Statistika našeho portálu

  • 99 248 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Víkend se Salomenou na Zámku Spálené Poříčí

14.09.2013 - 15.09.2013 Spálené Poříčí

Celovíkendová akce na zámku - navštívíte zde středověké ležení, můžete se těšit na historický průvod, souboje, ukázky zbraní, historické bubeníky, je připraveno dobové tržiště a občerstvení, soutěže a dílny pro děti, koncert, ohňostroj a mnoho dalšího.Nenechte si ujít jedinečnou příležitost návštěvy zámku ve Spáleném Poříčí oblečeného do romantického závoje středověkých chvil, vůně střelného…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Spálené Poříčí
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Plzeň-jih
Obec
Spálené Poříčí

Fotogalerie k článku

Celovíkendová akce na zámku - navštívíte zde středověké ležení, můžete se těšit na historický průvod, souboje, ukázky zbraní, historické bubeníky, je připraveno dobové tržiště a občerstvení, soutěže a dílny pro děti, koncert, ohňostroj a mnoho dalšího.
Nenechte si ujít jedinečnou příležitost návštěvy zámku ve Spáleném Poříčí oblečeného do romantického závoje středověkých chvil, vůně střelného prachu a zvuku bubnů. Vžijete se do doby udělování práv městu (1415), renesance až baroka (vypálení Poříčí). Zámek se opět ocitne v obležení císařského vojska (1620) - dramatické hry s efekty, ohňivé souboje a tance, šerm i bubny. 

Celým dnem soboty a neděle Vás budou doprovázet ukázky šermu v brnění i v lehkých zbrojích, soutěže a zábava pro děti, ukázky dobových tanců, zábavný kejklíř, plivání ohně, bubenické vystoupení. V areálu zámku jsou připraveny workshopy - dílny pro děti, kde si mohou pod dohledem zkušených řemeslníků zhotovit vlastní výrobky. Naleznete zde mnoho historických řemesel i prodejních stánků, v rámci celého města stánky s prodejem. 

Dobová řemesla přijdou s ukázkou svého umění. Děti si mohou vyrobit své vlastní svíčky, koupit si dřevěný meč, přilbici i štít. V sobotu i v neděli bude hlavním programem bitva či dějová pohádka na motivy historie Spáleného Poříčí. Samozřejmostí je pro vás občerstvení vínem, pivem a medovinou v areálu zámku, posezení a výběr z pokrmů.

 

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 27. leden

Dnes má svátek Ingrid

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete