Statistika našeho portálu

  • 96 486 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Výstava: TGM na síti - Praha

01.06.2020 - 31.07.2020 Praha

TGM na síti. Vědec, novinář, politik a první prezident Československa prostřednictvím  networkingu

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Galerie Věda a umění
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Výstava "TGM na síti" přibližuje angažovaného intelektuála Tomáše G. Masaryka v různých formách komunikace. Klade před návštěvníky otázku, jakým způsobem by Masaryk, u něhož se akademický svět prolínal s politikou, komunikoval v době sociálních sítí. Středobodem výstavy o Masarykových korespondenčních sítích je jeho pracovní pulpit jako metafora počítačové klávesnice či displeje telefonu. Jednotlivé panely a exponáty představují, jak Masaryk v různých časových momentech pracoval s informacemi – ať již z hlediska konspirační teorie, manipulace veřejným míněním, lobbingu, propagandy, komunikace prezidenta republiky či způsobu dorozumívání v rodině. Atraktivní námět vybízí ke srovnání se současností.

 

Výstavu organizuje Masarykův ústav a Archiv Akademie věd ČR, v. v. i., a Středisko společných činností Akademie věd ČR, v. v. i. Expozice je realizována na základě účelové podpory Ministerstva kultury ČR v rámci projektu NAKI II "Mezinárodní korespondenční sítě T. G. Masaryka a vznik Československa v roce 1918" – identifikační kód projektu DG18P02OVV026. Výstava se koná v Galerii Věda a umění v Akademii věd ČR na Národní 3, Praha 1 od 1. června do 31. července 2020.

 

 

 

Masarykův ústav a Archiv Akademie věd České republiky, v. v. i.

Masarykův ústav a Archiv Akademie věd České republiky, v. v. i., vznikl v roce 2006 sloučením dvou vědeckých pracovišť – Archivu Akademie věd ČR a Masarykova ústavu Akademie věd ČR. Interdisciplinární pracoviště sdružující badatele v oblasti historie, politických věd, literární historie, archivnictví a kodikologie je od 1. 1. 2007 veřejnou výzkumnou institucí. Zabývá se moderními politickými, kulturními a sociálními dějinami českých zemí, dějinami vědy, politického myšlení a středověkých rukopisů ve středoevropském kontextu. K profilujícím oblastem výzkumu patří studium činnosti T. G. Masaryka a jeho spolupracovníků, vydávání a databázové zpracování jeho děl a korespondence. V současné době probíhá i katalogizace a zpřístupňování rozsáhlé Knihovny T. G. Masaryka. MÚA AV ČR rovněž spravuje významné archivní fondy, jednak k dějinám vědy a vědeckých institucí na území českých zemí, jednak fondy významných osobností veřejného života. Vedle četných monografií a edic MÚA AV ČR vydává hned tři odborné časopisy (Práce z dějin Akademie věd, Střed. Časopis pro mezioborová studia střední Evropy 19. a 20. století a Studie o rukopisech).

 

Otevřeno pondělí – pátek 10:00-18:00

VSTUP VOLNÝ

Další akce v okolí

Online: Jak nastartovat kariéru pro…

14.12.2021 - 14.12.2021
Praha

Jaké znalosti se ti vyplatí naučit už teď, abys ses vždy uplatnil/a na trhu práce? Jaké jsou výhody kurzů…

Sólo pro violu a klavír - Praha

06.12.2021 - 06.12.2021
Anežský klášter

Benjamin Britten: Preludium a fuga pro 18 smyčcových nástrojů Zbyněk Matějů: Virus, koncert pro violu a komorní…

Riddikulus! - Praha

06.12.2021 - 06.12.2021
Divadlo Palace, Pasáž…

Divadlo Palace se totiž už brzy jako mávnutím hůlky změní na Školu čar a kouzel v Bradavicích!

Monkey Business chystají do Lucerny…

07.12.2021 - 09.12.2021
Vodičkova 36, Praha 1

MONKEY BUSINESS CHYSTAJÍ DO LUCERNA MUSIC BARU TŘI SPECIÁLNÍ VEČERY.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete