Statistika našeho portálu

  • 88 302 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Výstava: Sound and look of no wood - Praha

04.12.2018 - 06.01.2019 Pragovka Art District

Pragovka Gallery Vás srdečně zve na výstavu Sound and look of no wood Jany Bernartové, Jana Picka a Kati Linek. Kurátorem výstavy je Erik Vilím. Zahájení proběhne 4. 12. od 18.00 spolu s dalšími nově uvedenými výstavami na Pragovce: Aleš Zapletal: Muzeum zítřejšího počasí / Pop-Up a David Helán a David Hřivňacký: Zevlení zlevní / The White Room. Více informací o programu vernisáže najdete v události Vernisáže na Pragovce.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Pragovka Art District
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Sound and look of no wood
4. 12. 2018 - 6. 1. 2019
Pragovka Gallery Entry
Vystavující_Jana Bernartová, Kati Linek, Jan Picko 
Kurátor_Erik Vilím

Výstavní projekt Sound and look of no wood trojice autorů Jany Bernartové, Kati Linek a Jana Picko je rozvinutím díla Virtual Wood Jany Bernartové a Jana Picko z roku 2017, ve kterém se zabývali vlastnostmi dřeva. Projekt Sound and look of no wood je koncipován na míru galerijního prostoru Pragovky. Přesto není pouze reinstalací původního díla, ale lze jej chápat spíše jako jeho radikálně ideové a formální rozšíření.
Kolektivně iniciovaná instalace pracuje s konceptem "nedřeva" - synteticky vyrobené napodobeniny dřevěných předmětů prostřednictvím digitálních technologií. Z rezonančních objektů instalace - vyrobených pomocí 3D tiskárny ze specifického materiálu (PLA) obsahujícího dřevěné částice - vychází zvuková vrstva experimentální a akustické umělkyně Kati Linek. Digitální simulace materiálu na bázi dřeva umožňuje v instalaci abstrahovat dřevo na jeho základní vlastnosti: vrstevnatost, strukturovanost a zvukovou vodivost. Důležitým aspektem audio-vizuálního celku je ostatně i samotná technologie, která tento proces podporuje.
Erik Vilím

Další akce v okolí

Prohlídka Viktoriánská vdova - Praha

15.06.2019 - 16.06.2019
Muzeum Kouzlo starých…

Viktoriánská vdova a postmortální zvyky staré Anglie: Jak se oblékají vdovy a vdovci? Co je poloviční smutek?…

Vernisáž Kryštofa Kaplana: Okna - P…

20.06.2019 - 20.06.2019
Atrium na Žižkově

Kryštof Kaplan. Vernisáž Kryštofa Kaplana: Okna - čtvrtek | 20.06.2019 | 18:00 | Vstup zdarma. Odhalení venkovního díla…

Den s Kreativem - Praha

21.06.2019 - 21.06.2019
Praha

Časopis Kreativ vás zveme na naši akci s názvem DEN S KREATIVEM v Creative World - Narozeninový dům. Přijďte za námi na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

neděle 16. červen

Dnes má svátek Zbyněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete