Statistika našeho portálu

  • 89 049 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 163 Míst a památek

Vinobraní na Kačině - Zámek Kačina - Nové Dvory

14.09.2019 Zámek Kačina

V sobotu 14. září se opět koná v areálu zámku Kačina vinobraní a dožínky. Nebude chybět ochutnávka burčáku a vín z produkce vinařů z Moravy, Čech i ze zahraničí a bohatý kulturní program. Muzeum českého venkova ve spolupráci s Vinnými sklepy Kutná Hora pořádají 8. ročník vinobraní panenské sklizně na chotkovských vinicích na Kačině.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Na tomto jedinečném zámku má vinařství již více než tři století kořeny a s tím související tradiční slavnost vína – Vinobraní na Kačině. První vinobraní se zde konalo již v roce 1847. Vždy se slavilo v areálu zámku a v přilehlé obci. Tento znovuobnovený 1. ročník, věnovaný panenské sklizni ročníku 2012, proběhl 22. 9. 2012. Tedy v podobné datum jako probíhaly slavnosti za hraběte Chotka. Pro většinu vinařů vinobraní zahajuje tu nejkrásnější část práce ve vinohradu – sběr hroznů, lisování, burčák – a práce skončí v listopadu, kdy většina mladých vín projde prvními degustacemi a ochutnávkami.

Zámek slouží jako zemědělské muzeum a zemědělství má v tomto kraji hlubokou tradici. Dožínky, slavnost, kterou se ukončují žně, lze najít téměř ve všech zemědělských kulturách. Ve vyspělém zemědělství, které se často vyznačuje jednou převládající plodinou, představuje její sklizeň největší praktický zlom v průběhu roku: znamená konec období nouze a přechod k (dočasnému) nadbytku potravy. Pestrá kulturní nabídka vychází vstříc všem skupinám návštěvníků vinobraní, od těch nejmenších dětských, až po zkušené vinaře.

K průběhu vinobraní patří troubené fanfáry, koncerty populárních interpretů, ukázky zemědělských produktů, strojů, domácích zvířat, jezdeckých dovedností, soutěž o poznání odrůdy vína, burčákové hody, prohlídky zámku, mnoho dobrého jídla a samozřejmě vína, řemeslné trhy, program pro dětské návštěvníky a mnoho dalších zajímavostí. Na vinobraní proběhnou také oslavy konce zemědělského roku, proto při této příležitosti jsou zváni všichni zemědělci z okolí, abych společně oslavili tzv. dožínky.

Mapa

Další akce v okolí

Krajské dožínky a vinobraní na Kači…

07.09.2019 - 07.09.2019
Zámek Kačina

Na zámku Kačina má vinařství kořeny již více než tři století. S tím také souvisí tradiční slavnost vína – Vinobraní na…

Kinematograf bratří Čadíků - Kutná …

30.07.2019 - 02.08.2019
Palackého nám., Kutná…

Již více než dvacet let se milovníci kvalitních filmů a neobvyklých produkcí mohou těšit na příjezd Kinematografu…

Koncert hudebního festivalu Praha, …

04.08.2019 - 04.08.2019
Chrám sv. Barbory,…

Koncert mezinárodního festivalu klasické hudby v unikátním prostředí Chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 21. červenec

Dnes má svátek Vítězslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete