Statistika našeho portálu

  • 93 220 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 177 Míst a památek

Večer pro klášter Chotěšov

03.08.2019 Chotěšov

Další ročník tradiční benefiční akce Večer pro klášter Chotěšov. Program bude velice rozmanitý. Od historické rekonstrukce bitvy, jíž se účastní přes sto šermířů v plné zbroji, přes odborné přednášky, divadlo až k vystoupení mnohahudebních skupin. Doprovodný program tvoří prohlídky konventu kláštera, barokních a gotických sklepů, historické řemeslné trhy, hry pro děti a mnoho dalších bodů programu, které zpříjemní návštěvníkům pobyt v klášteře.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

První srpnovou je pro návštěvníky kláštera Chotěšov připraven pestrý program, který má přiblížit tuto barokní památku a zároveň příchozí pobavit. "Hlavním lákadlem je, samozřejmě kromě kláštera samotného, vystoupení legendy české hudební scény Ivana Mládka s jeho Banjo Bandem a noční světelná projekce na fasádu kláštera, takzvaný videomapping," přibližuje program akce Pavel Říha, předseda spolku Chotěšovská vlna, který je organizátorem Večera pro klášter Chotěšov.

Hlavním cílem akce je přiblížit historii a současný stav ohrožené kulturní památky klášter Chotěšov veřejnosti. Pro návštěvníky je tak připravena řada prohlídkových tras a to především míst, která jsou během roku naprosto nepřístupná. Více přibližuje dramaturg akce Jakub Švehla: "Zpřístupněn bude konvent, tedy hlavní budova kláštera, ale také řada unikátních míst - klášterní krovy, sklepy a podzemní štola. Letos poprvé navíc příchozím nabídneme jižní věž kláštera, kterou jsme během roku s dobrovolníky vyklidili a tak jí můžeme, jako novinku, také zpřístupnit. Na všech těchto místech budou připraveni průvodci. Po setmění navíc život v klášteře přiblíží oblíbené noční oživené prohlídky."

Součástí akce bude bohatý šermířský a vojenský program. Po celý den budou probíhat ukázky historicky bližšího i vzdálenějšího vojenství například od skupiny historického šermu Modrý regiment, dobový vojenský tábor, své řemeslo představí Kat Vopat. Organizátoři nezapomínají ani na děti, pro které jsou připraveny hry, ukázky výstroje a výzbroje s možností vyzkoušení "na vlastním těle" a také loutkové divadlo od spolku Baribal.

S akcí Večer pro klášter Chotěšov je neodmyslitelně spjatý známý plzeňský architekt Jan Soukup, který i letos nabídne poutavou přednášku o historii kláštera. Na hlavním podiu v předních zahradách se vedle zmíněného Ivana Mládka představí Touch of Gospel, Sebevrány, Past a skupina tvořená zdravotně postiženými muzikanty ze Zbůchu HaZ Band. V kapitulní síni vystoupí oblíbené duo Dubnička-Lahoda.

Na závěr zve na akci Večer pro klášter Chotěšov předseda organizátorů Pavel Říha: "Letos slaví Chotěšov 900 let od založení. Klášter, který je ještě starší, tedy dominoval od nepaměti krajině i samotné obci. Domnívám se, že je důležité si takové stavby vážit a vnést do ní život. Navíc je úžasné na tomto místě být a nechat na sebe dýchnout kus naší historie. Akce Večer pro klášter Chotěšov je pro to ideální příležitost."

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Karanténa.

Kategorie

středa 27. květen

Dnes má svátek Valdemar

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete