Statistika našeho portálu

  • 88 576 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

V rytmech folkrocku s kapelou Apetitt

03.08.2018 Polička

O tom, že je festival Poličské kulturní léto multižánrově založený, svědčí další akce festivalu – po letních kinech a divadlech přichází na řadu koncert poličské hudební kapely Apetitt.První srpnový páteční podvečer se v atriu poličského Centra Bohuslava Martinů rozezní hudba folk-country-rockové kapely, která vás kulturně nasytí.Akustická kytara, foukací harmonika, baskytara, bicí, housle nebo…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

O tom, že je festival Poličské kulturní léto multižánrově založený, svědčí další akce festivalu – po letních kinech a divadlech přichází na řadu koncert poličské hudební kapely Apetitt.

První srpnový páteční podvečer se v atriu poličského Centra Bohuslava Martinů rozezní hudba folk-country-rockové kapely, která vás kulturně nasytí.Akustická kytara, foukací harmonika, baskytara, bicí, housle nebo mandolína – tyto a další hudební nástroje zazní v hudebním vystoupení kapely Apetitt. Poličská hudební skupina, kterou svým zpěvem obohacuje Martina Hrnčířová, má i své vlastní skladby s českými texty.

Posluchači se mohou těšit na folkrockovou a countryovou hudbu. "Naše tvorba se postupně odklání od bluegrassu a směřuje více do folkrocku. Posun k trochu tvrdšímu pojetí muziky, díky bicím, se nám líbí. Postupně přibývají další vlastní písně, z nichž některé vznikly bezprostředně po zážitcích z akcí, kde Apetitt hrál," sdělují členové skupiny Apetitt.

Hudbou festival nekončí, ale pokračuje!Dalším lákadlem pro hudební nadšence bude zcela jistě tradiční vystoupení poličských harmonikářů, hudební festival 555* či filmová podívaná Tvář vody, která získala Oscara za nejlepší filmovou hudbu.

"Vlnu zábavy a dobrodružství festival přinese i v srpnu. Malí návštěvníci festivalu se pobaví na divadelním představení o mlynáři, o princezně Filipíně či zrelaxují v tvořivých dílnách, kde si vyrobí domácí křídy, poklady z knoflíků, prostírání či tužkovník," sdělila Alena Zavoralová. Letní kino, cestovatelská přednáška o Indii nebo divadlo Návštěva mladé dámy – taková bude kulturní dávka pro dospělé návštěvníky.

Kompletní srpnový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Festival pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s MaTami z.s.

Mapa

Další akce v okolí

Letní kino v Poličce - Bohemian Rha…

28.06.2019 - 28.06.2019
Centrum Bohuslava…

Oscarový film je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i…

Divadélko pro děti v Poličce - Sark…

30.06.2019 - 30.06.2019
Centrum Bohuslava…

SARKA A FARKA – na Safari turisté jezdí pozorovat exotická zvířata – ale kdo koho vlastně pozoruje? Opice slona?…

Letní kino v Poličce - Deadpool 2

03.07.2019 - 03.07.2019
Centrum Bohuslava…

Nejužvaněnější a nejvtipnější superhrdina všech dob, opět brutálně zamává svými protivníky. Vrací se, aby s pomocí…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

čtvrtek 27. červen

Dnes má svátek Ladislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete