Statistika našeho portálu

  • 94 404 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Chvalský zámek

13.01.2013 - 31.03.2013 Praha

Večerníčky na Chvalském zámku: Maxipes Fík a další tvorba Jiřího Šalamouna a Autopohádky!Chvalský zámek zve celé rodiny s dětmi i širokou veřejnost na výstavu Večerníčky na Chvalském zámku: Maxipes Fík a další tvorba Jiřího Šalamouna a Autopohádky. Ve výstavním prostoru prvního patra uvidíte od 13. 1. do 31. 3. 2013 obrázky a makety oblíbeného hrdiny Večerníčků Maxipsa Fíka a další obrazy a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Chvalský zámek
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Večerníčky na Chvalském zámku: Maxipes Fík a další tvorba Jiřího Šalamouna a Autopohádky!

Chvalský zámek zve celé rodiny s dětmi i širokou veřejnost na výstavu Večerníčky na Chvalském zámku: Maxipes Fík a další tvorba Jiřího Šalamouna a Autopohádky. Ve výstavním prostoru prvního patra uvidíte od 13. 1. do 31. 3. 2013 obrázky a makety oblíbeného hrdiny Večerníčků Maxipsa Fíka a další obrazy a ilustrace výtvarníka a ilustrátora Jiřího Šalamouna. Kromě Maxipsa a jeho kamarádky Áji vás zaujmou ilustrace z knih a filmů Jiřího Šalamouna, např. Pan Tau, Hlemýžď čili šnek, Poslední Mohykán, Pán ze San Francisca, Opilý kocour či Kaštanka.

Zároveň uvidíte animované postavičky z celovečerního filmu Autopohádky, který vznikl na základě knihy Jiřího Marka a na němž se podílel legendární režisér Břetislav Pojar. Loutková výstava se bude líbit všem věkovým skupinám a také filmovým fanouškům. Nabízí 14 filmových dekorací a desítky loutek z filmu Autopohádky. Návštěvníci tak mohou navštívit pohádkové náměstí, kancelář pana účetního Pištory, stylovou zahradní restauraci či okresní silnici, kde se prohánějí "autopohádkové” automobily. Na výstavě jsou zastoupeny loutky, dekorace a návrhy předního českého výtvarníka Michala Žabky, legendárního Břetislava Pojara nebo jednoho z nejlepších českých animátorů Fáni Váši.

V rámci doporovodné fotokolekce se setkáte s řadou zajímavých momentů z natáčení filmu a s fotografiemi Lucie Bílé, Viktora Preise či Ladislava Mrkvičky, kteří pohádkovým hrdinům propůjčili své hlasy.

Výstava je přístupná

již od 13. 1. 2013, denně od 9 do 13 hodin. Od 19. ledna se k ní v zámeckém sklepení připojí výstava Krteček aneb Zdeněk Miler dětem, kterou můžete navštívit až do 31. 3. 2013.

Slavnostní zahájení všech výstav

s účastí pana výtvarníka Jiřího Šalamouna, herce Josefa Dvořáka a dalšími významnými hosty se uskuteční v neděli 20. ledna od 15 hodin ve velkém sále Chvalského zámku.

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Další akce v okolí

Salon dřevostaveb - Praha

21.10.2020 - 23.10.2020
Praha

Setkání lídrů oboru i nadšenců moderních dřevostaveb se posunulo na 21.–23. října. Kromě akcí v CAMPu a Vnitroblocku…

Výstava The food - Praha

22.10.2020 - 25.10.2020
Výstaviště

Největší pražský veletrh jídla a pití ze všech zemí THE FOOD konaný na Výstavišti v Holešovicích

Halloweenský karneval - Újezd nad L…

30.10.2020 - 31.10.2020
Mateřská školka Andělská

Halloweenský karneval pro děti

Noc vědců - Praha

27.11.2020 - 27.11.2020
Praha

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 21. říjen

Dnes má svátek Brigita

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete