Statistika našeho portálu

  • 92 054 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 175 Míst a památek

Uriah Heep v Ústí nad Labem

06.09.2012 Ústí nad Labem

Uriah Heep vystoupí v Ostravě, v Hradci Králové, v Českých Budějovicích a v Ústí nad LabemHudební skupina Uriah Heep navštíví při letošním turné v prvním zářijovém týdnu některá krajská města České republiky, kde doposud nevystupovala. Příznivci britské rockové legendy uvidí svou oblíbenou skupinu v pondělí 3. září ve Velkém sále ostravského Garage Clubu, v úterý 4. září v královehradeckém…

Loading...

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Dům kultury Ústí n. L., Velká Hradební 19
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Ústí nad Labem
Obec
Ústí nad Labem

Fotogalerie k článku

Uriah Heep vystoupí v Ostravě, v Hradci Králové, v Českých Budějovicích a v Ústí nad Labem

Hudební skupina Uriah Heep navštíví při letošním turné v prvním zářijovém týdnu některá krajská města České republiky, kde doposud nevystupovala. Příznivci britské rockové legendy uvidí svou oblíbenou skupinu v pondělí 3. září ve Velkém sále ostravského Garage Clubu, v úterý 4. září v královehradeckém Kulturním domě Střelnice, ve středu 5. září v českobudějovickém Kulturním domě Vltava a ve čtvrtek 6. září v Kulturním domě v Ústí nad Labem.

Skupina Uriah Heep vznikla v listopadu 1969. Pojmenovala se podle záporné postavy románu Charlese Dickense David Coperfield Uriáše Heepa. Uriah Heep do letošního roku vydali 23 studiových desek a prodali po celém světě přes 30 milionů kopií svých alb. Uriah Heep jsou spolu s Deep Purple a Black Sabbath jedním ze tří základních pilířů světového hard rocku. Při tvorbě repertoáru je pro Uriah Heep typický především důraz na melodickou linku písní a použití vícehlasých doprovodných vokálů. U nás je zřejmě nejznámější písní Uriah Heep skladba Lady in black, kterou zpěvák Aleš Brichta opatřil českým textem s názvem Slečna závist a nahrál spolu se skupinou Arakain. Uriah Heep se českým a moravským fanouškům poprvé koncertně představili v tehdejším Československu již v roce 1987, kdy vystoupili na třech vyprodaných koncertech v Ostravě, v Hradci Králové a v Praze. Do Ostravy a Hradce Králové se tedy Uriah Heep vracejí po 25 letech, v Českých Budějovicích a v Ústí nad Labem vystoupí skupina poprvé. Zpěvák Uriah Heep Bernie Shaw se v posledních letech snaží naučit alespoň základům češtiny. Jeho o 19 let mladší manželka Radka pochází z Uherského Brodu a s Berniem se seznámila v Londýně, kde pro kapelu jako textilní výtvarnice navrhovala kostýmy. Bernard a Radka Shawovi mají dvě dcery (7 let a 1 rok), z nichž především starší Madleine ráda navštěvuje svého tatínka a jeho hudební kolegy na koncertech Uriah Heep.

Vstupné:

675,- - 695,- Kč

Vstupenky můžete objednat na:

http://www.ticketstream.cz/

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Přednáška: Všechny krásy Kavkazu - …

04.02.2020 - 04.02.2020
Mírové náměstí 1, 400…

Zavítejte na cestovatelskou přednášku o krásách Kavkazu a jeho krajiny.

Běh Barvám Neutečeš - Ústí nad Labem

30.05.2020 - 30.05.2020
Park Severní Terasa

Fenomenální barevná show - to je Barvám Neutečeš! 7. ročník je tu! Běh, ve kterém není hlavním motivem rychlost, ale…

Běh Urban Challenge - Ústí nad Labem

20.06.2020 - 20.06.2020
Ústí nad Labem

5. ročník originálního překážkového závodu v městském prostředí je tady!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Loading...
Kategorie

pátek 24. leden

Dnes má svátek Milena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete