Statistika našeho portálu

  • 95 125 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Výstava Tomáše Kurečky Soft Amazement - Praha

04.03.2020 - 23.03.2020 Praha

Výstava Soft Amazement prostřednictvím předmětů relativizuje některá zacyklená témata společnosti jako je luxus, práce, osobní růst. Autoři projektu přistupují s nadsázkou k některým pojmům určité společnosti a poukazují na ně i s notnou dávkou vizuálního humoru.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Pragovka Gallery, Praha
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Výstava Soft Amazement prostřednictvím předmětů, reprezentujících charakter a vkus fiktivní osoby relativizuje některá zacyklená témata společnosti jako je luxus, práce, osobní růst: sako se žraločí ploutví vystihuje charakter vypravěče. Dominantní zátěžový koberec, "povýšený" na luxusní vyřezáním ornamentů, odkazujících se k perským kobercům se vztahuje mimo jiné k otázkám hranic mezi uměním a reprezentativní dekorací. Autoři projektu přistupují s nadsázkou k některým pojmům určité společnosti a poukazují na ně i s notnou dávkou vizuálního humoru.

Tomáš Kurečka studuje na Akademii výtvarných umění v Praze. Ve své práci kombinuje nejrůznější média. Jeho tvorbu charakterizuje blízký vztah k historii a její estetika, kterou využívá nebo přetváří pro své aktuální sdělení. Témata, jimiž se zabývá jsou romantika, hierarchie, identita, prostředí a osudová bezvýchodnost archetypů. Postupy jeho práce čitelně komentují některá zacyklená témata společnosti, avšak sdělení nejsou přímočará. V posledních instalacích vytváří prostředí se zájmem o interiér a jeho vnitřní dramaturgii, na jehož pozadí se odkrývá povaha vypravěče jakožto hlavní postavy smýšleného příběhu.

Další akce v okolí

Online: Dernisáže na Pragovce - cel…

22.04.2021 - 22.04.2021
Pragovka Gallery a The…

Pragovka Gallery a The White Room  pořádá dernisáže výstav z pásma Ekologická úzkost II: Nebezpečný odstup,…

Online: Dernisáže na Pragovce - cel…

22.04.2021 - 22.04.2021
Pragovka gallery

Pragovka Gallery a The White Room Vás srdečně zvou na dernisáže výstav z pásma Ekologická úzkost II: Nebezpečný odstup,…

Grand Veteran - Praha

24.04.2021 - 24.04.2021
Psychiatrická lečebna…

Srdečně Vás zveme na jedinečnou akci všech klubů historických vozidel v ČR Grand Veteran. Na jednom místě se veřejnosti…

Noc divadel v roce 2021 - celá ČR

20.11.2021 - 20.11.2021
Praha

Devátý ročník Noci divadel se uskuteční tradičně třetí listopadovou sobotu – 20. 11. 2021, letos s podtitulem Fresh Air.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 20. duben

Dnes má svátek Marcela

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete