Statistika našeho portálu

  • 94 299 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 186 Míst a památek

Výstava: TGM na síti - Praha

01.06.2020 - 31.07.2020 Praha

TGM na síti. Vědec, novinář, politik a první prezident Československa prostřednictvím  networkingu

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Galerie Věda a umění
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Výstava "TGM na síti" přibližuje angažovaného intelektuála Tomáše G. Masaryka v různých formách komunikace. Klade před návštěvníky otázku, jakým způsobem by Masaryk, u něhož se akademický svět prolínal s politikou, komunikoval v době sociálních sítí. Středobodem výstavy o Masarykových korespondenčních sítích je jeho pracovní pulpit jako metafora počítačové klávesnice či displeje telefonu. Jednotlivé panely a exponáty představují, jak Masaryk v různých časových momentech pracoval s informacemi – ať již z hlediska konspirační teorie, manipulace veřejným míněním, lobbingu, propagandy, komunikace prezidenta republiky či způsobu dorozumívání v rodině. Atraktivní námět vybízí ke srovnání se současností.

 

Výstavu organizuje Masarykův ústav a Archiv Akademie věd ČR, v. v. i., a Středisko společných činností Akademie věd ČR, v. v. i. Expozice je realizována na základě účelové podpory Ministerstva kultury ČR v rámci projektu NAKI II "Mezinárodní korespondenční sítě T. G. Masaryka a vznik Československa v roce 1918" – identifikační kód projektu DG18P02OVV026. Výstava se koná v Galerii Věda a umění v Akademii věd ČR na Národní 3, Praha 1 od 1. června do 31. července 2020.

 

 

 

Masarykův ústav a Archiv Akademie věd České republiky, v. v. i.

Masarykův ústav a Archiv Akademie věd České republiky, v. v. i., vznikl v roce 2006 sloučením dvou vědeckých pracovišť – Archivu Akademie věd ČR a Masarykova ústavu Akademie věd ČR. Interdisciplinární pracoviště sdružující badatele v oblasti historie, politických věd, literární historie, archivnictví a kodikologie je od 1. 1. 2007 veřejnou výzkumnou institucí. Zabývá se moderními politickými, kulturními a sociálními dějinami českých zemí, dějinami vědy, politického myšlení a středověkých rukopisů ve středoevropském kontextu. K profilujícím oblastem výzkumu patří studium činnosti T. G. Masaryka a jeho spolupracovníků, vydávání a databázové zpracování jeho děl a korespondence. V současné době probíhá i katalogizace a zpřístupňování rozsáhlé Knihovny T. G. Masaryka. MÚA AV ČR rovněž spravuje významné archivní fondy, jednak k dějinám vědy a vědeckých institucí na území českých zemí, jednak fondy významných osobností veřejného života. Vedle četných monografií a edic MÚA AV ČR vydává hned tři odborné časopisy (Práce z dějin Akademie věd, Střed. Časopis pro mezioborová studia střední Evropy 19. a 20. století a Studie o rukopisech).

 

Otevřeno pondělí – pátek 10:00-18:00

VSTUP VOLNÝ

Další akce v okolí

Hradozámecká noc - Praha

29.09.2020 - 30.09.2020
Praha

Známé a populární památky představené netradičním programem ve velmi neobvyklé době. Tak by šlo ve zkratce shrnout…

Online Medzinárodní konference: Dep…

29.09.2020 - 02.10.2020
Praha

Online konference proběhne v dnech od 29.9.2020 do 2.10.2020.

Online workshop: Základy programová…

30.09.2020 - 30.09.2020
Praha

Chtěli bychom tě přesvědčit, že programování není jen pro lidi s pokročilým matematickým a analytickým myšlením.…

Muzeum Policie ČR v Praze

01.10.2020 - 04.10.2020
Praha

Muzeum policie, policejní technika, technika dopravní policie, radary, policejní automobily a motocykly, hasičská a…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 30. září

Dnes má svátek Jeroným

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete