Statistika našeho portálu

  • 84 875 Akcí v kalendáři
  • 5 368 Ubytovacích zařízení
  • 24 150 Míst a památek

Vítání jara se sousedy ve smíchovském výčepu Pod komínem - Praha

22.03.2018 Praha

Extra chmelený ležák přímo ze žíly a vítání jara se sousedy ve smíchovském výčepu Pod komínemI když tomu počasí nenasvědčuje, jaro pomalu klepe na dveře a s ním i zahájení pivní sezóny. Staropramen při této příležitosti znovu otevře svůj sousedský výčep Pod komínem, který nabídne čerstvou Extra chmelenou 12 přímo z útrob pivovaru. Setkat se s lidmi z pivovaru i ze širokého okolí bude Pod komínem…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Extra chmelený ležák přímo ze žíly a vítání jara se sousedy ve smíchovském výčepu Pod komínem

I když tomu počasí nenasvědčuje, jaro pomalu klepe na dveře a s ním i zahájení pivní sezóny. Staropramen při této příležitosti znovu otevře svůj sousedský výčep Pod komínem, který nabídne čerstvou Extra chmelenou 12 přímo z útrob pivovaru. Setkat se s lidmi z pivovaru i ze širokého okolí bude Pod komínem možné ve čtvrtek 22. března od 17 do 21 hodin.

Výčep Pod komínem, jak už jeho název napovídá, se nachází přímo pod dominantou Smíchovského pivovaru na nádvoří Staropramenu. Jde nejen o místo, kde se pivo točí přímo "ze žíly” (k tankům, kde smíchovské pivo zraje, to je jen pár kroků), ale také o příležitost k setkání se sládky, lidmi z pivovaru nebo sousedy ze Smíchova i širokého okolí. Tématem prvního otevření budou Velikonoce a kromě speciálního Extra chmelené 12 se návštěvníci mohou těšit na velikonoční občerstvení nebo živou hudbu.

"Stalo se pivovarskou tradicí, že se vždy kolem Velikonoc nazdobilo nádvoří čerstvou zelení. Po dlouhé zimě totiž nic nezahřeje více jako pohled na zelené klíčky ječmene. Přijďte, uvidíte a ucítíte sami,” vysvětluje sládek pivovaru Staropramen Jan Špaček.

Sousedský výčep Pod komínem letos poprvé otevře ve čtvrtek 22. března mezi 17. a 21. hodinou. Vstup do areálu pivovaru bude bránou z ulice Svornosti.
"Výčep Pod komínem vznikl jako místo setkávání pro Smíchováky a navazuje na tradici Smíchovského pivovaru a jeho těsného sepjetí s okolní čtvrtí. Koncept se osvědčil, našel si své pravidelné návštěvníky a my na našem dvoře rádi přivítáme každého, kdo si chce dát dobré pivo, poznat pivovar, nebo si jen tak zanadávat na dlouhou zimu. I když bude třeba z úplně opačného koutu Prahy,” dodává sládek Jan Špaček.

Stejně jako v loňském roce bude výčep Pod komínem otevřen při nejrůznějších příležitostech, vždy ovšem ve čtvrtek, protože to je vlastně takový malý pátek. Následující akce proběhne už 26. dubna a jejím tématem bude tentokrát Smíchov a jeho pamětníci.

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Adventní Farmářské trhy na Kulaťáku…

01.12.2018 - 22.12.2018
Vítězné náměstí

Po čtyři adventní soboty od 8 do 14 hodin si můžete nakoupit farmářské a domácí dobroty na Adventních trzích na…

Menu "Láska je jídlo"

06.12.2018 - 24.12.2018
Praha

Je libo dančí ossobuco nebo třeba burger s taženým vepřovým masem? Vybrané restaurace v Grand Kitchen, restaurační zóně…

Ochutnávka Sever proti Jihu - vydec…

17.12.2018 - 17.12.2018
Cross club

SEVER PROTI JIHU Kdo zvítězí při ochutnávce červených vín jižní a severní Itálie? Náš someliér Tomáš Matějovský Vás…

Silvestrovký večer v Grand Cru - Pr…

31.12.2018 - 31.12.2018
Praha

Ještě nemáte plán na poslední večer tohoto roku? Rádi bychom Vás pozvali k nám do restaurace Grand Cru, kde pro Vás…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 15. prosinec

Dnes má svátek Radana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí najdete a do 2 minut sjednáte až s 50% slevou na srovnávači cestovního pojištění Srovnejto.cz

Vaše cestovní pojištění od ePojisteni.cz může trvat pár dní, ale i celý rok.

Na Atlase Česka dále najdete