Statistika našeho portálu

  • 87 659 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

Uriah Heep v Ústí nad Labem

06.09.2012 Dům kultury Ústí n. L., Velká Hradební 19

Uriah Heep vystoupí v Ostravě, v Hradci Králové, v Českých Budějovicích a v Ústí nad LabemHudební skupina Uriah Heep navštíví při letošním turné v prvním zářijovém týdnu některá krajská města České republiky, kde doposud nevystupovala. Příznivci britské rockové legendy uvidí svou oblíbenou skupinu v pondělí 3. září ve Velkém sále ostravského Garage Clubu, v úterý 4. září v královehradeckém…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Dům kultury Ústí n. L., Velká Hradební 19
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Ústí nad Labem
Obec
Ústí nad Labem

Fotogalerie k článku

Uriah Heep vystoupí v Ostravě, v Hradci Králové, v Českých Budějovicích a v Ústí nad Labem

Hudební skupina Uriah Heep navštíví při letošním turné v prvním zářijovém týdnu některá krajská města České republiky, kde doposud nevystupovala. Příznivci britské rockové legendy uvidí svou oblíbenou skupinu v pondělí 3. září ve Velkém sále ostravského Garage Clubu, v úterý 4. září v královehradeckém Kulturním domě Střelnice, ve středu 5. září v českobudějovickém Kulturním domě Vltava a ve čtvrtek 6. září v Kulturním domě v Ústí nad Labem.

Skupina Uriah Heep vznikla v listopadu 1969. Pojmenovala se podle záporné postavy románu Charlese Dickense David Coperfield Uriáše Heepa. Uriah Heep do letošního roku vydali 23 studiových desek a prodali po celém světě přes 30 milionů kopií svých alb. Uriah Heep jsou spolu s Deep Purple a Black Sabbath jedním ze tří základních pilířů světového hard rocku. Při tvorbě repertoáru je pro Uriah Heep typický především důraz na melodickou linku písní a použití vícehlasých doprovodných vokálů. U nás je zřejmě nejznámější písní Uriah Heep skladba Lady in black, kterou zpěvák Aleš Brichta opatřil českým textem s názvem Slečna závist a nahrál spolu se skupinou Arakain. Uriah Heep se českým a moravským fanouškům poprvé koncertně představili v tehdejším Československu již v roce 1987, kdy vystoupili na třech vyprodaných koncertech v Ostravě, v Hradci Králové a v Praze. Do Ostravy a Hradce Králové se tedy Uriah Heep vracejí po 25 letech, v Českých Budějovicích a v Ústí nad Labem vystoupí skupina poprvé. Zpěvák Uriah Heep Bernie Shaw se v posledních letech snaží naučit alespoň základům češtiny. Jeho o 19 let mladší manželka Radka pochází z Uherského Brodu a s Berniem se seznámila v Londýně, kde pro kapelu jako textilní výtvarnice navrhovala kostýmy. Bernard a Radka Shawovi mají dvě dcery (7 let a 1 rok), z nichž především starší Madleine ráda navštěvuje svého tatínka a jeho hudební kolegy na koncertech Uriah Heep.

Vstupné:

675,- - 695,- Kč

Vstupenky můžete objednat na:

http://www.ticketstream.cz/

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Připojte se v květnu k výzvě Do prá…

01.05.2019 - 31.05.2019
Ústí nad Labem

Neváhejte a připojte se do květnové výzvy DO PRÁCE NA KOLE.

Země česká, domov můj! - Ústí nad L…

14.05.2019 - 14.07.2019
Masarykova 1000/3

Výstava zabývající se soužitím Němců a Čechů v severních Čechách v letech 1918–1945.

Přednáška: Yellowstone - Ústí nad L…

21.05.2019 - 21.05.2019
Informační středisko…

Přijměte pozvání na další z mnoha cestovatelských přednášek, které se konají v Informačním středisku města Ústí nad…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Tip na dovolenou v autokempu

Pokud patříte mezi ty, kteří už nyní dopředu plánují svou letní dovolenou, zkuste se nechat inspirovat rozkošnou dovolenou na Rozkoši v autokempu Rozkoš.

Více na stránce Rozkošná dovolená na Rozkoši.

Kategorie

úterý 21. květen

Dnes má svátek Monika

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete