Statistika našeho portálu

  • 96 250 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

HaDivadlo

21.03.2014 Brno

Česká premiéra imaginativní, divadelně radikální a politicky nekorektní hry jedenatřicetiletého německého spisovatele Wolframa Lotze. Velemarš čili dlouhý pochod houštinami nepřehledného vesmíru globální reality, internetové poloreality a dadaistického žvatlání naší současnosti. Velemarš čili dunivý pochod desítek skutečných i neskutečných postav světem zvaným divadlo. Velemarš čili velký mejdan…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
HaDivadlo
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Česká premiéra imaginativní, divadelně radikální a politicky nekorektní hry jedenatřicetiletého německého spisovatele Wolframa Lotze. Velemarš čili dlouhý pochod houštinami nepřehledného vesmíru globální reality, internetové poloreality a dadaistického žvatlání naší současnosti. Velemarš čili dunivý pochod desítek skutečných i neskutečných postav světem zvaným divadlo. Velemarš čili velký mejdan na cestě vstříc osvobozující lidské imaginaci a fantazii. Neboť skutečnost už nemá ovlivňovat fikci, ale fikce má ovlivňovat skutečnost!

Možná už jsme si zvykli podléhat blbým náladám, lži a nenávist obracet v pravdu a lásku, nechávat se mediálně masírovat noži pseudoreality aniž bychom křičeli "Au, to bolí". Možná, že jsme prostě jen zapomněli na lidského ducha, který je schopen snít, vidět neviditelné, spojovat nespojitelné a statečně uhánět neznámými krajinami. Vyhlašujeme válku Realitě, která nám tvrdí, že tak To je a jinak To nebude! Vyhlašujeme válku Svaté Krizi a jejím bratříčkům penězům, kteří si uzurpují právo na radost ze života! Vyhlašujeme válku Veleváženým, pro které je humor nezodpovědností! Vyhlašujeme válku současnému divadlu, které říká "Jó, život je těžký a svět je strašný!"

Velemarš začíná tichým a nevinným prologem malého děvčátka o uklízení pokojíčku, divadle a vesmíru, pak už se ale v rytmu Radetzského pochodu jak kukuřičky bonduelle střídají jedna postava za druhou: skutečná Jiřina Bohdalová a skutečný Vladimír Dvořák, skutečný Václav Klaus, Hamlet, Prométheus, anarchistická ikona Bakunin, sbor příjemců sociálních dávek, tlupa mongoloidních dětí nebo třeba jeden ze spiklenců kolem atentátu na Lincolna. A jestliže tahle freak show vypadá jako pěkné dada, věřte, že má větší smysl, než dada tam venku.
Ano, nemožné divadlo je možné!

"Fikce je naše ubohá ruka, která se z krabice skutečnosti natahuje po sladkých plodech, které tam někde musí viset, na nějakém stromě nebo šňůře, pro mě za mě, nebo na pařátku nějakého tlustého veselého ptáka, který radostně poletuje sem a tam, na tom nesejde: Chceme sáhnout po těch sladkých plodech! Kdo nám má co zakazovat, abychom se po nich nenatáhli! Kdo nám chce ještě vyhrožovat, že nás vyžene z ráje, když už tam dávno nejsme! Chceme žrát sladké plody, spoustu sladkých plodů! A jdeme na to!"

Autor
Wolfram Lotz

Hrají
Jan Grundman
Marián Chalány
Jan Lepšík
Miloslav Maršálek
Simona Peková
Erika Stárková
Jiří M. Valůšek
Lucie Končoková j.h.
Sára Venclovská

Vstupné:

230,- 150,- Kč

Vstupenky můžete rezervovat

zde

 

Těšíme se na vás!

 

Mapa

Další akce v okolí

Koncert Společná věc 2021 - Brno

29.10.2021 - 29.10.2021
Brno

Na koncertě vás čeká velkoplošná projekce spojená s tóny tajemného Vodnářského zvonu. Výjimečný, tajuplný,…

Benefiční koncert Hvězdy pro Vrbu -…

30.10.2021 - 30.10.2021
Červený kostel,…

Benefiční koncert na podporu Nadačního fondu Vrba, který pomáhá ovdovělým rodinám s dětmi. Zejména v této době jim…

Vaňkovka Fashion Days 2021 - Brno-m…

22.10.2021 - 23.10.2021
Brno-město

Brněnskou Galerií Vaňkovka v říjnu vládne móda. Podzim se zde tradičně nese v duchu nových kolekcí. Na jejich…

Maker Faire Brno 2021 - Brno-město

23.10.2021 - 24.10.2021
Výstaviště

Maker Faire je světová přehlídka kreativity pro všechny tvůrce, inovátory, bastlíře, DIY nadšence a jejich příznivce!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 20. říjen

Dnes má svátek Vendelín

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete