Statistika našeho portálu

  • 95 109 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

16.11.2012 - 13.01.2013 Jablonec nad Nisou

Chcete si vychutnat opravdu každou minutu magické vánoční atmosféry? Noste symboly vánoc stále při sobě, třeba na klopě sáčka nebo kabátu! Výběr z nejkrásnějších a nejzajímavějších broží, jehlic a ozdobných špendlíků s vánočními a zimními motivy představuje výstava Vánoce na klopě.Návštěvníci, kteří do jabloneckého muzea v adventním a vánočním čase zavítají, budou moci shlédnout více než…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
Oblast
Severovýchod
Kraj
Liberecký kraj
Okres
Jablonec nad Nisou
Obec
Jablonec nad Nisou

Fotogalerie k článku

Chcete si vychutnat opravdu každou minutu magické vánoční atmosféry? Noste symboly vánoc stále při sobě, třeba na klopě sáčka nebo kabátu! Výběr z nejkrásnějších a nejzajímavějších broží, jehlic a ozdobných špendlíků s vánočními a zimními motivy představuje výstava Vánoce na klopě.

Návštěvníci, kteří do jabloneckého muzea v adventním a vánočním čase zavítají, budou moci shlédnout více než tisícovku exponátů z muzejních sbírek. Kromě tradičních motivů sněhových vloček, ozdobených stromečků či andělíčků jsou k vidění i různé zimní radovánky a sporty, veselé příhody na sněhu nebo tradiční vánoční postavičky. Nechybí ani bižuterně zpracovaný betlém z kotlíkové řetězoviny nebo opravdová kuriozita, pohyblivá brož v podobě Santa Clause skákajícího padákem.

Na výstavě se prezentuje také bižuterie současných výrobců nebo studentů jablonecké uměleckoprůmyslové školy. Skutečnou lahůdkou pak má být ukázka z kolekce designových šperků s motivem jelena, známých jako "jelení šperky". Rozšířený sortiment nabízí po dobu výstavy také muzejní prodejna, kde je možné pořídit originální dárky v podobě bižuterie s vánočními motivy.

Pro tvořivé a šikovné zájemce jsou připraveny tři jednodenní výtvarné kurzy zaměřené na různé techniky výroby broží se zimní a vánoční tématikou. Přijďte si vyrobit vlastní brož, se kterou zazáříte nejen u vánočního stolu.

OTVÍRACÍ DOBA:

úterý – neděle

9.00 – 17.00

Zavřeno: 24., 25., 26. a 31. prosince 2012, 1. - 2. ledna 2013

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 18. duben

Dnes má svátek Valérie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete