Statistika našeho portálu

  • 99 338 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Unikátní relikviáře a Dobrovského kalich na Zámku Chudenice

15.04.2013 - 31.10.2013 Chudenice

Starý czerninský zámek v Chudenicích získává stále větší oblibu a popularitu. S letošní novou turistickou sezonou otevřeli tři nové místnosti, které připomínají život a dílo Josefa Dobrovského.Kromě informací o jeho životě umístěny také prvotisky jeho děl, kopie jeho obrazu a bysta zapůjčeny z Památníku národního písemnictví v Praze.V další místnosti si na zámku připomínají významné rodáky z…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Chudenice
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Klatovy
Obec
Chudenice

Fotogalerie k článku

Starý czerninský zámek v Chudenicích získává stále větší oblibu a popularitu. S letošní novou turistickou sezonou otevřeli tři nové místnosti, které připomínají život a dílo Josefa Dobrovského.
Kromě informací o jeho životě umístěny také prvotisky jeho děl, kopie jeho obrazu a bysta zapůjčeny z Památníku národního písemnictví v Praze.

V další místnosti si na zámku připomínají významné rodáky z Chudenic, Karla Slavoje Amerlinga, Josefa Frantu Šumavského, bratry Lamblovy a další.

Třetí, nová místnost se věnuje historii bývalé chudenické farnosti, kde jsou umístěny portréty několika chudenických farářů a obrazy s náboženskou tématikou, které byly v depozitářích. Je tu vystaven také soubor bohoslužebních rouch z první třetiny 18. století a fantastická souprava bohoslužebních předmětů.

Nejcennějším exponátem nové expozice je relikviář sv. Kříže, který byl darem salzburského arcibiskupa chudenické farnosti přes hraběnku Czernínovou. Jsou v něm dvě třísky z Kristova kříže, a tak jsou Chudenice jednou z osmi lokalit, kde jsou relikvie, které souvisejí přímo s Kristem.

Mapa

Další akce v okolí

Koncert: Společná věc 2023 - Klatovy

09.03.2023 - 09.03.2023
Městská knihovna Klatovy

Pozvánka na koncert Společná věc 2023

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 7. únor

Dnes má svátek Veronika

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete