Statistika našeho portálu

  • 86 098 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

V rytmech folkrocku s kapelou Apetitt

03.08.2018 Polička

O tom, že je festival Poličské kulturní léto multižánrově založený, svědčí další akce festivalu – po letních kinech a divadlech přichází na řadu koncert poličské hudební kapely Apetitt.První srpnový páteční podvečer se v atriu poličského Centra Bohuslava Martinů rozezní hudba folk-country-rockové kapely, která vás kulturně nasytí.Akustická kytara, foukací harmonika, baskytara, bicí, housle nebo…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

O tom, že je festival Poličské kulturní léto multižánrově založený, svědčí další akce festivalu – po letních kinech a divadlech přichází na řadu koncert poličské hudební kapely Apetitt.

První srpnový páteční podvečer se v atriu poličského Centra Bohuslava Martinů rozezní hudba folk-country-rockové kapely, která vás kulturně nasytí.Akustická kytara, foukací harmonika, baskytara, bicí, housle nebo mandolína – tyto a další hudební nástroje zazní v hudebním vystoupení kapely Apetitt. Poličská hudební skupina, kterou svým zpěvem obohacuje Martina Hrnčířová, má i své vlastní skladby s českými texty.

Posluchači se mohou těšit na folkrockovou a countryovou hudbu. "Naše tvorba se postupně odklání od bluegrassu a směřuje více do folkrocku. Posun k trochu tvrdšímu pojetí muziky, díky bicím, se nám líbí. Postupně přibývají další vlastní písně, z nichž některé vznikly bezprostředně po zážitcích z akcí, kde Apetitt hrál," sdělují členové skupiny Apetitt.

Hudbou festival nekončí, ale pokračuje!Dalším lákadlem pro hudební nadšence bude zcela jistě tradiční vystoupení poličských harmonikářů, hudební festival 555* či filmová podívaná Tvář vody, která získala Oscara za nejlepší filmovou hudbu.

"Vlnu zábavy a dobrodružství festival přinese i v srpnu. Malí návštěvníci festivalu se pobaví na divadelním představení o mlynáři, o princezně Filipíně či zrelaxují v tvořivých dílnách, kde si vyrobí domácí křídy, poklady z knoflíků, prostírání či tužkovník," sdělila Alena Zavoralová. Letní kino, cestovatelská přednáška o Indii nebo divadlo Návštěva mladé dámy – taková bude kulturní dávka pro dospělé návštěvníky.

Kompletní srpnový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Festival pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s MaTami z.s.

Mapa

Další akce v okolí

Mladějov 1915

24.08.2019 - 24.08.2019
Muzeum úzkorozchodné…

Vzpomínkové oslavy památky padlých za Světové války Mladějov-Blosdorf 1915 s bojovou ukázkou.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete