Statistika našeho portálu

  • 99 549 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Vánoce na Hrnčířském dvoře ve Zvířeticích nabízí nefalšovanou sváteční atmosféru

26.11.2021 - 23.12.2021 Bakov nad Jizerou

Jsou známé především výrobou tradiční keramiky. V posledních třech letech se však stalo tradicí, že do Zvířetic na Bakovsku se sjíždí lidé z okolí i v čase adventu, aby nasáli pravou a ničím nefalšovanou vánoční atmosféru.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zvířetice
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Mladá Boleslav
Obec
Bakov nad Jizerou

Kreativní centrum Zvířetice totiž pravidelně pořádá akci s názvem Vánoce na Hrnčířském dvoře ve Zvířeticích. Ani letošní rok není výjimkou. Navzdory koronavirové pandemii je od 26. listopadu k vidění nejen výstava spojená s vánočními zvyky, která zahrnuje přes 150 betlémů z depozitáře Hrnčířského dvora včetně unikátního betlému přátel Zvířetického dvora, ale také přehlídka tradičních řemesel.

Vánoce na Hrnčířském dvoře ve Zvířeticích, které jsou nejdéle trvající vánoční akcí s tradičním programem na Mladoboleslavsku. Letos se konají již potřetí. Poprvé za přispění Nadačního fondu Škoda Auto, který podpořil akci v rámci grantové výzvy Tady jsem doma.

Součástí zpoplatněné výstavy je například přehlídka vánočních dekorací, ukázky řemesel a rukodělných dovedností nebo výstava betlémů. Návštěvníci dokonce mají možnost pomoci vytvořit nový zvířetický betlém. Jedná se o tzv. betlém přátel Zvířetického dvora.

V rámci bohatého doprovodného programu lze dále navštívit třeba fotoateliér, který nabízí možnost zhotovení vánočních fotografií od profesionálů. Zároveň má každý návštěvník po celou dobu konání akce možnost zakoupit originální vánoční dárky, stejně jako výrobky z tradiční keramiky ze Zvířetic.

Vánoce na Hrnčířském dvoře ve Zvířeticích probíhají dle aktuálně platných vládních opatření a pokud se nic v tomto ohledu nezmění, s doprovodným programem potrvají až do 23. prosince, na výstavu Betlémů se pak mohou návštěvníci přijít podívat až do 6. ledna 2022.

Mapa

Další akce v okolí

Maker Faire - Mladá Boleslav

16.09.2023 - 16.09.2023
Pluhárna

Celosvětová přehlídka kreativity, tvořivosti a inovací přichází i do Mladé Boleslavi! Vyzkoušejte, poznejte a osahejte…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 21. březen

Dnes má svátek Radek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete