Statistika našeho portálu

  • 94 911 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 190 Míst a památek

Vánoce na zámku - Zámek Duchcov

01.12.2012 - 16.12.2012 Duchcov

Naturcentrum Teplice, Robert Douša & Ála huť z Nového Boru a správa zámku v Duchcově pro Vás připravili prodejní výstavu adventních věnců a výrobků z lesního skla, která připomene kouzlo Vánoc v zámecké konírně. Bude se podávat pravý vánoční punč, rozzáří se adventní věnce a budete se moci seznámit s technikou tradiční výroby historického skla.Datum konání: 01.12.2012 - 16.12.2012 začátek od…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Duchcov
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Teplice
Obec
Duchcov

Fotogalerie k článku

Naturcentrum Teplice, Robert Douša & Ála huť z Nového Boru a správa zámku v Duchcově pro Vás připravili prodejní výstavu adventních věnců a výrobků z lesního skla, která připomene kouzlo Vánoc v zámecké konírně. Bude se podávat pravý vánoční punč, rozzáří se adventní věnce a budete se moci seznámit s technikou tradiční výroby historického skla.

Datum konání: 01.12.2012 - 16.12.2012 začátek od 10:00

Advent je symbolem očekávání vánočních svátků. Ať už je Vaše očekávání ryze náboženské, nebo se prostě jen těšíte na rodinnou pohodu, je právě adventní věnec symbolem, který nás v těchto dnech propojuje s rodinou, přáteli a dalšími dobrými lidmi. Zapálení adventní svíce by nás mělo přimět k zastavení, oproštění se od zbytečného shonu a uvést naše myšlenky na správné místo zpět k lidem. Protože vánoční svátky jsou než cokoli jiného především srdeční záležitostí a těšení se na setkání s lidmi, kteří jsou nám nejbližší. Naturcentrum Teplice pro Vás připravilo věnce jak tradiční, tak moderní a Vám zbývá si vybrat podle svého nejlepšího vkusu.

A můžete u toho vychutnávat doušky pravého vánočního punče. Punč je oblíbený zámecký nápoj, který se popíjel na zámcích již v 17.–18. století u příležitosti významných společenských událostí zejména během zimních měsíců či o Vánocích. Do Evropy se rozšířil z Anglie, kam jej přivezli obchodníci z Indie zhruba před 400 lety a získal si stejnou oblibu jako čokoláda. Ochutnejte recepturu duchcovské zámecké kuchyně, na své si přijdou i děti! K vánoční atmosféře patří i ukázky tradičních uměleckých řemesel.

Správa zámku pro Vás připravila ve spolupráci s Robertem Doušou a sklářskou dílnou Ála huť z Nového Boru prodejní výstavu výrobků lesního (historického) skla. Sklo je vyráběno středověkou technologií. Jedná se výhradně o ruční řemeslnou výrobu a bublinky a mírné nerovnosti dodávají dnes lesnímu sklu jeho kouzlo dávných časů. Pro repliky středověkého skla jsou typické stopy na dně nádob, které vznikly odloučením od sklářské píšťaly a různé typy dekorů – maliny, štípané nálepy, tažené kapky atd. Ty nebyly pouze zdobným prvkem, ale splňovaly také praktický význam. V době největšího používání lesního skla se stolovalo hlavně rukama a členitý povrch sklenic zaručoval, že sklo v nich neklouzalo. Lesní sklo se i přes svoji zdánlivou křehkost vyznačuje odolností a pevností a při ťuknutí o sebe vydává krásný zvonivý tón. Výjimečnost tohoto skla oceníte při praktickém užívání.  Zhotovení replik skla není snadnou záležitostí. Vyžaduje dokonalé zvládnutí sklářské techniky se schopností napodobit staré výrobky a přizpůsobení současné technologie podmínkám starých hutí.

Přijďte se i Vy podívat na výjimečnou sklářskou techniku nezapomenutého uměleckého řemesla, rozzářit adventní věnce a připít si pravým zámeckým punčem na šťastné a veselé Vánoce do výjimečně zpřístupněné zámecké konírny.

Otevřeno

o víkendových dnech 1., 2., a 15. prosince 2012 od 10:00 do 16:00 hodin, v neděli 16. prosince od 12:00 do 18:00 hodin, vstup volný. V neděli 16. prosince bude adventní výstava zakončena vánočním koncertem  ve Valdštejnském sále zámku, který pořádá Kulturní centrum Duchcov. Můžete se těšit na Českou mši vánoční J. J. Ryby v podání Děčínského pěveckého sboru. Naturcentrum Teplice zároveň připravilo pro návštěvníky zámku speciální dárek - desetiprocentní slevu při nákupech produktů či služeb ve své prodejně na adrese Straky 46, 417 71 Zabrušany. Tato sleva platí po předložení vstupenky z prohlídek expozice duchcovského zámku.

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pátek 26. únor

Dnes má svátek Dorota

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete