Statistika našeho portálu

  • 95 203 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Dům umění - Jihomoravské muzeum

09.02.2013 - 16.03.2013 Znojmo

Nenechte si ujít výstavu "Vidím, tedy jsem"Dům umění Jihomoravského muzea ve Znojmětrvání výstavy: 9. 2. – 16. 3. 2013Do Znojma zavítá současné umění"Vidím, tedy jsem" je název výstavy, která propukne 8. února ve znojemském Domě umění Jihomoravského muzea. Mnozí si jistě vybaví Descartovo okřídlené "Myslím, tedy jsem." A právě tato asociace může být vodítkem k uchopení celé výstavy.Naše životy…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Dům umění - Jihomoravské muzeum
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Znojmo
Obec
Znojmo

Fotogalerie k článku

Nenechte si ujít výstavu "Vidím, tedy jsem"
Dům umění Jihomoravského muzea ve Znojmě
trvání výstavy: 9. 2. – 16. 3. 2013

Do Znojma zavítá současné umění

"Vidím, tedy jsem" je název výstavy, která propukne 8. února ve znojemském Domě umění Jihomoravského muzea. Mnozí si jistě vybaví Descartovo okřídlené "Myslím, tedy jsem." A právě tato asociace může být vodítkem k uchopení celé výstavy.

Naše životy jsou obohacovány obrazy. Nemám na mysli pouze obraz skládající se z plátna a rámu, nýbrž obraz jako symbolický zástupce veškerého vizuálního umění, tedy i prostorové instalace, video artu, performance atd. Samotný název výstavy má vybídnout diváka k tomu, aby se díval na současné umění kolem sebe. Vnímání jednotlivých děl by mělo návštěvníkům dopomoci k lepšímu porozumění doby, ve které žijeme. Přistupujme tedy k dílu jako ke sdělení, snažme se rozklíčit jeho podstatu a následně si k němu vytvořme svůj vlastní postoj. Budeme-li se správně dívat, je zcela možné, že právě díky této výstavě získají mnozí z nás nový pohled na svět.

Těšit se tedy můžete např. na konceptuální kresby Jiřího Franty a Davida Böhma. Autorské dvojice, která již léta patří ke špičce naší výtvarné umělecké scény. Svědčí o tom, mimo jiné, i trojnásobná nominace na cenu Jindřicha Chalupeckého. Bez emocí vás nenechají ani velkoformátové malby Aleše Růžičky. Malíře, který studoval na AVU u zvučných jmen jako je Rittstein, Hodonský či Střížek. Malíře, oceněném v roce 2006 na IV. Zlínském Salónu mladých. Svými citlivými sochami zastoupí prostorovou tvorbu mladá autorka Markéta Jáchimová, stále ještě studentka ateliéru sochařství na VŠUP. Seznámit se můžete také s multimediálními instalacemi Alexandry Cihanské Machové či Richarda Fajnora, docenta na brněnské JAMU.

 

Vstupné

zde

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Další bohatý výběr výstav po celé České republice najdete zde

Mapa

Další akce v okolí

Krajem vína - Tour de burčák po vin…

18.09.2021 - 18.09.2021
Znojmo

Užijte si putování za burčákem po vinařských stezkách Znojemska. V sobotu 18. září pro vás chystáme oblíbenou Tour de…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pátek 7. květen

Dnes má svátek Stanislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete