Statistika našeho portálu

  • 93 849 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 185 Míst a památek

Vánoční trhy Opava

24.11.2019 - 23.12.2019 Opava

Ač se to zdá k nevíře, rok se s rokem sešel a příprava vánočních trhů je v plném proudu. V letošním roce si adventní čas budete moci vychutnat jak na Dolním náměstí, tak na Horním. Opava se poprvé vánočně rozsvítí v pondělí 25. listopadu, tedy čtyři týdny před Štědrým dnem. Na tento den je naplánované slavnostní rozsvícení stromečku a ohňostroj.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Opava, Dolní náměstí
Oblast
Moravskoslezsko
Kraj
Moravskoslezský kraj
Okres
Opava
Obec
Opava

Dolní náměstí ožije opět bohatým programem. Chybět nebudou koncerty populárních kapel, zajímavé prodejní stánky, nejrůznější tematické tvořivé dílny, lidové tradice a zvyky, řemesla či atrakce pro děti. Připraveno bude opět řemeslné městečko, které na Dolním náměstí vyroste nově ve dvou variantách a ve dvou termínech. Program nabízí řadu zvučných jmen. Neměli byste vynechat koncerty kapely Wohnout, Lenny, Buty, Roberta Křesťana & Druhé trávy, Adama Mišíka, Rock´n´Roll Bandu Marcela Woodmana a řady dalších. Na své si přijdou nejen děti při nejrůznějších tvořivých dílnách, které budou probíhat v Myší díře. Jako každý rok na začátku trhů Dolní náměstí navštíví Ježíškův pošťák s pravým opavským vánočním dopisním papírem a děti si budou moci svá přání symbolicky odeslat přímo v Ježíškově poště, která bude na náměstí umístěna po celou dobu konání trhů. Představí se opavské příspěvkové organizace a školy, místní sbory a soubory, populární kapely a orchestry, po dva dny bude na náměstí dětská farma s živými zvířátky, vánoční atmosféru navodí také společné zpívání koled a další spousta zajímavého programu.

Jako každý rok i letos si budete moci vybrat z pestré nabídky sortimentu v prodejních stáncích. V některých se prodejci budou v průběhu trhů také obměňovat. Těšit se můžete na bohaté zastoupení regionálních výrobců, v chladném počasí vás zahřeje oblíbený punč a svařené víno a vhod přijde i spousta rozličných dobrot k snědku a zajímavých tipů na dárky.

Mapa

Další akce v okolí

Metody výslechu a získávání informa…

03.10.2020 - 03.10.2020
Opava

Chcete vědět, jak vyšetřovatelé čtou mysli a jak se dostávají k pravdě? Pokud jste fanoušky forenzní psychologie,…

Dožínková slavnost - Raduň

15.08.2020 - 15.08.2020
Zámek Raduň

Přijďte na dožínkovou slavnost s ukázkami historických předmětů a strojů používaných při sklizni na Zámek Raduň!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 7. srpen

Dnes má svátek Lada

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete