Statistika našeho portálu

  • 95 108 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Vánoční trhy Opava

24.11.2019 - 23.12.2019 Opava

Ač se to zdá k nevíře, rok se s rokem sešel a příprava vánočních trhů je v plném proudu. V letošním roce si adventní čas budete moci vychutnat jak na Dolním náměstí, tak na Horním. Opava se poprvé vánočně rozsvítí v pondělí 25. listopadu, tedy čtyři týdny před Štědrým dnem. Na tento den je naplánované slavnostní rozsvícení stromečku a ohňostroj.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Opava, Dolní náměstí
Oblast
Moravskoslezsko
Kraj
Moravskoslezský kraj
Okres
Opava
Obec
Opava

Dolní náměstí ožije opět bohatým programem. Chybět nebudou koncerty populárních kapel, zajímavé prodejní stánky, nejrůznější tematické tvořivé dílny, lidové tradice a zvyky, řemesla či atrakce pro děti. Připraveno bude opět řemeslné městečko, které na Dolním náměstí vyroste nově ve dvou variantách a ve dvou termínech. Program nabízí řadu zvučných jmen. Neměli byste vynechat koncerty kapely Wohnout, Lenny, Buty, Roberta Křesťana & Druhé trávy, Adama Mišíka, Rock´n´Roll Bandu Marcela Woodmana a řady dalších. Na své si přijdou nejen děti při nejrůznějších tvořivých dílnách, které budou probíhat v Myší díře. Jako každý rok na začátku trhů Dolní náměstí navštíví Ježíškův pošťák s pravým opavským vánočním dopisním papírem a děti si budou moci svá přání symbolicky odeslat přímo v Ježíškově poště, která bude na náměstí umístěna po celou dobu konání trhů. Představí se opavské příspěvkové organizace a školy, místní sbory a soubory, populární kapely a orchestry, po dva dny bude na náměstí dětská farma s živými zvířátky, vánoční atmosféru navodí také společné zpívání koled a další spousta zajímavého programu.

Jako každý rok i letos si budete moci vybrat z pestré nabídky sortimentu v prodejních stáncích. V některých se prodejci budou v průběhu trhů také obměňovat. Těšit se můžete na bohaté zastoupení regionálních výrobců, v chladném počasí vás zahřeje oblíbený punč a svařené víno a vhod přijde i spousta rozličných dobrot k snědku a zajímavých tipů na dárky.

Mapa

Další akce v okolí

Čechomor Kooperativa Tour 33 radost…

22.07.2021 - 22.07.2021
Hradec nad Moravicí –…

Čechomor vyráží na letní Kooperativa Tour s novou deskou Radosti života a zároveň oslaví 33 let skupiny na hudební…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 17. duben

Dnes má svátek Rudolf

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete