností evropského dokumentárního filmu. Kino Dlabačov ho uvádí v předpremiéře, premiéra je plánována až na 20. září 2018.

Kdy? V pondělí 3.9. v 18:45

Cena: 100 Kč

Human Flow

Dokument se dívá na dnešní uprchlickou krizi jinýma očima. Autorem je Aj Wej-wej, pocházející z Číny, který má svoji osobní zkušenost jako uprchlík. Snímek zachycuje uprchlickou vlnu s porozuměním, popisuje tragický osud lidí, kteří mají extrémně silný důvod opustit svůj domov: hlad, každodenní strach z masakrování, střelby, neutěšené podmínky a intenzivní obavy o svůj život a život svých dětí. Milióny lidí jsou nuceni zapojit se do migrační krize, kterou takto nazýváme z pohodlí svých domovů. Vzdávají se posledních peněz, aby mohli nastoupit na gumové čluny a dostali se jinam! Dokument ukazuje cestu s uprchlíky, nevyhasínající naději, nečekanou lidskou důstojnost, ale také humor. Připomíná i fakt, že migrace byla a zůstane součástí lidské historie, není fenoménem 21. století, ale byla součástí 20. století a všech předchozích.

Kdy? Pondělí 10.9. v 18:30

Cena: 100 Kč

 

King Skate

Divoká jízda za svobodou v době komunismu a unikátní snímek o kultovních postavách českého a světového skateboardingu uvede Kino Dlabačov 20. a 24. září. Autor snímku Šimon Šafránek vychází mimo jiné z archivních snímků samotných skejťáků, ve kterých ho překvapily jejich kameramanské schopnosti. Zachycuje adrenalinové disciplíny, kdy se hodně padalo, hipísáckou atmosféru a výlet do východního Berlína s punkovou provokací. Film, z něhož čiší neuvěřitelná energie, se opírá o dobovou hudbu českých a světových kapel.

Kdy? Ve čtvrtek 20.9. ve 21:00 a v pondělí 24.9. v 19:00

Cena: 100 Kč

Kde?

Kino Dlabačov, které pravidelně zařazuje na svůj program zajímavé festivaly a dokumenty, promítá na nejkvalitnější digitální projektor 4K Sony v DCI standardu na plátně o velikosti 11x4,6 metru. Kino najdete na Praze 6 hned vedle hotelu Orea Pyramida, který je nejlépe dostupný tramvají č. 22, 23, 25 a 97/ Bus 143 a 194 (zastávka Malovanka) nebo autobusem 149 (zastávka Pod Královkou).

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji na: www.dlabacov.cz.

Další akce v okolí

Farmářské trhy na Jiřáku - Praha

13.02.2019 - 28.12.2019
Praha 3, náměstí Jiřího…

Trhy na Jiřáku budou nově bez plastů. Připojujeme se tak k celé řadě společností a organizací, které podobnými…

Matějská pouť 2019 - Praha

23.02.2019 - 22.04.2019
areál Výstaviště Praha

Snad každý z nás si vzpomíná na pocit opojné radosti, který jej v dětském věku přepadl při první návštěvě poutě a…

Venkovní únikové hry v ulicích Prahy

01.03.2019 - 31.12.2029
Praha

Venkovní únikové hry, táborové bojovky, hledání pokladu, geolokační hry a teambuilding pro firmy.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

pondělí 22. duben

Dnes má svátek Evženie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete