Statistika našeho portálu

  • 95 516 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Velikonoce na zámku v Pardubicích v prezentaci středních škol 2013

24.03.2013 - 25.03.2013 Pardubice

S oslavou velikonočních svátků se tradičně pojí desítky kulturních, společenských, zábavních i osvětových akcí, které jsou primárně zaměřeny na co nejširší návštěvnické spektrum. Jednou z nejzajímavějších jsou "Velikonoce na pardubickém zámku", které připomínají tradiční velikonoční zvyklosti v poutavém a zajímavém celodenním programu konaném v malebných kulisách zdejšího zámku.Na co se můžete…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Pardubice
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Pardubice
Obec
Pardubice

Fotogalerie k článku

S oslavou velikonočních svátků se tradičně pojí desítky kulturních, společenských, zábavních i osvětových akcí, které jsou primárně zaměřeny na co nejširší návštěvnické spektrum. Jednou z nejzajímavějších jsou "Velikonoce na pardubickém zámku", které připomínají tradiční velikonoční zvyklosti v poutavém a zajímavém celodenním programu konaném v malebných kulisách zdejšího zámku.

Na co se můžete těšit

Každoročně si zde malí i velcí mohou připomenout historický vývoj tohoto nejdůležitějšího křesťanského svátku a vyzkoušet si něco z mnohasetletých lidových tradic a zvyků. Signifikantně k místu konání si návštěvníci mohou vyzkoušet výrobu tradičního pardubického perníku včetně různorodého zdobení, navštívit některou z velikonočních dílen, pozorovat bravurní umění mistrů výroby kozích sýrů či másla a ti nejodvážnější si pak mohou i uplést vlastní velikonoční pomlázku.

Autentickou atmosféru dokreslují i roztomilá kůzlátka, jehňátka či selátka, která jistě potěší především nejmenší návštěvníky. Celá akce má však i vzdělávací charakter, neboť se ve vybraný den zaměřuje na školní kolektivy a zájemce o putování velikonočními zvyky napříč staletími. Na staročeském jarmarku si pak můžete zakoupit i sladké či slané pochoutky, poslechnout si hudební vystoupení zdejších kapel a souborů či se dobře pobavit při některém z divadelních vystoupení pardubických ochotníků.

Velikonoce na pardubickém zámku 2013

Nenechte si ujít VELIKONOCE NA ZÁMKU V PARDUBICÍCH

24.3.2013 od 13 hodin, 25.3.2013 od 8.30 do 16 hodin

Přijměte pozvání na oslavu Velikonoc v prezentaci středních škol Pardubického kraje a pod patronací náměstkyně hejtmana Ing. Jany Pernicové. Žáci středních škol si pro Vás připravili bohatý program, předvedou svoji šikovnost, zručnost, nápaditost.

Vstup volný

Těšíme se na Vás!

Bohatý výběr akcí, dětských akcí, akcí na hradech a zámcích, v muzeích, akcí historických, folklorních, gastronomických atd., po celé České republice najdete zde

Děkujeme Vám za přízeň.

Mapa

Další akce v okolí

Barvám Neutečeš - Pardubice

14.08.2021 - 14.08.2021
Park Na Špici

Fenomenální barevná show - to je Barvám Neutečeš! 7. ročník je tu! Zažij nejbarevnější běh svého života :)

QUEENIE UNIVERSUM TOUR - Svojšice

14.08.2021 - 14.08.2021
Svojšice

QUEENIE i letos vyrážejí na letní koncerty a v rámci své UNIVERSUM Tour zavítají 14. 8. do Svojšic. Svůj veliký koncert…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 22. červen

Dnes má svátek Pavla

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete